UTA II
31-08-2015, 18:24,
#41
RE: UTA II
Mie Hlistei mi s-a părut foarte bun în prima repriză cu Mediaşul
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
06-09-2015, 22:19,
#42
RE: UTA II
Liga a IV-a, etapa nr. 2:

PROGRESUL PECICA ⇔ UTA II 5-1

Pentru UTA II a marcat Costin Cristian.
Răspunde
13-09-2015, 19:38,
#43
RE: UTA II
Liga a IV-a, etapa nr. 3:

UTA II ⇔ CHISINEU CRIS 1-3

Pentru UTA II a marcat Vlad Michel.
Răspunde
13-09-2015, 20:45,
#44
RE: UTA II
Nu ma pricep prea bine, insa cred ca din generatia asta ori iasa fotbalisti ori ii distrugem in cateva luni, in ritmul asta cu 5 meciuri oficiale intr-o saptamana (cu resita si mioveni la prima echipa, cu republicani si liga elitelor la juniori si in liga a IV-a cu echipa a doua)
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-09-2015, 21:17,
#45
RE: UTA II
E clar ca înființarea ligii elitelor ne-a încurcat rău socotelile, pentru că noi rulam jucătoriiU 19 la echipa a doua pe lângă cei rămași înafara lotului la echipa mare. Cu toate astea, două jocuri în zile consecutive e mult pentru orice jucător și nici nu cred că e permis de regulamente (atât că D-ul este organizat de AJF). Poate se va lua o decizie mai radicală cu UTA 2 în iarnă, dar cine poate garanta că federația va menține noile campionate?
Răspunde
13-09-2015, 21:58,
#46
RE: UTA II
In conditiile in care FRF a infiintat aceste competitii pentru juniori, UTA II isi cam pierde importanta.
Noi am infiintat aceasta echipa pentru a avea loc unde sa rulam jucatorii tineri in lipsa altor competitii insa cum FRF-ul a creeat aceste competitii pe care eu unul le vad ca pe un lucru bun, cu parere de rau dar nu are sens sa ne mai obosim jucatorii prin judet.
Răspunde
13-09-2015, 23:20,
#47
RE: UTA II
Nu au incurcat cu nimic aceste doua competitii nou formate de liga , deoarece si inainte era campionat de juniori republicani A si republicani B este cam exact acelasi lucru doar ca acum s-au concentrat valorile nu mai sunt competitii zonale doar intre 3-4 judete mai apropiate , este precum liga 2 cu o serie de vest si de est. Isi are rostul si echipa a 2 pentru ca altfel progreseaza juniorii in meciurile cu seniorii chiar daca sunt la nivel de liga 4 , unii au experienta ligilor superioare dar pentru a merge pe 3 fronturi avem nevoie de mai multi jucatori , in vara au plecat foarte multi jucatori multi juniori au fost lasati sa plece iar altii sunt imprumutati cum ar fi Popa,Cotoc,Ghergar,Leucuta,Bulza sau Ousmane daca ar fi fost pastrati in lot la echipa a 2 nu ar fi avut probleme in a alcatui loturile pentru meciuri in toate cele 3 competitii , poate pe parcurs sau la iarna o sa soseasca mai multi juniori pentru a intarii echipa, avem si dezavantajul ca fiind aproape de Timisoara multi jucatori au fost selectati la centrul de excelenta de acolo.
Răspunde
20-09-2015, 14:18,
#48
RE: UTA II
Victoria Felnac – UTA II 2-1

Burian, Roșuț / Murakami

Gol al japonezului Murakami la primul meci pentru echipa 2.
Răspunde
20-09-2015, 14:56,
#49
RE: UTA II
Dacă l-au legitimat înseamnă că pe lângă banii puţini pe care i-ar fi cerut (poate joacă gratis până la iarnă...), a şi arătat ceva fotbal. Nu cred că l-au legitimat doar ca o favoare pentru Kent (impresarul japonezului, "Gigi Kent" care a jucat la noi) sau Marin Lupaş (omul de legătură între Kent şi club).
Răspunde
20-09-2015, 15:21,
#50
RE: UTA II
Am mai întrebat de el și pe Mezsar și pe Codru și mi-au zis numai de bine, atât ca și caracter cât și ca joc. Ar fi fain să preluăm modelul Bundesligii cu jucători asiatici Smile
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
23-09-2015, 19:31,
#51
RE: UTA II
Cupa Romaniei(faza judeteana)
CS OLIMPIA BOCSIG ⇔ UTA II 2-4

Pentru UTA II au marcat: Suslak, Murakami, Adrian Petre(2)
Răspunde
24-09-2015, 9:15,
#52
RE: UTA II
Ehe, japonezul marchează din nou! Încă unul și-l facem samurai Smile
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-09-2015, 10:00,
#53
RE: UTA II
Ce ziceai Giuliano de filiera asiatica gen bundesliga ? Smile))

Am mai luat un corean (roman cu tata corean de fapt) junior, din circuitul echipei nationale a Romaniei de U17.

http://sportarad.ro/variante-asiatice-de...land-nagy/

Variante asiatice de la echipa a doua pentru Roland Nagy

Sâmbătă, în campionat și miercuri, în Cupă, pe lista marcatorilor la UTA II a apărut japonezul Gentaro Murakami (foto). Este vorba despre mijlocașul central ofensiv de 23 de ani propus în „alb-roșu” de Njoku Kent, fostul atacant al „Bătrânei Doamne”.

Dar, recent, în curtea echipei fanion a Aradului, a mai apărut un fotbalist cu origini asiatice. Kim Du-Ho Hery s-a remarcat cu ocazia selecției naționale organizate de club la mijlocul lunii trecute, transferul său perfectându-se zilele trecute. Cu tată coreean și mamă româncă, mijlocașul de bandă născut la Craiova, face parte din circuitul naționalei Under 17 a României. „Suntem siguri că în viitorul apropiat va bate la porțile primei echipe”, consideră Codru Grădinariu, team-managerul arădenilor despre noua achiziție „textilistă”.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-09-2015, 19:09,
#54
RE: UTA II
Foarte fain. Dacă au calitatea fotbalistică minimă necesară, asiaticii sunt super achiziții. Foarte muncitori, caractere deosebite, chiar e o bucurie să lucrezi cu ei
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-09-2015, 17:22,
#55
RE: UTA II
si cu un blid de orez te-ai scos cu masa pe 2-3 zile Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
27-09-2015, 22:57,
#56
RE: UTA II
Liga a IV-a, etapa nr. 5:

UTA II ⇔ Soimii Lipova 2-1
Pentru UTA II au marcat: Costin Cristian, Vlad Michel
Răspunde
03-10-2015, 17:21,
#57
RE: UTA II
Paulisana Paulis - UTA II 2-3

Mititi,Calancea / Man (2) Murakami
Răspunde
03-10-2015, 17:25,
#58
RE: UTA II
Oare când îl vom vedea pe japonez şi la prima echipă pentru câteva minute? Smile
Răspunde
03-10-2015, 17:54,
#59
RE: UTA II
Are 3 goluri in 4 meciuri pentru inceput ar merita macar sa se antreneze cu prima echipa si chiar sa prinda ceva minute pentru ca desi da goluri in liga 4 arata ca are potential si avem nevoie de mijlocasi mai ales ca din cate se pare lui Sorian nu prea ii acorda nici macar o sansa.
Răspunde
11-10-2015, 16:48,
#60
RE: UTA II
UTA II - Gloria L.T. Cermei 1-1

Copil / Nistor
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)