Stadionul "Motorul"
19-04-2018, 2:42,
RE: Stadionul "Motorul"
Multumim de update Kidule!
Răspunde
03-05-2018, 13:00,
RE: Stadionul "Motorul"
am fost si pe Motorul zilele trecute si tot o bataie de joc e si aici! Fata de pozele urcate de Kidu sunt puse doar rigolele pe margine, cand am fost eu erau puse pe trei laturi! Panourile de la gard sunt sudate, bordura e carna, betonul e crapat si deja creste iarba prin el, scaunele, desi sunt noi, sunt prinse pe scanduri care deja sunt ca barcile, scanduri de max 2,5 cm unele prinse cu un singur autoforant in mijloc si de la ploi/soare deja scandurile se misca si sunt ridicate pe margine!!!! Am inteles ca suma alocata investitiei e de 600 de mii de euro, la banii astia visam la pavaj, la panouri de gard plastifiat, la tribune de calitate superioara! Acolo e jenant ce se intampla, asta daca nu cumva sunt unii care spun "bine e si asa, mai rau sa nu fie". Nu inteleg de ce nu lucreaza nimeni si ce scuze au! RUSINE ADMINISTRATIEI FALCA!!!!!!! BATAIE DE JOC PE BANI PUBLICI!
Nu stiu daca e ok sa postez aici un link, nu e nicio reclama si poate fi sters, dar e http://www.stehos.ro/panou-gard-bordurat.../#lightbox[item]/1/    pentru administratorul din Arad de baze sportive unde gasea garduri de calitate si in orice culori. Cred ca ajungeau 600 de mii de euro si pentru un gard de calitate si nu legat cu sarma si sudat! Macar daca ar cumpara un spray cu zinc sa dea peste acea sudura!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
03-05-2018, 15:36,
RE: Stadionul "Motorul"
(03-05-2018, 13:00)Robi a scris: am fost si pe Motorul zilele trecute si tot o bataie de joc e si aici! Fata de pozele urcate de Kidu sunt puse doar rigolele pe margine, cand am fost eu erau puse pe trei laturi! Panourile de la gard sunt sudate, bordura e carna, betonul e crapat si deja creste iarba prin el, scaunele, desi sunt noi, sunt prinse pe scanduri care deja sunt ca barcile, scanduri de max 2,5 cm unele prinse cu un singur autoforant in mijloc si de la ploi/soare deja scandurile se misca si sunt ridicate pe margine!!!! Am inteles ca suma alocata investitiei e de 600 de mii de euro, la banii astia visam la pavaj, la panouri de gard plastifiat, la tribune de calitate superioara! Acolo e jenant ce se intampla, asta daca nu cumva sunt unii care spun "bine e si asa, mai rau sa nu fie". Nu inteleg de ce nu lucreaza nimeni si ce scuze au! RUSINE ADMINISTRATIEI FALCA!!!!!!! BATAIE DE JOC PE BANI PUBLICI!
Nu stiu daca e ok sa postez aici un link, nu e nicio reclama si poate fi sters, dar e http://www.stehos.ro/panou-gard-bordurat.../#lightbox[item]/1/    pentru administratorul din Arad de baze sportive unde gasea garduri de calitate si in orice culori. Cred ca ajungeau 600 de mii de euro si pentru un gard de calitate si nu legat cu sarma si sudat! Macar daca ar cumpara un spray cu zinc sa dea peste acea sudura!

Dacă se fac lucrări de calitate nu se mai pot sifona bani așa câ las câ pe proiect punem una și in realitate facem alta iar diferența intră in buzunarele faraonului...
Răspunde
04-05-2018, 12:44,
RE: Stadionul "Motorul"
Incep sa cred ca si in sezonul viitor tot la Siria o sa jucam. Cand se mai termina situatia asta penibila ?!
Răspunde
04-05-2018, 13:27,
RE: Stadionul "Motorul"
Si eu ma agndeam ca la bataie de joc la adreasa noastra, macar vreo 2-3 meiuri si din sezonul viitor ni le va face boss cadou tot la Siria.
Răspunde
11-05-2018, 12:50,
RE: Stadionul "Motorul"
Am vazut azi la cineva pe FB ca au ajuns rulourile de sintetic pe Motorul......
Răspunde
11-05-2018, 13:17,
RE: Stadionul "Motorul"
Si tot acolo am vazut ca terasamentul era la fel si nu i-au mai facut nimic.
Răspunde
11-05-2018, 13:21,
RE: Stadionul "Motorul"
Da, ai dreptate chiar am remarcat si eu, se vede foarte bine in poze zonele distincte cu granulaj mare si zone cu granulaj mai mic, se vede clar ca nu e finisat cum trebuie. Daca incep sa puna sinteticul in aceste conditii, pare sortit esecului - tipic primariei.
Răspunde
11-05-2018, 21:22,
RE: Stadionul "Motorul"
Link ?
Răspunde
14-05-2018, 17:07,
RE: Stadionul "Motorul"
oare chiar nu se tine de cuvant tovarasul lui mister , falca, cu banii pentru salarii si stadioanele toate gata ? nu are cum sa fie asta, doar sunt o echipa , cei mai buni tovarasi .

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campion...a-17215117

Bătaie de joc la Arad! Primăria nu s-a apucat nici acum de finalizarea stadionului Motorul, iar UTA riscă să joace şi sezonul următor tot la Şiria
Ceea ce se întâmplă cu arenele de fotbal din Arad depăşeşte orice limită, iar primăria orice regulă de bun simţ, suprapusă peste incompetenţă. Peste trei săptămâni, UTA termină un sezon întreg în „exil”, la Şiria, după ce evoluase şi în returul stagiunii trecute tot acolo, iar timpul nu a fost folosit mai deloc de autorităţile locale pentru finalizarea unui stadion în municipiul Arad. Speranţele erau legate mai ales de „Motorul”, atâta timp cât la arena „Francisc Neuman” construcţia avansează cu viteza melcului, iar termenul finalizării de 21 mai 2018 e doar o (altă) batjocură la adresa arădenilor.

În fine, revenind la terenul din Aradul Nou, să spunem că zilele trecute pe marginea sa au apărut nişte rulouri pe care omul de rând le-a confundat cu terenul sintetic propriu zis. De fapt, e pătura de drenaj, care – însă – va aştepta mult şi bine să fie aşternută peste suprafaţa concasată pe care primăria ori nu vrea, ori nu poate, ori ambele variante, să o realizeze odată pentru totdeauna pe „Motorul”.

„E adevărat că am trimis la Arad stratul intermediar, geo-textil. Primăria Arad nu ne-a solicitat acest lucru, dar fabrica la care l-am comandat nu mai putea să-l depoziteze pentru noi. Ne pare şi nouă extrem de rău că la această dată Primăria din Arad nu a realizat partea sa de lucrare şi nu ne-a predat amplasamentul pentru a demara efectiv procedura de montare a gazonului sintetic. Suntem nerăbdători să începem şi, bineînţeles, să finalizăm lucrarea în termenul fixat în contract sau chiar şi mai repede, dar nu depinde de noi. Avem pregătite şi shockpad-ul, adică stratul elastic, dar şi gazonul propriu-zis, dar atâta timp cât fundaţia, ca să spun aşa, nu e gata, suntem legaţi de mâini şi de picioare. Colegii noştri au fost şi săptămâna trecută la Arad şi au sesizat că lucrările trenează. Firma noastră nu se mai hazardează să ofere termene de finalizare a montării sinteticului, pentru simplul fapt că nu depinde de noi. La pista de tartan de la stadionul Gloria chiar am colaborat bine cu Primăria din Arad, sperăm să fie la fel în cele din urmă”, a declarat, pentru Sport Arad, reprezentatul firmei gălăţene ISCHIA Sport SRL, câştigătoare a licitaţiei pentru montarea gazonului sintetic de pe arena „Motorul”.

Vă reamintim că primăria Arad plăteşte firmei ISCHIA suma de 1,050,000 de lei, adică aproximativ 225 de mii de euro, din care a oferit un avans la semnarea contractului, pe 1 martie 2018. Dar tot primăria pare incapabilă sau rău intenţionată să realizeze acea suprafaţă concasată şi să-i predea apoi amplasamentul societăţii comerciale de pe Dunăre.

Aşadar, la cum se prezintă situaţia în teren, există riscul ca UTA să înceapă şi sezonul viitor, în luna august, tot pe arena „Otto Grefner” din Şiria.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-05-2018, 19:28,
RE: Stadionul "Motorul"
In ultima postare de aici chiar am scris ca e posibil sa incepem si sezonul viitor tot la Siria.
Motivele sunt clare deja: incomeptenta + dezinteres + rea vointa (sunt convins ca e vroba si de asa ceva).
E simplu...l-am injurat si ne arata el noua cine e the Big Boss. Deci ce profit ne aduc injuriile?
Ca sa te opui sistemului si sa produci o schmbare trebuie sa ai resurseele necesare pe care cred ca noi ca si suporteri nu le avem.
Răspunde
14-05-2018, 22:42, (Ultima modificare: 14-05-2018, 22:42 de Ovi1985.)
RE: Stadionul "Motorul"
Asa-i Cristi. Daca nu-l înjurăm pe Falca acum era de mult gata stadionul.
Însuși marele inginer băga la roabă de dragul nostru pentru a termina mai repede.
Dar dacă suntem hateri sa platim, nu?
Răspunde
15-05-2018, 0:02,
RE: Stadionul "Motorul"
Cacaturile astea ale faraonului nu se mai termina.... o distrus strandul, si-o bagat p***-n stadion dupa stadion, centrul arata ca dupa razboi, Aradul se transforma intr-o piramida de deseuri, Motorul intr-un an jumate nu au fost in stare sa finalizeze lucruri care in alte locuri se fac in maxim o luna, MAXIM am spus, Francisc Neuman nu mai vorbesc.... ca altii in 5 ani faceau complex de 1 stadion 5 terenuri de antrenament cu hotel si tot ce trebuie. Atat il pot uri pe individul asta cocotat in fruntea orasului . Sper si ma rog ca la urmatoarele alegeri lumea sa aiba intelepciunea necesara sa aleaga oameni care nu au mai facut parte din sistemul asta corupt politic romanesc. m**** FALCA din toata inima!
Răspunde
15-05-2018, 9:17,
RE: Stadionul "Motorul"
Cristi, ploconeste-te tu in fata lui si ia pozitia ghiocel daca ai coloana atat de flexibila.
Va mai mirati ca nu ne facem bine ca tara. Nu avem cum cu o astfel de mentalitate de slugi umile.
Răspunde
15-05-2018, 9:46,
RE: Stadionul "Motorul"
Cat timp stam si comentam pe internet si nu iesim in strada sa protestam, ne meritam soarta.
Si aici nu e vorba doar de stadion sau stadioane sau UTA ci de directia pe care o are Aradul.

Deci, organizam si noi un protest?
Răspunde
05-06-2018, 21:19,
RE: Stadionul "Motorul"
"O tâmplărie din Sebiş va furniza Municipalităţii tribune… metalice

Scaunele tribunelor vor fi de culoare roşie
Valoarea contractului se ridică la peste 630.000 de lei. Tribunele mobile vor ajunge la patru baze sportive din municipiu.

O firmă de tâmplărie-dulgherie din Sebiş a câştigat licitaţia organizată de Primăria Arad pentru achiziţia de tribune mobile la baze sportive. Tribune care – după cum se precizează în caietul de sarcini al licitaţiei – trebuie să aibă structura prefabricată din fier zincat la rece sau aluminiu, iar scaunele trebuie să fie confecţionate din material incasabil şi ignifug.
O singură firmă şi-a depus oferta la licitaţie, câştigând-o. E vorba de SC Paniprod H&R SRL din Sebiş, deţinută de Daniela Rus. Potrivit Ministerului de Finanţe, firma desfăşoară lucrări de tâmplărie şi dulgherie şi are 37 de angajaţi. Anul trecut, Paniprod H&R a rulat afaceri de 3.949.223 de lei, având un profit net de 693.896 de lei. Contractul cu Primăria Arad îi va aduce firmei din Sebiş 630.018 lei (cu 233 de lei mai puţin decât estimase Municipalitatea costul tribunelor mobile).
2.500 de locuri
Potrivit autorităţii contractante, tribunele mobile trebuie să fie confecţionate în conformitate cu normele europene de siguranţă. Acestea vor avea, în total, 2.500 de scaune şi vor fi amplasate pe patru baze sportive. Două tribune – una cu 336 de locuri şi alta cu 480 de locuri – vor ajunge la Baza Sportivă „Motorul”. O tribună cu 276 de locuri va fi amplasată la Baza Sportivă Şega, una cu 890 de locuri va fi montată la Baza Sportivă „Sînicolau Mic” şi o tribună cu 518 locuri va ajunge pe Baza Sportivă „Gloria”.
„Tribunele mobile vor fi livrate şi montate de către furnizor în termen de maximum 30 de zile lucrătoare de la semnarea contractului de furnizare” – arată Primăria Municipiului Arad. Contractul 38607 a fost încheiat la 21 mai 2018."

http://www.aradon.ro/o-tamplarie-din-seb...ce/2053910
Răspunde
06-06-2018, 9:39,
RE: Stadionul "Motorul"
Foarte dubios pentru ca deja mai bine din tribune sunt gata instalate dupa cum ati putut vedea si din pozele pe care le-am tot urcat aici.

In alta ordine de idei am fost sapatama trecuta, joi, pana acolo si erau niste muncitori ce lucrau anemic. Am cateva poze pe care le voi urca deseara pentru ca nu le am acum la indemana.
Răspunde
06-06-2018, 11:33,
RE: Stadionul "Motorul"
Pai nu lipsea partea din dreapta a tribunei I si o peluza intreaga? (cea unde statea galeria din 3 runduri asa am inteles ca se va inlocui cu una ceva mai mare)
Răspunde
06-06-2018, 12:04, (Ultima modificare: 06-06-2018, 12:06 de psv.)
RE: Stadionul "Motorul"
Da, pentru cele doua zone sunt.Doar ca primaria, avand o strategie "foarte bine pusa la punct" nu a prevazut in licitatia initiala( cand s-au cumparat tribune pentru celelalte zone din jurul terenului) sa cumpere tribune si pentru aceste doua segmente,asa ca a mai fost nevoie de una ,care inseamna in primul rand timp pierdut aiurea....
Sunt curios ce o sa faca cu bancile de rezerve , vor cumpara altele noi sau se va merge iarasi pe o carpeala.....
Răspunde
06-06-2018, 13:06, (Ultima modificare: 06-06-2018, 13:09 de Kidu.)
RE: Stadionul "Motorul"
O carpeala, sunt si "gata" deja. O sa vedeti deseara in poze ce solutie "brilianta" au gasit, gen "Viitorul Insuratei style".
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)