Stadionul "Motorul"
30-07-2018, 16:45,
RE: Stadionul "Motorul"
Si din poze se vede cum e o ondulat terenul , incredibil. Chair ca e de penal daca Primaria receptioneaza gazonul asta si plateste firma din Galati.
Răspunde
30-07-2018, 16:53,
RE: Stadionul "Motorul"
Incepe sa arate decent, fata de mocirla care era aici. Chiar e cochet pt liga 2 acest stadion...
Tabela cea mare a noastra mutata aici din FN unde a disparut? Stie cineva?
Răspunde
30-07-2018, 17:50,
RE: Stadionul "Motorul"
In spatele bancilor de rezerve nu vor mai fi tribune. La peluza dinspre podul Traian, la fel nu cred ca o vor mai mari pentru ca nu vor sa depaseasca 4000 de locuri deoarece cred ca au nevoie de mai multe cai de acces.
Răspunde
30-07-2018, 19:11, (Ultima modificare: 30-07-2018, 19:56 de adymax.)
RE: Stadionul "Motorul"
E omologat stadionul?

Si la tabela sper sa inveleasca scheletul ala metalic de langa tabela cu ceva banner, arata penibil asa cum e acum.
Răspunde
30-07-2018, 22:28,
RE: Stadionul "Motorul"
(30-07-2018, 17:50)Kidu a scris: In spatele bancilor de rezerve nu vor mai fi tribune. La peluza dinspre podul Traian, la fel nu cred ca o vor mai mari pentru ca nu vor sa depaseasca 4000 de locuri deoarece cred ca au nevoie de mai multe cai de acces.


Tot sub 4000 de locuri ar fi chiar daca ar largi peluza. Din cate am inteles in prezent sunt 3650 de locuri si nu ar creste cu mai mult de 250 de locuri daca ar adauga colturile peluzei.
Răspunde
31-07-2018, 9:04,
RE: Stadionul "Motorul"
Stiu insa eu cred ca au bagat la inaintare scuza asta cu 4000 de locuri sa nu mai faca nimic.
Răspunde
31-07-2018, 9:49,
RE: Stadionul "Motorul"
Eu din cate stiu , vor umple si extremitatile acelei peluze dar asta dupa ce vor termina cu gazonul.Tot legat de gazon eu sper ca cei de la ELBA nu vor lasa firele de la stalpii de nocturna atarnate cum sunt in prezent ca arata ca dracu'...
Răspunde
01-08-2018, 13:16,
RE: Stadionul "Motorul"
Am vazut azi harta stadionului, cu oaspetii in coltul tribunei I.
Atunci galeria va ramane tot la peluza nord, unde a fost si in trecut?
Răspunde
01-08-2018, 13:39,
RE: Stadionul "Motorul"
Se pare ca da. Habar n-am de ce ne-au ignorat sugestiile dar eu zic ca ar fi fost mult mai ok daca puneau sectorul oaspetilor in celalalt capat al tribunei I sau in capatul peluzei ce da exact la iesirea prin curtea service-ului.
In caz de forta majora ar fi fost mult usor de gestionat situatia si mult mai usor de separat suporterii gazda de oaspeti.
Răspunde
01-08-2018, 14:05,
RE: Stadionul "Motorul"
In coltul peluei poate ca era mai ok, dar probabil acea intrare e cea mai potrivita pentru accesul la tribuana 2-a care e si cea mai mare si poate nu au vrut sa sacrifice acel punct de acces doar pentru oaspeti.
Răspunde
02-08-2018, 11:12,
RE: Stadionul "Motorul"
Cristi, daca iti aduci aminte, acea poarta a fost deschisa doar la meciul cu Poli pentru ca in rest este inchisa si o folosesc doar cand iese lumea de pe stadion. Trebuie tinut cont si de faptul ca acea curte a service-ului este o proprietate privata.

La fel va fi si acum, toata lumea va intra e poarta principala, nu o sa iti deschida nimeni accesul ala de care zici tu.
Răspunde
02-08-2018, 15:42, (Ultima modificare: 02-08-2018, 15:47 de Triple H.)
RE: Stadionul "Motorul"
Update, 02.08.2018, ora 14:00

Se mai mestereste la zona presei, vopsea de zor tipul ala acolo, respectiv pregateau copertina.
La teren nu mai misca nimeni nimic din ce vad, ulterior echipa a iesit pe la 13:30 la antrenament, pe terenul Motorul 2.

[Imagine: 38223842_2608115849414300_8401411456423165952_n.jpg]

Intre timp... s-a creeat inghesuiala la tunel, inspre camera unde se fac abonamentele, dar (din pacate) doar o gagica lucreaza, + 2 "ajutoare" care nu prea stiu care-i stanga, care-i dreapta, si se intra cate unul, motiv de nervi pentru majoritatea, pe motiv lesne de inteles totusi: se sta mult, fiecare pana isi alege locul, pana iti emite baiatul factura si cardul (el doar cu asta se ocupa), dureaza ceva.


[Imagine: 38405372_2608115776080974_5661182563062906880_n.jpg]

Intre timp a aparut si presa, prin TV Arad, am discutat putin cu baiatul ala, a spus ca diseara la prezentarea lotului va specfica cate abonamente s-au vandut in aceasta prima zi.

[Imagine: 38294474_2608115882747630_4654413413944918016_n.jpg]

Cat lumea astepta, Codru a pus o masa si insista ca lumea sa vina sa bea apa + suc, dar doar cativa insi au mers, restul nimeni nu voia sa-si piarda locul la rand, si asa se avansa foarte greu  Undecided

PS: Apropo de Codru, am vorbit putin cu el, pe cand am ajuns eu... el isi ocupa timpul punand acele plachete cu "Randul 1, Randul 2, etc" de-a lungul Tribunei 1 (urma si restul ca nici la T2 de ex nu erau puse), el nici nu avea idee despre dorinta galeriei de a se muta la peluza "Sud", ea avand mai multe locuri pe scaune, mentionand sec "da?? eh, lasa, oricum tot aia e".  Confused

Ionut Popa mai trecea si el pe acolo, un pusti il intreba "Cipri Rus e aici, se poate sa-l vedem?" , el raspunzand sec "ce ? vrei sa-mi canti ceva.. ? Cine, Rus ? L-am dat afara".
Patetic.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
02-08-2018, 15:58,
RE: Stadionul &quot;Motorul&quot;
Ce să le mai ceri ? Toți o apă și-un pământ , nici de compost la flori nu sunt buni dar ei ocupă funcții care-i depășesc.
D-lor așa se tratează suporterii la un club care se vrea profesionist?
Rușine Angry
Răspunde
02-08-2018, 22:02,
RE: Stadionul "Motorul"
Am urmarit pe FB evenimetul de prezentare a clubului, frumos. Sponsor oficial pe tricouri "Primaria Arad"- trist.
Răspunde
03-08-2018, 8:51,
RE: Stadionul "Motorul"
Deci nu CMCA asociatia care vireaza efectiv banii, nici CLM care aproba bugetul si voteaza de fapt si de drept alocarea banilor, ci Primaria Arad Smile))) . Mai bine scriau "FARAONUL" sa fie clar cine vrea sa isi vada numele scris pe garduri . De parca banii vin din fondurile lui de prin Bahamas sau Panama direct, nu din bugetul nostru al Aradului, fmm de infect.

In alta ordine de idei, ne-am intors in Arad, nu mai e noroi, stadionul e mai mare ca si capacitate (dublu fata de cele 1800-2000 de locuri initiale) .

In rest ....gazon sintetic ieftin cu granule identice ca la terenurile de prin oras, lipituri care se vad din tribune cu fasii de gazon incalecate grosier , iar cand calci direct pe el sunt locuri unde calci parca pe un covor indoit , piciorul efectiv se afunda in gazon. In tribune scaunele sunt montate pe viteza si sunt facute dintr-un plastic ieftin casant, fara a avea montat sub ele o sustinere decat pe colturi. Acest fapt a dus ieri la spargerea mai multor scaune doar in peluza , iar potentialul de taiere si accidentare grava in aceste capcane este unul real .

#muiefalca va trebui sa devina viral si in Arad odata si odata. Literalmente bataie de joc inca odata .
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-08-2018, 19:57,
RE: Stadionul &quot;Motorul&quot;
"Antrenorul juniorilor ”E” de la Viitorul Arad, Adrian Sas, victimă a scaunelor ” coapte” din tribunele stadionului Motorul

scris de Hamza Ioan 
[/url][url=http://arq.ro/antrenorul-juniorilor-e-de-la-viitorul-arad-adrian-sas-victima-a-scaunelor-coapte-din-tribunele-stadionului-motorul/24096#writecomment]

S-a întâmplat în timpul meciului UTA- Viitorul, la scorul de 0-0. O minge șutată de către unul dintre copii s-a oprit pe-al doilea rând de scaune din tribuna a doua . Grăbit ca meciul să se rea cât mai repede, Adrian Sas, unul dintre antrenorii echipei Viitorul a urcat în tribună să returneze balonul. I-a fost fatală încercarea. Două scaune coapte si foarte casabile au cedat, îngropându-i genunchiul lui Adi Sas. Consecința: o tăietură adâncă în zona încheieturii genunchiului și una la antebrațul stâng. 
Până la sosirea ambulaței ( circa 5 minute), Adi a primit primul ajutor de la asistentul  competiției, Pityu Jenei, după care a fost transportat la spital unde i s-a aplicat 7 copci la picior și 3 la mână.
Un semnal de alarmă tras pentru cei care au montat scaunele șubrede pe stadionul Motorul."

http://arq.ro/antrenorul-juniorilor-e-de...orul/24096
Răspunde
29-08-2018, 21:33,
RE: Stadionul "Motorul"
Si eu am vazut un astfel de incident la meciul cu Farul cand cineva a intrat cu picorul prin scaun, am si scris aici despre el.
Calitatea scaunelor e una jalnica, aproape ca sunt de unica folosinta !! A facut Falca lucrare romaneasca prin incuscririle lui cu firme din Sebis.
Răspunde
29-08-2018, 21:46,
RE: Stadionul "Motorul"
Da, calitate foarte slaba a scaunelor, pe graba totul insa trebuie sa recunoastem ca stadionul Motorul e unul foarte cochet si chiar decent pentru liga a 2 a , la fel si gazonul.
Răspunde
29-08-2018, 22:24,
RE: Stadionul "Motorul"
Daca arata bine estetic nu inseamna ca e si calitate. Acum totul e frumos si pentru ca e nou. Cum va arata oare peste 2 ani? Cate sute de scaune vor fi schimbate?
Răspunde
29-08-2018, 22:28,
RE: Stadionul "Motorul"
(29-08-2018, 22:24)Cristi_Arad a scris: Daca arata bine estetic nu inseamna ca e si calitate. Acum totul e frumos si pentru ca e nou. Cum va arata oare peste 2 ani? Cate sute de scaune vor fi schimbate?

La noi cred ca se pune intrebarea daca chiar vor mai fi schimbate. Si daca da, cat timp va dura pana vor fi schimbate?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)