Stadionul "Motorul"
15-03-2015, 13:27,
#61
RE: Stadionul "Motorul"
Kidu, de la un teren fara drenaj nu poti sa ai pretentii
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
06-05-2015, 11:48,
#62
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Ca tot veni vorba de gazon,parca si gazonul de pe motoru' incepe sa arate mai bine ,cared ca s-a dat si cu tavalugul pe el ,pentru ca cel putin imresia mea este ca nu mai e chiar asa denivelat.Oricum in vara cred ca sunt necesare interventii serioase si la acesta!
Răspunde
06-05-2015, 11:54, (Ultima modificare: 06-05-2015, 11:58 de Kidu.)
#63
RE: Stadionul "Motorul"
Nu vreau sa fiu carcotas insa eu nu vad niciun progres. Uita-te numai la suprafata dintre careul mare, linia de margine si linia de fund din partea dreapta a terenului cum te uiti de la noi din peluza. Sa vezi acolo dolme si suprafete "plane".
Terenul de pe "Motorul" e doar un tapsan de iarba fara niciun pic de drenaj.

Pentru liga a II-a ar mai putea fi carpit in sensul ca trebuie tavalugit si eventual completata suprafata de joc cu nisip pentru a se intari radacina ierbii. Am inteles de la jucatori ca atunci cand ploua li se incarca ghetele ceea ce nu e ok indiferent cat de moale ar fi.
Cat timp se ocupa incompetentul de Dugaesescu de acest teren nu ma astept la nimic bun.
Răspunde
06-05-2015, 13:17,
#64
RE: Stadionul "Motorul"
Din cate inteleg eu noul stadion va fi gata in vara lui 2017 (sa speram ca ne se intazie mai mult), ceea ce inseamna ca cel putin 2 sezoane de Liga 2 va trebui sa le jucam pe Motorul. Chair daca reusim sa pacalim oarecum sistemul de omologare pentru Liga 2 tot ar trebui ca acest stadion sa primeasca modificari zic eu majore: cel putin patru randuri de scaune de amebele tribune si peluze, tabela de marcaj, inca o cale de acces in stadion (poate prin spate la peluza unde sta galeria) pavarea cailor de acees la tribune si peluze si bineinteles lucrat putin la calitatea gazonului, poate mai sunt si alte aspecte pe care nu mi le amintesc acum. Eu zic ca aceste lucruri implica ceva bani care nu cred sa fie inca luati in calcul pe undeva.
Răspunde
06-05-2015, 14:36,
#65
RE: Stadionul "Motorul"
Dupa cum am calculat eu si dupa unele informatii neoficiale cum ca ar fi gata in vara lui 2016 inca mai sper sa nu jucam mai mult de un sezon de liga a II-a pe "Motorul".
Oricum, tot raul inspre bine pentru ca odata promovati voi fi nevoiti sa investeasca in el pentru cerintele ligii a II-a si intr-un final beneficiul este al Aradului care va mai avea o baza sportiva cat de cat amenjata pe langa noul "Francisc Neumann".
Răspunde
06-05-2015, 15:38, (Ultima modificare: 06-05-2015, 15:40 de I 929.)
#66
RE: Stadionul "Motorul"
Chiar dacă e off topic, mă întreb dacă nu ar fi posibil să facă în prima fază doar două laturi (T1 cu vestiarele și peluza dinspre Vlaicu), ori T1 și ambele peluze? Ar mai fi de lucrat la T2 și la parcări plus alte facilități, dar cel puțin s-ar putea juca în condiții decente. Scenariul ăsta nu e valabil în caz că vor o mega-inaugurare cu panglică, discursuri, tur de stadion etc. 
Răspunde
08-05-2015, 11:34,
#67
RE: Stadionul "Motorul"
S-ar putea juca, vezi cazul echipei Cagliari ...aveau deschisa doar peluza si o parte din T1.
Răspunde
08-05-2015, 12:05,
#68
RE: Stadionul "Motorul"
A și declarat Falcă ieri ceva de genul: sperăm ca toamna viitoare să intre echipa pe stadion, chiar dacă nu va fi finalizat  în totalitate.
Răspunde
12-05-2015, 16:29,
#69
RE: Stadionul "Motorul"
s-au aprobat bani pt instalatia de incalzire si de montare a unui nou gazon pe francisc neuman. sunt discutii ca vechiul gazon sa-l monteze pe motoru in vara asta.
Răspunde
12-05-2015, 17:11,
#70
RE: Stadionul "Motorul"
Cat timp e labarul ala de dugaesescu responsabil nu imi fac sperante. E aprobat bugetul si proiectul de amplasare a tabelei vechi si a turnurilor TV la Motorul de aproape un an si....nimic.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-06-2015, 13:21,
#71
RE: Stadionul "Motorul"
Are cineva informatii daca s-a mai schimbat ceva la "Motorul", daca au facut ceva pentru liga a II-a? Nu am avut timp sa trec prin Aradul Nou.
Stiu ca Meszar a inaintat o lista de modernizari necesare care a fost aprobata de Primarie si trimisa spre executare. Mai multe nu stiu.
Răspunde
30-06-2015, 10:04,
#72
RE: Stadionul "Motorul"
Doar din curiozitate putem afla cumva ce contine aceasta lista cu modernizari inaintata de domnul Meszar la Primarie ?
Răspunde
30-06-2015, 12:30,
#73
RE: Stadionul "Motorul"
Erau mai multe modernizari prevazute sa fie facute inainte de inceperea returului din C (pavarea cailor de acces si a aleilor din fata tribunelor, amplasarea unor tribune suplimentare mobile la cele doua tribune dar si la peluza cu tabela, montarea tabelei de pe F Neuman si a turnurilor pt filmat conform unei hotarari de consiliu in acest sens, lucrari la gazon,etc,etc)

Nu s-a facut nimic binenteles. Daca inainte motivul era ca nu are cadru legal, acum dupa primirea hotararii de clm ...nu are buget (cu toate ca am inteles ca au fost bugetate aceste lucrari odata cu aprobarea bugetului pe 2015)
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
30-06-2015, 13:06,
#74
RE: Stadionul "Motorul"
Ținând cont de toate semnalele pe care le-am dat primăriei, și scrise și verbale, legate de activitatea lui Dugăeșescu, vă dați seama că ăsta nici de-al dracului nu va face ceea ce trebuie și ne va întinde nervii la maxim. El până la urmă e un angajat, la șefi e problema cea mai mare.

Pe de altă parte am trecut într-o zi pe lângă baza ICRTI, unde se antrenează copiii de la clubului lui Gio și juniorii Pâncotei, cred. Este cea mai bine întreținută bază sportivă din Arad, gazon udat și tuns, gard nou. Se pare că așa merg lucrurile în continuare...
Răspunde
30-06-2015, 13:37,
#75
RE: Stadionul "Motorul"
La ICRTI se antreneaza grupele de la UTA,2001 si 2002,antrenor Sandu Gaica plus meciuri oficiale.Grupele de la Viitorul plus meciuri si doar meciuri juniorii de la Pancota.Gardul nu e nou,au fost efectuate lucrari de intretinere a gazonului in aceasta pauza,in timpul campionatului terenul este foarte tare,pentru ca nu se uda decat foarte rar.
Răspunde
30-06-2015, 14:02,
#76
RE: Stadionul "Motorul"
(30-06-2015, 12:30)Redpunk_one a scris: Erau mai multe modernizari prevazute sa fie facute inainte de inceperea returului din C (pavarea cailor de acces si a aleilor din fata tribunelor, amplasarea unor tribune suplimentare mobile la cele doua tribune dar si la peluza cu tabela, montarea tabelei de pe F Neuman si a turnurilor pt filmat conform unei hotarari de consiliu in acest sens, lucrari la gazon,etc,etc)

Nu s-a facut nimic binenteles. Daca inainte motivul era ca nu are cadru legal, acum dupa primirea hotararii de clm ...nu are buget (cu toate ca am inteles ca au fost bugetate aceste lucrari odata cu aprobarea bugetului pe 2015)

Acum cateva saptamani intr-o emisune pe TV Arad moderata de Sorin Ghilea ,Ovidu Mosneag spunea ca in acesta vara se vor efectua mai multe lucrari la stadionul Motoru' pentru a aduce aceasta baza la cerintele Ligii secunde,deci ....ce sa mai credem?!?!
Răspunde
30-06-2015, 14:30,
#77
RE: Stadionul "Motorul"
Avand in vedere ca lucrurile se misca foarte incet si cel putin eu ma astept ca la motorul sa nu se faca nimic pana la inceperea campionatului, putem juca pe acest teren in liga a 2a ? Sper sa nu avem surprize...
Răspunde
30-06-2015, 14:44,
#78
RE: Stadionul "Motorul"
Subscriu la cele relatate de tobo'. In loc sa pregatim aceasta baza din timp (fiind nou promovata probabil vom incepe acasa primul meci) probabil se va face ceva pe graba in ultimele doua saptamani in asa fel incat sa ni se permita sa evoluam in Liga 2 pe Motorul....este incredibil ce oameni incompetenti se ocupa de aceste probleme la Primarie.
Răspunde
30-06-2015, 15:16,
#79
RE: Stadionul "Motorul"
Mai toate departamentele Primariei sunt praf. Totul este un hei-rup-ism fara cap, fara picioare.
Răspunde
02-07-2015, 9:27,
#80
RE: Stadionul "Motorul"
Zilele acestea se va semna contractul de reparatii la Motorul (face parte dintr-un ctr mai mare de reparatii si intretinere pt tot patrimoniul Arad si de aceea cica ar fi durat atat , in fine).

Se va muta tabela si turnurile de TV, se va schimba probabil toata tribuna a 2 cu tribune mobile cu mai multe randuri, se va completa pana la cornere cu tribune mobile atat trib I cat si a II-a, se vor pava aleile de jur imprejur, SE VOR REGAZONA CELE DOUA TERENURI (Doamne Ajuta!) si totul va fi gata pana in septembrie la inceperea campionatului actual.

Cel putin asta a fost concluzia trasa de la intalnirea de ieri dintre reprez primariei (Ignat, seful lui dugaesescu si Mosneag) si cei ai clubului.


Sa vedem ce se intampla de saptamana viitoare.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)