Stadionul "Motorul"
20-08-2015, 8:58,
RE: Stadionul "Motorul"
Din câte am înțeles eu ar fi vorba de o firmă care a fost contractată pentru a face lucrări de reparații/întreținere la mai multe obiective ale Primăriei (cum ar fi apartamente, alte spații etc). Deci lucrările de la stadion se fac probabil pe comandă în baza unui contract cadru. Dacă ne va încălzi cu ceva, am putea face o solicitare către primărie cu privire la tipul, costul și firma constructoare, ar cam trebui să ne răspundă în 30 de zile.
Răspunde
24-08-2015, 18:05,
RE: Stadionul "Motorul"
La Motorul tundeau azi gazonul, nu am văzut groapa aia din poze. În rest muncitorii tăiau din gardul dintre tribuna I şi zona spre ringul de box "pentru că acolo va veni un chioşc". Meszar şi Codru erau acolo.
Răspunde
24-08-2015, 22:11,
RE: Stadionul "Motorul"
http://specialarad.ro/armata-lui-duga-a-...oreportaj/
Răspunde
25-08-2015, 1:01,
RE: Stadionul "Motorul"
Apreciez insistenta lui Danila insa mai sunt multe lucrari minore care ar schimba radical fata bazei sportive:

- Cand naiba vor renova gangul ala de acces? E totusi principala si singura intrare.
- De dracu' n-au instalat tribuna a II-a pe toata lungimea terenului? Nu trebuia sacrificat acel spatiu din capete unde sunt gheretele. Pentru gherete se putea gasi alt loc.
- Trebuiau instalata tribuna si in spatele portii cu tabela. Mai castigam vreo 400 de locuri.
- La tribuna I vegetatia trebuie toaletata corespunzator nu doar "tusinata".
- De ce nu muta crengile taiate din stanga tribunei I? Sper ca nu vor sa le lase acolo si sa inceapa campionatul asa.

Fusereala si carpire romaneasca. Ce sa iti zic, a venit Falca sa zica el ce trebuie facut.
Răspunde
25-08-2015, 11:04,
RE: Stadionul "Motorul"
Sper sa le ramana putina vopsea alba si pentru barele portilor(arata efectiv penibil asa ruginite)!au incerct ceva anul trecut dar le-au vopsit pur si simplu in bataie de joc ,poate ar fi fost o varianta sa le monteze pe cele de pe FR care din cate stiu erau si demontabile astfel incat se poate intretine mai bine gazonul in jurul lor.
Din cate am observat tunelul mobil care se va monta este cel de pe FR( o idee foarte buna),deasemenea am impresia ca se pregateau de asfaltat drumul din spatele peluzei Nord.Din pacate gardul ruginit de la tribuna intai(sector B) este tot acolo,sper sa se faca ceva si in aceasta privinta.Cu putin imaginatie(cred ca aici va trebui sa ii ajutam noi pe incompetenti din primarie) si investitii minime, chiar poata sa iasa ceva decent.
Răspunde
25-08-2015, 11:42,
RE: Stadionul "Motorul"
Nu sunt ruginite, este fierul din apa folosita la irigat. Puturile sunt forate pana in prima panza freatica care in zona Aradului e undeva la 6 metri. Apa aia este nepotabila si plina de saruri si alte substante.

Uitati-va si pe centru, la UTA sau unde s-a mai montat gazon irigat langa liniile de tramvai, aceeasi culoare caramizie.
Răspunde
25-08-2015, 11:58,
RE: Stadionul "Motorul"
Mda, ca să nu mai vorbim de mașinile care se întâmplă să fie stropite cu apa aia, cum e și a mea. Iese doar la polish... (scuze de off topic și un sincer fuie malcă sau duie mugă, în funcție de cine se ocupă de afacerea asta cu stropitorile)
Răspunde
25-08-2015, 13:17,
RE: Stadionul "Motorul"
Incet, incet se mai misca lucrurile si pe "Motorul". Sper sa nu avem parte de o surpriza neplacuta in privinta omologarii.
[Imagine: Czfsgj3.jpg]

[Imagine: L9fI7gh.jpg]

Aici va fi sectorul oaspetilor cu o capacitate de 50 de locuri. In caz de necesitate va fi suplimentat pana la cabina comentatorului si ar fi in total aproximativ 120 de locuri.
Terenul dupa cum vedeti arata cat de cat de decent gratie lui Nea Tavi, ingrijitorul care a muncit pe rupte.
[Imagine: X3iu9yk.jpg]

Aleea din spatele peluzei pregatita pentru asfaltare.
[Imagine: 73q0huX.jpg]

Am promisiunea lui Meszar ca in cazul in care este necesara o capacitate mai mare, el este pregatit sa schimbe tribuna actuala de la peluza cu alta pe 5 randuri ca la tribuna a II-a si in plus va mai instala o tribuna pe 5 randuri la peluza cealalta.
Asadar haideti sa ii aratam ca va fi necesar. Toata lumea la meci!

Luati-va abonamente din timp de la stadionul "Motorul" unde programul este de luni până vineri între orele 15,00 și 18,00.
Prețul abonamentelor: 150 lei.
Prețul biletelor: 10 lei.
Răspunde
25-08-2015, 22:40,
RE: Stadionul "Motorul"
Mâine este programată o vizită a lui Falcă la Motorul, însoţit de ziarişti.  Cool
Răspunde
25-08-2015, 23:56,
RE: Stadionul "Motorul"
V-am aratat mai sus unde s-a amenajat sectorul oaspetilor si eu unul cred ca cei de la club se cam joaca cu focul. In liga a II-a avem parte si de galerii ostile pe care nu e ok sa le bagi in stadion prin fata tribunei oficiale.
Imaginati-va o situatie ipotetica in care trebuie evacuati. Aici nu mai vorbim de niste tarani obositi de pe la Sebis care in mod sigur nu vor fi cooperanti.

Daca ar fi dupa mine as cere accesul proprietarilor pentru un acces temporar prin aceasta curte si ai iesire direct in Calea Timisorii:
[Imagine: Capture.jpg]

Accesul vazut dinspre Calea Timisorii. E acelasi principiu ca si pe la peluza noastra unde avem acces la meciuri prin curtea acelui service:
[Imagine: Capture2.jpg]

Ii scoti in strada direct aici unde ii asteapta autocarul lor. URA si la gara!
[Imagine: Capture3.jpg]

Costurile sunt minime: o poarta, o alee asfaltata si bunavointa proprietarului.
Răspunde
26-08-2015, 0:46,
RE: Stadionul "Motorul"
Sau o alta varianta poate si mai simpla ar fi fost sa puna o peluza si in partea cealalta nu sa se tot coiasca atat , ca pun doar daca este nevoie si dinastea , este clar ca odata si odata tot trebuie pusa o peluza si acolo poate chiar pentru sambata sa fie cerere foarte mare de bilete, asa mai bine o pun de la inceput si ne-am fi mutat noi dincolo si pe oaspeti ii puneau unde era mai demult sectorul rezervat oaspetilor foarte simplu parerea mea.
Răspunde
26-08-2015, 13:43,
RE: Stadionul "Motorul"
In sfarsit l-au omologat ... Speram sa fie exact cum se spune si sa arunce dracului crengiile alea Smile)
http://www.aradon.ro/motorul-bun-de-joc-...-2/1566450
Răspunde
26-08-2015, 19:57, (Ultima modificare: 26-08-2015, 22:23 de Kidu.)
RE: Stadionul "Motorul"
de pe facebook: https://www.facebook.com/primariamunicip...=1&theater
...parca arata tot mai bineSmile
Răspunde
28-08-2015, 6:36,
RE: Stadionul "Motorul"
Nu stiti, eu reusit sa faca tabela functionala?

http://sportarad.ro/fotoreportaj-sambata...e-motorul/
Răspunde
28-08-2015, 8:42, (Ultima modificare: 28-08-2015, 8:43 de psv.)
RE: Stadionul "Motorul"
se faceau teste joi,din pacate va functiona cum va functiona deoarece sunt mai multe leduri arse care vor trebui inlocuite.
Răspunde
28-08-2015, 8:54,
RE: Stadionul "Motorul"
(28-08-2015, 6:36)adymax a scris: Nu stiti, eu reusit sa faca tabela functionala?

http://sportarad.ro/fotoreportaj-sambata...e-motorul/

Arata destul de bine noua tribuna 2. Ce pacat ca nu s-au instalat si la cealalta tribuna si peluze. Dar avand in vedere ca si sezonul viitor vom juca tot aici ar trebui sa punem presiune in acest sezon sa-l modifice. Desi cred ca cea mai buna presiune ar fi sa incercam sa-l umplem meci de meci.
Răspunde
28-08-2015, 10:00,
RE: Stadionul "Motorul"
Oficial, cate locuri are?
Răspunde
28-08-2015, 10:26,
RE: Stadionul "Motorul"
1579 scrie în articol
Răspunde
28-08-2015, 10:47,
RE: Stadionul "Motorul"
Eu sunt convins că ar putea veni peste 1500 de spectatori la meciul de sâmbătă...puteau pune din start tribunele mai mari. Sper să nu fie prea mare haosul sâmbătă dimineața, cei care aveți posibilitatea să vă luați bilet/abonament din timp și să veniți cel târziu la 10.30. Cu mașinile la fel va fi haos...
Răspunde
28-08-2015, 15:41,
RE: Stadionul "Motorul"
mie mi-ar place ca macar la 2-3 meciuri sa se blocheze calea Timisorii. complet. mai ales ca acolo sunt cateva zone de sosea ingustata de planurile maretzului Smile. poate in retur...
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)