Stiri din sezonul 2013-2014
02-04-2014, 10:51,
#41
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Fara sa te superi iti spun ca tu ai o parere gresita despre rolul nostru ca si suporteri. Noi nu suntem nici presari si nici nu tine de noi sa ii luam interviuri lui Tucudean. Noi ne ocupam de galerie, de activitatile specifice suporterilor si nu am dori sa ne intindem mai mult decat ne este plapuma. Ne-am implicat si asa mult prea mult in ultima vreme in diverse actiuni ce nu tineau de competenta sau de responsabilitatea noastra.

Totusi pentru linistea ta pot sa iti spun ca Meszar este angajatul lui Tucudean iar pe probleme de sport Tucudean are incredere in el si-n competenta sa dandu-i putere decizionala totala. Tu, eu, presa nu ajungem la Tucudean decat in cazuri exceptionale. Cand avem de discutat ceva, o facem cu Meszar si e mai bine asa pentru ca nu avem nevoie de un nou "patron" care le stie pe toate. Mai bine sa vorbeasca profesionistii si asta e rolul lui Meszar.

Legat de activitatea de promovare a meciului de la Pecica, de atnosfera si incurajarile noastre: da, ai dreptate. Ne vom da silinta sa mobilizam cat mai multa lume, sa incurajam echipa cat mai bine insa drumul e abia la inceput si avem mult de munca. Lumea e destul de comoda si multi stramba din nas cand aud de liga a IV-a (nu e cazul galeriei) dar asta e. Viata mai presupune si sacrificii.
Răspunde
02-04-2014, 11:08,
#42
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Nu stiu cine se ocupa de facebookul echipei,dar e cel mai bun mod de a promova meciurile echipei.Am vazut ca posteaza despre ambele echipe si nu cred ca e normal.
Răspunde
02-04-2014, 11:24,
#43
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Cu totii la meci!!!
Răspunde
02-04-2014, 11:57,
#44
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
(02-04-2014, 11:08)dariusuta a scris: Nu stiu cine se ocupa de facebookul echipei,dar e cel mai bun mod de a promova meciurile echipei.Am vazut ca posteaza despre ambele echipe si nu cred ca e normal.

Se discuta in privat preluarea (aca va dori si el binenteles) atat a paginii de facebook cat si a acestui forum . Momentan ele tin de fratele lui Dorin Stana insa speram sa lamurim aceasta problema in cel mai scurt timp.

Nici noua nu ni se pare normal sa posteze pe pagina oficiala stiri despre fc giomartipan, dar cum ziceam sper sa se rezolve in cel mai scrut timp aceasta problema.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
02-04-2014, 12:34,
#45
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
http://arq.ro/proiectele-sportului-de-pe...maria-arad

CS UTA Arad (fotbal) - 600.000 lei
Răspunde
11-04-2014, 18:40, (Ultima modificare: 11-04-2014, 18:46 de alexutz9.)
#46
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
http://specialarad.ro/s-a-schimbat-burle...ca-uta-bd/

Rămâne baraj în trei pentru promovare în Liga III.

http://sportarad.ro/cu-cine-tine-burlean...ii-a-iv-a/

barajul in 3 nui o veste tocmai buna.
Răspunde
11-04-2014, 20:12,
#47
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Cu oricine ar juca, in mod normal, UTA e cea mai valoroasa echipa de la nivelul asta. Asa ca, ar trebui sa nu avem emotii.
Semper Fidelis
Răspunde
06-05-2014, 0:35, (Ultima modificare: 06-05-2014, 0:35 de Adrian07.)
#48
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
E un maimutoi care scrie pe toate site-urile ca sa vedem dupa 8 Mai...ca ne exclud astia si tot prostii. Stiti ceva sau iar se gasesc unii sa scrie aiurea peste tot?
Răspunde
06-05-2014, 8:35,
#49
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Nu cred ca au baza legala sa ne excluda si in plus nu cred ca vor scandal. Vor pasa responsabilitatea catre FRF in caz ca ajungem la baraj. Oricum, e foarte probabil ca soarta noastra sa fie legata de cea a Craiovei: daca promoveaza CSU, atunci ne lasa si pe noi la anul in C. [/align]
Răspunde
06-05-2014, 9:54,
#50
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Nici macar Luci. Este strict problema AJF-ului pe cine accepta in competitie si in ce conditii.
Răspunde
06-05-2014, 9:55,
#51
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
@Adrian 07 nu mai baga in seama toti papagalii Smile In 8 mai se judeca la comisia de disciplina a ajf Arad contestatiile lui zahoi , avocatul lui sandu ion, depuse in numele gloriei si a pecicai referitoare la dreptul de a participa in competitii a UTA-ei in div D. Contestatiile insa au fost respinse odata ca fiind netemeinice (deci prostii) insa de frica presiunilor le-au pasat pe urma spre constatare catre comitetul executiv al ajf care acum le-a trimis inapoi la comisia de disciplina cu mesajul "nu ne mai trimiteti prostiile unora la noi, ca voi judecati contestatiile. daca le-ati respins , respingeti-le si GATA" . Deci nu au cum sa dea alt verdict decat cel initial si anume sa le respinga si de data asta (nu s-a schimbat nimic de acum 2 saptamani de cand le-au respins prima data).

Probabil cum zice si I929 mai sus o sa ne mai conteste odata cand mergem la baraj dar aici eu zic ca nu au nici macar atatea sanse fiindca dreptul de promovare din ligile judetene il da ajf-ul aferent , in plus de asta UTA este afiliata de peste 3 ani in judet si nu ca si Csu Craiova de 1 an direct din liga II-a.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
06-05-2014, 10:00,
#52
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Nu e nici macar avocat, e un simplu jurist care cauta si el un pic de atentie. Oricum Sandu Ion a fost un om cu doua fete tot timpul: ieri contesta UTA, astazi nu mai are nimic impotriva ei. Nu ma iau dupa astia.
Răspunde
09-05-2014, 23:26,
#53
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Cica se trimite dosarul cu dreptul de participare si contestatiile celor doua echipe la FRF!
Răspunde
10-05-2014, 7:46,
#54
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Sa trimita si-n Patagonia. Dreptatea e de partea noastra.
Răspunde
13-05-2014, 15:53, (Ultima modificare: 13-05-2014, 19:53 de Kidu.)
#55
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Împreună spre victoria finală din acest sezon, barajul de promovare!


Îi invităm pe toţi utiştii să vină alături de UTA în acest sfârşit de sezon. UTA mai are de jucat meciuri foarte importante pentru îndeplinirea obiectivului capital de a promova în Liga a III a, culminând cu partida/partidele de baraj. De asemenea, UTA este angrenată şi în lupta pentru câştigarea Cupei Judeţului Arad, competiţie ajunsă în faza semifinalelor. Luând în considerare şi meciul de campionat reprogramat cu echipa din Semlac, UTA va disputa şase sau şapte partide (în funcţie de calificarea în finala Cupei) până la meciul/meciurile de baraj ce va/vor avea loc conform ultimelor informaţii pe la mijlocul lunii iunie. Drept urmare echipa va trece printr-o perioadă extrem de aglomerată, cu două meciuri pe săptămână, o perioadă ce va solicita la maxim rezistenţa fizică şi mentală a jucătorilor. Suporter Club UTA este alături de echipă în această perioadă şi îi cheamă pe toţi cei care vor să se bucure de UTA să participe la meciurile de acasă sau din deplasare. Avem încredere în valoarea lotului de jucători, în inspiraţia staffului tehnic şi suntem convinşi că împreună vom reuşi să trecem peste toate greutăţile.
Prima ocazie de a conduce UTA spre victoria finală din acest sezon este mâine de la ora 18, la meciul contra echipei Frontiera Curtici, un adversar din prima parte a clasamentului care în tur a câştigat partida directă. Nu va fi deloc un meci uşor dar suntem convinşi că dacă echipa îşi va păstra concentrarea, la sfârşitul jocului ne vom putea bucura de un nou succes al UTA-ei. De asemenea îi aşteptăm pe utişti şi în deplasarea de duminică de la Cermei pentru a asista la partida contra ambiţioasei echipe gazdă. Întâlnirea suporterilor va avea loc duminică, ora 15, în faţa stadionului Francisc Neuman. Înscrierile pentru deplasare se pot face la numerele de telefon: 0751-100794 sau 0740-147291.

Îi rog pe cei care au acces să pună textul şi pe paginile de fb ale SCU, Arad 1945 etc.
Răspunde
13-05-2014, 18:03,
#56
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
"Pentru a promova într-un eşalon competiţional superior, calitatea de membru afiliat a unui club trebui să aibă o durată - în momentul începerii sezonului competiţional următor - de cel putin trei ani consecutivi" - argumentul invocat de comisia de licentiere pentru a nu-i da licenta echipei CSU Craiova.

Sursa: www.prosport.ro

Folosind acelasi argument, UTA are drept de promovare! Smile Craiova a facut apel si vineri va afla decizia.
Răspunde
22-05-2014, 21:26,
#57
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Comunicat AJF - Comisia de competitii, 22.05.2014

• Jocul ACS UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ - AS SEMLECANA SEMLAC – Liga 4, etapa 25
Echipa AS SEMLECANA SEMLAC nu a achitat cheltuielile de organizare de 1666 lei echipei ACS UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ, conform Hotărârii CD din 08.05.2014.
CD HOTĂRĂŞTE:
1. Neprogramarea echipei AS SEMLECANA SEMLAC la disputarea jocului, sancţionarea cu pierderea jocului cu 3 – 0, conf. art. 79.9 din RD.
2. Menţine obligaţia achitării datoriilor către ACS UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ conform hotărârii anterioare.
3. Hotărârea se comunică pe site-ul AJF cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare, conform art. 116 din RD
• Jocul CS GLORIA CTP ARAD – ACS UTA BD - Liga 4, etapa 20
• Jocul AS PROGRESUL PECICA – ACS UTA BD - Liga 4, etapa 22
Echipele CS GLORIA CTP ARAD şi AS PROGRESUL PECICA au formulat o contestaţie referitor la drepturile de participare a echipei ACS UTA BD.
CD HOTĂRĂŞTE:
1. Respinge contestaţiile ca nefondate, conf art. 26 şi 27 din ROAF.
2. Hotărârea este cu drept de recurs în gtermen de 2 zile de la comunicarea motivării, con. Art. 116.3 din RD.
2. Hotărârea se comunică pe site-ul AJF cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare, conform art. 116 din RD
Răspunde
22-05-2014, 21:59,
#58
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
E a 3-a oara cand respinge contestatia penibila a lui zahoi&coras. Am inteles ca imediat cum au primit raspunsul au facut un alt memoriu, al 4-lea . Astia is chiar penibili Smile)))

ps. oare lazureanu mai scrie pe aradon sau pe siteul lui mihuta ca "vine ziua z,etc,etc" Smile))))
ps2. dupa ce batem si sambata, suntem campionii judetului si matematic si putem sarbatori deja calificarea la baraj.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-05-2014, 17:06,
#59
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
http://sportarad.ro/doi-pasi-pana-la-mar...ul-trofeu/

Campioni cu o etapă înainte de finalul sezonului, utiștii joacă în ultima etapă în fieful lui Tibi Nicula și Leo Pința, la Zăbrani. Alb-roșiii vor să încheie campionatul conform statutului, deși gândurile întregii tabere arădene se îndreaptă către ziua de 21 iunie. Până atunci, pe traseu e și finala Cupei României, cu Gloria.

”Faptul că suntem primii acum nu e cireașa de pe tort, e începutul greului. Știm campioanele județelor apropiate nouă. Rodul unei munci de un an depinde de un joc. Real Madrid a meritat Champions League, dar Atletico Madrid a fost aproape de dublă. Făcând o comparație, nu la acel nivel, important e să realizăm ce ne propunem și să promovăm”, spune antrenorul Roland Nagy, care vrea să folosească timpul rămas până la baraj pentru a regla ofensiva.

Vor primul trofeu
”Am încercat diferite formule în linia de atac, încă nu conlucrează cum am dori, dar mai avem câteva zile bune. Vrem să încheiem frumos campionatul, așa îi stă bine unei echipe câștigătoare. E și finala Cupei până la baraj, cu cele mai bune două echipe din Liga a IV-a, din punctul meu de vedere. E posibil orice, și Gloria are jucători cu experiență, un antrenor ambițios, dar încercăm să tranșăm primul trofeu în favoarea noastră. Vrem ca la ora barajului să fim în formulă completă și în formă sportivă pe măsură. Trebuie să fim pragmatici, inteligenți și să avem spirit de echipă, cu tot ce înseamnă acest lucru”, indică fostul mijlocaș.

Roli Nagy a mărturisit că și-ar dori și câteva zile în regim de cantonament, însă ”nu prea mult, nu vrem să încărcăm cu presiune inutilă”.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-05-2014, 18:26,
#60
RE: Stiri din sezonul 2013-2014
Am inteles ca pentru meciul de cupa cei de la Gloria tot fac nazuri: nu vor pe UTA, nu vor pe Motorul, incearca sa duca meciul la Lipova unde cred ei ca nu vor fi atat de multi utisti (nu stiu pe ce se bazeaza, dar in fine. Daca vroiau ostilitate poate mai bine puneau meciul la Pecica.) Treaba lor, eu oricum nu as face un mare derby din cupa asta, important va fi ca jucatorii nostri mai sensibili sa nu se accidenteze si sa nu ia cartonase.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)