Echipa NATIONALA
08-09-2017, 17:16,
RE: Echipa NATIONALA
Și mincinoși....
Răspunde
29-10-2017, 23:37,
RE: Echipa NATIONALA
Reprezentativa sub 17 ani a României s-a calificat în Turul de Elită. Micii tricolori au fost învinşi cu 1-0 de Austria, dar au profitat de celălalt rezultat din grupa a 10-a.

Fără să ştie că Lituania a învins Luxemburg, juniorii României s-au prăbuşit pe teren după golul marcat de Abdijanovic, în prelungirile partidei. Jucătorii antrenaţi de Sorin Colceag s-au oprit cu greu din plâns. Tinerii tricolori nu au fost informați de către staff-ul tehnic că sunt calificați.

”S-a văzut pe ei trăirile lor, entuziasmul, pasiunea cu care au făcut toate lucrurile în săptămâna asta. Vă dați seama că astfel de momente nu sunt ușor de digerat”, a spus la finalul jocului, Sorin Colceag.

Austria a reusit să se califice de pe prima poziție, cu maximum de puncte. Pe 6 decembrie tricolorii își vor afla adversarii din Turul de Elită, competiție premergătoare Campionatului European.

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Com...olorii-U17
Răspunde
11-09-2018, 17:02, (Ultima modificare: 11-09-2018, 17:11 de mourinho.)
RE: Echipa NATIONALA
Aseara la Belgrad, dupa mai bine de 30 de ani, un jucator aradean (ce a debutat la UTA) a jucat titular intr-un meci oficial al echipei nationale. Chestia asta nu s-a mai intimplat de la Coras incoace. Ba mai mult, Tucudean a si inscris. De la Tirlea incoace (1987), Tucudean e primul jucator format de UTA care da gol pt Nationala.

Altfel, am o intrebare pt dl Proca: ce s-a intimplat in pauza meciului si cum comenteaza evenimentele in mijlocul carora am avut impresia ca-l zaresc ? Daca m-am inselat il rog sa ma scuze.
Răspunde
11-09-2018, 18:08,
RE: Echipa NATIONALA
Deseară Man și Petre sunt titulari, ieri a fost Tucudean cu un gol foarte important și de execuție. Indiferent de problemele pe care le-a avut UTA in ultimii 4-8 ani, iată că dam titularii din atacul primelor nationale!
Răspunde
11-09-2018, 18:14,
RE: Echipa NATIONALA
@mourinho Panin are două meciuri la națională, unul integralist și in celălalt a jucat 65 de minute.
Semper Fidelis
Răspunde
11-09-2018, 19:27,
RE: Echipa NATIONALA
(11-09-2018, 18:14)Burebista a scris: @mourinho Panin are două meciuri la națională, unul integralist și in celălalt a jucat 65 de minute.

Da, stiu ca are dar le credeam pe ambele amicale (eu ma referisem in postare la titulari in meciuri oficiale ca amicale au mai multi: Tirlea, Cheregi, Mutica, Ungur). Dar am verificat si am descoperit ca Panin a fost titular (si integralist) in Romania- Feroe, meci oficial in preliminariile WC 2010. E un meci cu Feroe dar a fost titular intr-un meci oficial al Nationalei. Trebuie sa-mi fac mea culpa si sa-mi cer scuze fata de Panin. Apropo, v-ati fi gindit ca din toata generatia aia a lui Tisza cel care va ajunge cel mai sus va fi Panin (care parca nici n-a mai jucat la Romvest in ultimul an de juniorat plecind la CPL daca nu ma insel) ?
Răspunde
11-09-2018, 19:38,
RE: Echipa NATIONALA
Panin a fost cel mai serios si cel mai muncitor din toata generatia aia, asta e explicatia pentru reusita carierei sale.

In alta ordine de idei dupa ce Tucudean a inscris aseara la seniori un alt utist o baga in ate. Bravo, Adi, ma bucur pentru tine! Fa-ne mandri pe toti!
Răspunde
11-09-2018, 19:56,
RE: Echipa NATIONALA
mourihno am incercat la pauza sa opresc niste discutii care riscau sa degenereze si care nu isi aveau locul acolo la meciul nationalei.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-09-2018, 20:21,
RE: Echipa NATIONALA
(11-09-2018, 19:56)Redpunk_one a scris: mourihno am incercat la pauza sa opresc niste discutii care riscau sa degenereze si care nu isi aveau locul acolo la meciul nationalei.

Deh, au fost mai mult decit niste discutii daca s-a apucat sectorul nostru de peluza sa scandeze "Rusine, rusine, rusine sa va fie !" Pe mine ce s-a intimplat m-a iritat teribil. De 20 de ani, la majoritatea meciurilor din deplasare la care am fost (si am fost la multe), unii cretini au creat probleme (de citeva ori cu risc iminent de evacuare a intregului sector). Aseara a fost ceva ultrasoft, nimic de speriat (ma rog, pentru mine, dar citiva din jurul meu intrasera in panica) dar nu cred ca e cazul ca sa fie copiat obiceiul anumitor cretini din Bucuresti.
Răspunde
11-09-2018, 20:31,
RE: Echipa NATIONALA
Am fost mai multi de aceeasi parere aseara , tocmai de aceea nu a degenerat totul. Poate pe viitor vom putea evita in totalitate astfel de evenimente , macar la nationala. Gruparile mixte de suporteri care sustin nationala deja fac pasi in directia asta (Uniti Sub Tricolor, Camarazii) .
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-09-2018, 20:37,
RE: Echipa NATIONALA
Hai sa nu mai fim atat de superficiali si sa ii aratam mereu cu degetul doar pe aia din Bucuresti de parca ar fi alta natie. Acum bucurestenii nu au avut nicio vina.
Răspunde
11-09-2018, 20:48,
RE: Echipa NATIONALA
(11-09-2018, 20:37)Kidu a scris: Hai sa nu mai fim atat de superficiali si sa ii aratam mereu cu degetul doar pe aia din Bucuresti de parca ar fi alta natie. Acum bucurestenii nu au avut nicio vina.

Mai degraba ai citit tu superficial discutia. N-a zis nimeni ca aseara bucurestenii au avut vreo vina. Ma rog, cu exceptia unor scandari triviale care n-au ce cauta nici pe stadion, nici oriunde altundeva intr-o societate cu adevarat civilizata.
Răspunde
11-09-2018, 21:40, (Ultima modificare: 11-09-2018, 21:45 de mourinho.)
RE: Echipa NATIONALA
Scuzati-mi ignoranta, Oaida e aradean sau doar a fost in trecere pe la Atletico ?
Răspunde
11-09-2018, 22:50,
RE: Echipa NATIONALA
http://www.sportarad.ro/2018/09/11/gol-p...euro-2019/

In comentarii zice Lucian de la sportarad ca a fost doar crescut de Atletico. E nascut la Petrosani.
Răspunde
03-03-2019, 22:22, (Ultima modificare: 03-03-2019, 22:26 de mourinho.)
RE: Echipa NATIONALA
https://www.frf.ro/featured/frf-a-lansat...unostinta/

Clubul UTA (sau chiar Atletico) nu protesteaza împotriva faptului că lui Man îi este "alocat" tricoul FCSB-ului ? Dupa stiința mea, Man era golgeter prin Divizia B si juca la echipele nationale de juniori cind a ajuns la FCSB. Daca Razvan Marin apare cu tricoul Pro Luceafarul 1999 (el a ajuns la Viitorul la 17 ani), cred ca Man trebuia să apară cu un tricou alb-roșu ...
Mi se pare o mizerie a FRF-ului împotriva căreia ar trebui luată atitudine. Poate să spună oricine ce vrea, Man e format la Arad. La fel ca atacantul titular al Naționalei, Țucudean. La fel ca noul vîrf al FCSB-ului, Hora.

Altfel, merge cineva la Stockholm ?
Răspunde
05-03-2019, 14:58, (Ultima modificare: 05-03-2019, 15:02 de cipri_23.)
RE: Echipa NATIONALA
@mourinho Există o variantă cu cei doi în tricoul lui Atletico Arad:

[Imagine: atletico-650x435.jpg]
Răspunde
05-03-2019, 19:12,
RE: Echipa NATIONALA
Mda, cam nasol...murinho are dreptate
Răspunde
09-09-2019, 9:01,
RE: Echipa NATIONALA
Execrabila victorie aseara cu Malta! Cand ii mai aud si pe jucatori cum se scuzau ca importante sunt cele trei puncte imi dau seama ca nu am la ce sa ma astept nimic bun nici pe viitor.
In afara de Puscas si Tatarusanu, restul au fost pamant de flori.
Răspunde
09-09-2019, 15:56,
RE: Echipa NATIONALA
Mai grav e ca Contra da vina pentru jocul prestat pe "tinerete" cand chiar aia tineri l-au scos iar cand au intrat vesnicii "experimentati" am fost si mai slabi.
Răspunde
09-09-2019, 20:21, (Ultima modificare: 09-09-2019, 20:22 de red11.)
RE: Echipa NATIONALA
N-are Guriţă nici o treaba cu munca de selectioner. El dupa campania asta ar trebui sa puna mana pe carte si sa mai studieze un pic fotbalul. Pentru ca selectionerul nationalei nu o sa mai fie. Nu cred ca o sa invingem Norvegia acasa, si pe Suedia cu atat mai putin. Sa o ia de jos ca nu-i nici o rusine.
E adevarat ca nu-l ajuta nici jucatorii dar selectia tot el a facut-o. Cat sa-i mai chemi pe Grigore, Maxim, Deac, Grozav la nationala. Ce mai vrei de la astia?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)