Echipa NATIONALA
10-09-2014, 10:42,
#21
RE: Echipa NATIONALA
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Eu inca sper sa fie o gluma si sa il dam pe 1 euro repede pana nu se razgandesc aia! Burlene nu fi prost, scapa-ne de barbugiu!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-09-2014, 12:56,
#22
RE: Echipa NATIONALA
si uite asa ratam calificarea ...Smile prea tare
Răspunde
10-09-2014, 15:33,
#23
RE: Echipa NATIONALA
Mie mi s-a parut ca am jucat bine cu Grecia, in afara de bara aia nu au avut nicio ocazie. Sincer sa fiu daca Tanase, Cocis, B. Stancu ar fi mai mereu accidentati chiar am avea o echipa aproximativ decentaSmile) legat de contract mi se pare normal sa ceara bani pe nea Pitzi, de aia are contract pe o anumita perioada de timp si nu lucreaza ca ,,ziuas"
Răspunde
10-09-2014, 16:48,
#24
RE: Echipa NATIONALA
Nu am jucat deloc bine cu Grecia, nicio viziune, putine ocazii, cu el antrenor mereu ne vom inchide in aparare, mingi aruncate in fata, poate poate. Nu tu presing, nimic. Si asta fara spectatori in tribuna. Ce ar fi fost cu stadionul plin ? plus ca am avut noroc si cu ocaziile lor ca nu au intrat. Reconstructia nu se va face niciodata cu Piti`. Nu e genul de antrenor cu care sa poti face asa ceva. Parerea mea e ca Petrescu ar fi ideal. Dar nici cu Boloni nu ar fi fost rau.
Răspunde
10-09-2014, 19:41,
#25
RE: Echipa NATIONALA
Da, trebuia sa jucam cum au facut-o nemtii cu brazilienii pentru ca avem o echipa net superioara grecilor, cu jucatori mai bine cotati si la echipe de top. Asta cu stadionul gol sau plin nu tine, ii doare pe ei fix in p*** de suporteri
Răspunde
10-09-2014, 23:36,
#26
RE: Echipa NATIONALA
Eu mai am sperante !

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/ofici...34138.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-09-2014, 20:25,
#27
RE: Echipa NATIONALA
Miriuță va ajuta naționala Ungariei cu sfaturi pentru meciul cu România: "Îi dau lui Pinter orice informații"

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Com...ru+Ungaria+
Răspunde
22-09-2014, 18:35,
#28
RE: Echipa NATIONALA
(10-09-2014, 23:36)Redpunk_one a scris: Eu mai am sperante !

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/ofici...34138.html

....eu inca mai am sperante Smile))

http://www.sport.ro/nationala/bomba-de-u...i-are.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-09-2014, 11:23,
#29
RE: Echipa NATIONALA
Vesti bune Big Grin

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Com...tihad+Desp
Răspunde
29-09-2014, 18:46,
#30
RE: Echipa NATIONALA
Lasand deoparte neinspiratul vers de la sfarsit cu "pe ei , pe mama lor" Smile)) mi se pare cel mai reusit imn al nationalei, dupa cel din 90 al lui Pocorschi. Bine, poate pleaca totusi si piti si in 1-2 ani sa avem si noi o nationala care joaca pt tara si nu doar pt cativa impresari . Pana atunci..... imn de la Iris . Sa vedem si partea plina a paharului ca de jumatatea goala sunt sigur ca vine cip sa ne povesteasca asa ca nu ma mai obosesc sa ii tin locul Smile))

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
08-10-2014, 14:06, (Ultima modificare: 08-10-2014, 14:07 de Oli.)
#31
RE: Echipa NATIONALA
Stranierii Maghiari

Portari:
Kiraly Gabor(38 ani)- Fulham (liga 2 Anglia)
Megyeri Balazs(24 ani)- Olympiakos Pireu (liga 1 Grecia)

Fundasi:
Zsolt Korcsmar(25 ani)- Greuther Fürth (liga 2 Germania)
Tamas Krisztian(19 ani)- Varese (liga 2 Italia)

Mijlocasi:
Balazs Dzsudzsak(27 ani)- Dinamo Moskva (liga 1 Rusia)
Zsolt Kalmar(19 ani)- Red Bull Leipzig (liga 2 Germania)
Daniel Tozser(29 ani)- Watford (liga 2 Anglia)
Stieber Zoltan(25 ani)- Hamburg (liga 1 Germania)

Atacanti:
Szalai Adam(26 ani)- Hoffenheim (liga 1 Germania)
Gergo Lovrencsics(26 ani)- Lech Poznan (liga 1 Polonia)
Răspunde
08-10-2014, 15:36,
#32
RE: Echipa NATIONALA
(29-09-2014, 18:46)Redpunk_one a scris: Lasand deoparte neinspiratul vers de la sfarsit cu "pe ei , pe mama lor" Smile)) mi se pare cel mai reusit imn al nationalei, dupa cel din 90 al lui Pocorschi. Bine, poate pleaca totusi si piti si in 1-2 ani sa avem si noi o nationala care joaca pt tara si nu doar pt cativa impresari . Pana atunci..... imn de la Iris . Sa vedem si partea plina a paharului ca de jumatatea goala sunt sigur ca vine cip sa ne povesteasca asa ca nu ma mai obosesc sa ii tin locul Smile))


nu ti-am vazut postarea decat azi. nu comentez nimic pentru ca habar n-am ce se mai intampla pe la nationala, cine-i antrenor sau cine vine antrenor, cine joaca sau cum joaca. e capitol inchis pentru mine la fel ca si fotbalul romanesc. pastrez insa o portita deschisa pentru cancanuri, caterinca si mistouri Smile pentru momentele de maxim ridicol
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
08-10-2014, 16:02,
#33
RE: Echipa NATIONALA
Hai ma ca e fain imnu' . Oricum daca nu castiga sper sa moara ca in melodie toti Smile
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-10-2014, 14:55,
#34
RE: Echipa NATIONALA
http://www.adriangeorgescu.ro/2014/10/10...a-noastra/
genial ca intotdeauna Adrian Georgescu
Ungaria, oglinda noastră
În fotbalul românesc, mediocritatea este semnul de netăgăduit al excelenței. Nu te rogi să moară capra vecinului, ci ca ea să treacă prin găurile din gard în curtea ta, să poți cere daune acoperind prețul a două capre. Rezumând, ce sunt reunirile lotului național? Oameni care nu prea au reușit pe niciunde în afara țării se strâng din când în când pentru a păcăli o capră. De cele mai multe ori – să spunem și asta -, cînd nu întâlnesc Olanda sau Franța, băieții reușesc. Numai că ăsta nu mai e fotbal, ci o versiune demo a lui, în care ai acces numai la primul nivel. De aceea, rămânem o superputere a antifotbalului și campionii plictiselii pe terenul de joc.

În paranteză fie spus, n-am înțeles niciodată de ce tactica pârjolirii lanurilor și a otrăvirii fântânilor, prelungită astăzi în fotbalul autohton, era bună. OK, să zicem că invadatorii se retrăgeau, dar după aia, ajunși acasă, aveau ce mânca. Strămoșii noștri, nu prea. Flămânzeau victorioși lângă un lan ars și așteptau ploaia pentru a-și stinge setea.

“Am avut atîtea oferte, dar am preferat să rămân, să îmi iau banii din România. Ca să pleci, îți trebuie o anumită tărie de caracter”, a spus Sorin Cârțu, referindu-se la motivele pentru care Victor Pițurcă nu va antrena nicicând în străinătate. Este genul acela de frază care se postează pe Facebook, însoțită de imaginea autorului privind în gol, cu mîna la bărbie. Putea fi: “Ca să respiri, îți trebuie o anumită tărie de caracter” ori “ca să dormi”.

Iată de ce întotdeauna Ungaria a fost adversarul nostru cel mai de preț la nivel de echipe naționale de fotbal. Sunt net mai slabi decît noi, de aceea trebuie să-i batem pentru a ne dovedi mereu cine suntem. De la începutul și mijlocul anilor ’80, când aveau o echipă interesantă, maghiarii n-au mai însemnat mare lucru în fotbal. Din 1986 nu s-au mai calificat la un turneu final de campionat mondial. Totuși, când Hagi a fost întors pe teren în 1999, era pentru un meci cu Ungaria și toată țara pulsa patriotic de ziceai că-l pregătim pe Gică pentru trimiterea pe Lună.

La fel a fost și la precedenta întîlnire cu ungurii pe care am găzduit-o. Era ceva tragicomic să vezi atîtea cefe goale devastând un oraș înaintea unui meci între două echipe mediocre: părea un comando pentru salvarea unei muște. De aceea, nu avem nevoie de o reformă în fotbal și în sport în general, ci de cât mai multe întîlniri cu vecinii. Aici, doar mizele mici sunt luate în serios. Numai aici, viitoarea doamnă Budescu putea deveni, fără voia ei, agent maghiar sub acoperirea voalului, pentru că și-a programat nunta a doua zi după meciul secolului.

Vom bate, probabil, Ungaria și ne vom califica la turneul final al Euro 2016. Vestea proastă e însă că, indiferent unde vom merge, nu vom părăsi spațiul acesta mental în care e mai ușor să defectezi o mașină decât să o construiești. Pentru asta îți trebuie, printre altele, o anumită tărie de caracter.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
10-10-2014, 15:19,
#35
RE: Echipa NATIONALA
"În paranteză fie spus, n-am înțeles niciodată de ce tactica pârjolirii lanurilor și a otrăvirii fântânilor, prelungită astăzi în fotbalul autohton, era bună. OK, să zicem că invadatorii se retrăgeau, dar după aia, ajunși acasă, aveau ce mânca. Strămoșii noștri, nu prea. Flămânzeau victorioși lângă un lan ars și așteptau ploaia pentru a-și stinge setea."

Asta e buna rau. Georgescu asta era bun sa faca texte pt stand up comedy
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-10-2014, 19:46,
#36
RE: Echipa NATIONALA
GOOOOL ROMANIA! Romania - Ungaria 1-0
Răspunde
11-10-2014, 19:58,
#37
RE: Echipa NATIONALA
Doamne ce jucător Sanmartean!cand te gândeşti ca are doar 8 selecţii la varsta asta ...
HAI ROMANIA!
Răspunde
11-10-2014, 20:03,
#38
RE: Echipa NATIONALA
Inca o data se dovedeste ca Piturca este un cretin. I-a refuzat acestui jucator selectionarea ani la rand.
Răspunde
11-10-2014, 20:49,
#39
RE: Echipa NATIONALA
Eu numai il suport pe Piturca si stilul lui de cacat, in special in repriza a 2-a Sad
Răspunde
11-10-2014, 20:51,
#40
RE: Echipa NATIONALA
nu era vorba ca pleaca, deci pana cand?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)