Echipa NATIONALA
11-10-2014, 20:52,
#41
RE: Echipa NATIONALA
Ai dreptate, acelasi stil cacacios sa nu zic romanesc. Dam gol si dupa aia ne retragem. Am jucat bine mai bine de o repriza jumate pana cand ne-am retras si i-am lasat sa vina peste noi.
Ungurii erau de batut, putin fotbal si mult circ. Pacat! ...insa daca asta e pretul pe care trebuie sa il platim pentru a scapa de oltean, il accept bucuros.
Răspunde
11-10-2014, 21:46,
#42
RE: Echipa NATIONALA
m**** piti, pleaca in mortii ma-tii odata !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-10-2014, 9:55,
#43
RE: Echipa NATIONALA
Nu pot sa inteleg cum te retragi la 1 la 0 cu ungurii?cum il scoţi pe sanmartean?la cat era de supărat piti zici ca a jucat 1 pauza 2 final si era necăjit ca nu au dat ungurii si golul 2 (piti si-a dat toata silinţa, a scos motorul echipei pe sanmartean care prin geniul lui putea rezolva meciul in favoarea noastra)!
Chiar nu vede nimeni ca omul asta e depăşit ?vai de noi si de viitorul nostru fotbalistic cu un astfel de selectioner!Ungaria a arătat ca o echipa ce putea fi batuta la minim 2 goluri diferenţă!
Răspunde
13-10-2014, 20:57,
#44
RE: Echipa NATIONALA
Stranierii Finlandezi:

Portari:
Niki Mäenpää(29 ani)- Venlo(Liga 2 Olanda)
Lucas Hradecky(24 ani)- Brondby(Liga 1 Danemarca)
Jesse Joronen(21 ani)- Fulham(Liga 2 Anglia)

Fundasi:
Niklas Moisander(29 ani)- Ajax Amsterdam(Liga 1 Olanda)
Joona Toivio(26 ani)- Molde(Liga 1 Norvegia)
Kari Arkivuo( 31 ani)- Häcken(Liga 1 Suedia)
Jarkko Hurme(28 ani)- Odd(Liga 1 Norvegia)
Juhani Ojala(25 ani)- Terek Grozny(Liga 1 Rusia)
Jere Uronen(20 ani)- Helsingborg(Liga 1 Suedia)

Mijlocasi:
Perparim Hetemaj(27 ani)- Chievo(Liga 1 Italia)
Tim Sparv(27 ani)- Midtjylland(Liga 1 Danemarca)
Alexander Ring(23 ani)- Kaiserslautern(Liga 2 Germania)
Kasper Hämäläinen(28 ani)- Lech Poznan(Liga 1 Polonia)
Joni Kauko(24 ani)- FSV Frankfurt(Liga 2 Germania)
Sakari Mattila(25 ani)- Aalesund(Liga 1 Norvegia)

Atacanti:
Roman Eremenko(27 ani)- CSKA Moskva(Liga 1 Rusia)
Teemu Pukki(24 ani)- Brondby(Liga 1 Danemarca)
Riku Riski(25 ani)- Rosenborg(Liga 1 Norvegia)
Joel Pohjanpalo(20 ani)- Fortuna Dusseldorf(Liga 2 Germania)
Eero Markkanen(23 ani)- Real Madrid II(Liga 3 Spania)
Răspunde
14-10-2014, 6:33,
#45
RE: Echipa NATIONALA
IN SFARSIT!!!!Am scapat de Piturca:

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/s-a-f...36350.html
Răspunde
14-10-2014, 8:20,
#46
RE: Echipa NATIONALA
Asta vorbeam si dupa meciul cu ungurii . Macar penibilitatea asta de meci sa ne scape de asta. Sper ca dupa meciul cu finlanda sa o aud oficial si din gura lui sa fim siguri 100% ca pleaca dracu odata.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-10-2014, 8:38,
#47
RE: Echipa NATIONALA
Eu cred Dan Petrescu ar accepta. S-a dus la o echipa de duzina doar pentru bani insa cred ca ambitiile si CV-ul lui il obliga la mult mai mult din punct de vedere profesional. Daca ramane la arabi va sfarsit "ingropat" profesional intre camile si nicio echipa din Europa nu va fi curioasa de el.
Răspunde
14-10-2014, 11:48,
#48
RE: Echipa NATIONALA
La cate rele a facut piturca nationalei asteia , la fel ca sandu si mitica, oricine vine in locul lui e o imbunatatire. Eu cred ca declaratia lui Boloni ,care de obicei e rezervat, e un semn ca el va fi continuatorul si mi se pare ca este un om serios si in afara cercului de mafioti/impresari care conduc fotbalul nostru. Daca va avea la dispozitie macar perioada care a fost piti (minim 2 campanii sau chiar 3, adica 4-5 ani) sunt sigur ca poate schimba fata nationalei Romaniei.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-10-2014, 15:58, (Ultima modificare: 14-10-2014, 15:59 de adymax.)
#49
RE: Echipa NATIONALA
(14-10-2014, 11:48)Redpunk_one a scris: La cate rele a facut piturca nationalei asteia , la fel ca sandu si mitica, oricine vine in locul lui e o imbunatatire. Eu cred ca declaratia lui Boloni ,care de obicei e rezervat, e un semn ca el va fi continuatorul si mi se pare ca este un om serios si in afara cercului de mafioti/impresari care conduc fotbalul nostru. Daca va avea la dispozitie macar perioada care a fost piti (minim 2 campanii sau chiar 3, adica 4-5 ani) sunt sigur ca poate schimba fata nationalei Romaniei.

Degeaba e Boloni serios ca nationalistii din Romania il desfinteaza. Daca o sa fie selectionerul Romaniei nu-i dau mai mult de un an indiferent de rezultate.
Răspunde
14-10-2014, 17:33,
#50
RE: Echipa NATIONALA
http://www.adriangeorgescu.ro/2014/10/14...iturciana/
absolut indubitabil
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
14-10-2014, 17:43,
#51
RE: Echipa NATIONALA
Adymax nu e aşa cu Boloni pentru că lumea îşi aduce aminte cum el a fost ultimul antrenor sub care Nationala a jucat ceva sau altceva. În plus, cu el am câştigat parcă două meciuri cu Ungaria în preliminariile pentru CM 2002. A plecat atunci de la Naţională, a venit Hagi şi am pierdut barajul cu Slovenia...
Răspunde
15-10-2014, 0:09,
#52
RE: Echipa NATIONALA
Un meci aşa cum îi place lui Piţurcă: apărare exactă, atac "poate pică ceva din fază fixă". Noroc cu geniul lui Sânmărtean în meciul ăsta, cine ştie unde putea ajunge dacă ar fi fost serios. Fără el poate nu dădeam gol nici Ungariei. Azi a dat două pase de gol şi a produs eliminarea finlandezului. Nici la 0-0 şi nici la 1-0 parcă nu vroiam să atacăm. Tot înapoi, înapoi...

Trebuie găsite urgent soluţii la mijloc, unde Pintilii şi Hoban cam înoată. Din păcate, Lazăr e bătrân şi nu mai ştiu nici pe unde joacă iar Bourceanu nu ştiu dacă se reface complet până la meciul cu Irlanda de Nord. Cum-necum suntem încă primi favoriţi la calificare...
Răspunde
15-10-2014, 0:09,
#53
RE: Echipa NATIONALA
Piti va pleca abia după ce a pârjolit tot și nu vom mai avea nici o șansă de calificare
Răspunde
15-10-2014, 0:13, (Ultima modificare: 15-10-2014, 0:16 de Vlad.)
#54
RE: Echipa NATIONALA
Nu cred ca bat nici ungurii nici irlandezii in Finlanda. ungurii erau sa nu bata acum seara in feroe. Problema e ca ne calificam la EuroSmile) si daca o sa jucam tot asa matura aia cu noi pe acolo
Răspunde
15-10-2014, 0:31, (Ultima modificare: 15-10-2014, 0:35 de Oli.)
#55
RE: Echipa NATIONALA
[Imagine: 6Yexy7D.png]

Urmeaza meciul de acasa cu Irlanda de Nord pe 14 noiembrie.
Răspunde
16-10-2014, 16:26,
#56
RE: Echipa NATIONALA
FRF îl lasă să plece pentru 400.000 euro. Piţi NU VREA!

Pițurcă s-a înțeles deja cu oficialii lui Al Ittihad, și-a luat și viza, astfel că a trecut la discuţii cu președintele FRF, Răzvan Burleanu, în ce condiții își reziliază contractul cu naţionala. Discuţiile se poartă momentan telefonic, pentru că Răzvan Burleanu se va întoarce în ţară abia sîmbătă. Sursele FANATIK.RO dezvăluie că federaţia a fost de acord să mai scadă din pretenţiile privind clauza, ajungîndu-se la 400.000 de euro, dar, surpriză!, Piţurcă nu vrea să achite nici un ban pentru a pleca la arabi!

http://www.fanatik.ro/piturca-ittihad-re...ad-image-0

Cacealma nu gluma. Tupeu de oltean "smecher" Smile
Răspunde
16-10-2014, 17:20,
#57
RE: Echipa NATIONALA
Da-i drumu gratis......ACUUUUUUMM!!! Si asta refuza si iarasi stam cu el "de-a dracu" sa joace cu stancu si tanase titulari si il recheama si pe cocis........tot la cacealma.....PE SEAMA NOASTRA Sad((
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-10-2014, 19:05,
#58
RE: Echipa NATIONALA
http://frf.ro/echipa-nationala/frf-%C8%9...actul.html

FRF ȘI VICTOR PIȚURCĂ AU REZILIAT CONTRACTUL :

Doamne ajuta in sfarsit !!!!
Răspunde
16-10-2014, 19:30, (Ultima modificare: 16-10-2014, 19:31 de Redpunk_one.)
#59
RE: Echipa NATIONALA
BINEEEEEE BURLENEEEEEEEEEEEEEE !

Dupa disparitia clanului becali (ascuns vreo cativa ani) , a nasului si a lui mitica, acum am scapat si de piti ! Oare chiar se schimba fotbalul romanesc ?
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-10-2014, 21:04,
#60
RE: Echipa NATIONALA
Asa se bucura lumea cand a plecat data trecuta si a venit marea speranta, Razvan Lucescu, de nici macar nu puteai visa macar la baraj...daca vine Dan Petrescu, scapi de Stancu dai de Gigel Bucur. In afara de faptul ca il baga Tanase (care e un fel de Leucuta pt mine) si ca nu il baga pe Keseru, eu chiar regret plecarea lui.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)