Transferuri
06-02-2017, 21:42,
#81
RE: Transferuri
Cine mai are ceva noutati despre un atacant? Mai sunt 3 saptamani pana incepe campionatul, chiar nu gasim nici un atacant care sa corespunda standardelor noastre? Se mai poarta ceva negocieri, discutii cu ceva jucatori? E posibil sa mai vedem ceva noutati pana incepe balul?
Răspunde
06-02-2017, 22:11,
#82
RE: Transferuri
Probabil pana la sfarsitul cantonamentului din Spania nu, decat poate vreun strain pe filiera din zona respectiva. Valceanu asta insa se misca bine de tot din cate am vazut, s-ar putea sa schimbe jocul echipei in bine si mai mult. Oricum la ce conditii de pregatire si ce cantonament facem ar trebui sa defilam returul acesta. Majoritatea echipelor din liga a2-a sunt inca la nivelul acela de alergat pe gheata in munti din cate observ.
Răspunde
07-02-2017, 14:15,
#83
RE: Transferuri
(06-02-2017, 22:11)Gdeck a scris: Oricum la ce conditii de pregatire si ce cantonament facem ar trebui sa defilam returul acesta. Majoritatea echipelor din liga a2-a sunt inca la nivelul acela de alergat pe gheata in munti din cate observ.

Hai totuși să nu exagerăm. Pe lângă noi, și Juventus, Satu Mare sau Sepsi au făcut cantonamente în străinătate, adică fix cu alea care ne luptăm pentru promovare.
Răspunde
11-02-2017, 15:33,
#84
RE: Transferuri
Am citit un interviu zilele astea cu Ndiaye MEDIOP de la Ripensia Tm, zicea ca o echipa de Liga 2 e interesata de el si echipa nu e din tm. Jucatorul are 25 de ani, 1,75 m si poate juca atacant sau mijlocas, nu stiu daca echipa interesata de el e UTA, Luceafarul sau Olimpia. Ndiaye Mediop a fost in probe la ACS Poli si nu s-a inteles cu clubul Ripensia in privinta transferului.
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
11-02-2017, 15:58, (Ultima modificare: 11-02-2017, 15:59 de I 929.)
#85
RE: Transferuri
Nu cred că se pune problema să aducem un jucător de 25 de ani din Liga  a III a. Ar fi normal să transferăm, la nivelul ăsta, atacanţi care deja au confirmat cel puţin în Liga  a II a.
Răspunde
21-02-2017, 16:37,
#86
RE: Transferuri
Un atacant de 25 de ani din liga I. Bun transferul , daca se face. Piccioni (ex Iasi) este un atacant care vine dupa mingi, juca uneori si in banda la Iasi, puternic, tehnic, luptator. Acum cred ca avem tot ce trebuie pt a lupta cu toate fortele la promovare. Haide UTA, Hai Aradu'

http://sportarad.ro/2017/02/21/uta-isi-c...-cu-toate/

Din câte se pare, UTA a renunțat defintiv la ideea transferului ghanezului Bukari, dar s-a orientat rapid spre un alt atacant străin. Arădenii l-au contactat pe italianul Gianmarco Piccioni, care s-a despărțit de CSM Poli Iași la începutul acestui an. „Mâine sunt la Arad. O să mă întâlnesc cu conducerea clubului și ne vom pune de acord cu toate. Despre UTA știu deocamdată doar că este un club ambițios, cu o galerie frumoasă”, ne-a mărturisit Piccioni, care va fi așteptat de „oficialii” arădeni mâine, la ora 14,30, pe Aeroportul din Timișoara.

Înainte de a veni la Iași în vara anului 2015, „vârful” de 25 de ani și 1,86 metri a jucat la formaţia malteză Balzan Youths, pentru care a marcat 15 goluri. Înainte de aventura la Balzan, Piccioni a apărat culorile grupărilor italiene: Sambenedettese, Vicenza, Lanciano, L’Aquila, iar peste hotare a mai jucat la Shumen (Bulgaria) și FC Mosta (Malta).

Într-un sezon și jumătate la Iași, italianul a înscris 6 goluri în Liga 1 și unul în Europa League, împotriva croaților de la Hajduk Split. Gianmarco Piccioni a rămas în memoria fanilor moldoveni cu golul de 3-2, din ultima etapă a stagiunii trecute de la Timișoara, gol ce a dus trupa ieșeană în premieră în preliminariile Europa League.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-02-2017, 16:57, (Ultima modificare: 21-02-2017, 16:59 de Kidu.)
#87
RE: Transferuri
La prima vedere mi se pare o achizitie buna, mult mai buna decat acel ghanez care nu imi spunea mare lucru decat ca a jucat pe la Astra.
Sa-l si vedem la treaba, sa-l vedem si cat de bine pregatit este din punct de vedere fizic.

Una peste alta ma declar multumit de campania de achizitii din aceasta iarna, de felul cum s-a miscat conducerea care a adus jucatori care aduc un plus de calitate fata de ceea ce aveam deja si care totodata se vor integra in lotul deja omogen condus de Laurentiu.

Sunt increzator si cred ca vom promova la pas poate chiar de pe locul I.
Răspunde
21-02-2017, 18:50, (Ultima modificare: 21-02-2017, 19:09 de I 929.)
#88
RE: Transferuri
Da, pare să fie ceea ce a cerut Roşu, acum să vedem cât e de pregătit fizic şi cum se va adapta "condiţiilor" de la Şiria. Din punctul meu de vedere, la cum l-am văzut în pregătiri, şi Muntean poate lejer să joace al doilea atacant mai ales lângă Petre, el nefiind atât de înalt. 

Nu a plecat nimeni şi am adus 4 jucători dintre care trei pe atac, unul din ei junior.  Şi ce jucători am adus: cel mai bun de la Satu Mare, un fundaş titular din prima ligă macedoneană (să nu credem că e un fotbal mai slab sau mult mai slab acolo), un junior cu meciuri la FCSB şi probabil un atacant bun de Liga I. Cred că e ok, şi celelalte echipe par să se fi întărit, dar să vedem ce se va întâmpla în weekend.  Smile

Edit: Acum am văzut pe sportarad că a plecat Celea. Într-adevăr nu prea avea şanse să joace, acolo mai pot evolua şi Filaret sau Copaci.
Răspunde
22-02-2017, 18:31, (Ultima modificare: 22-02-2017, 18:44 de Triple H.)
#89
RE: Transferuri
Oo, as zice ca e un transfer excelent, il stiu cum juca la Iasi, cred ca fi foarte util echipei si numa bun la concurenta cu Adrian Petre (in special) si Curtuius. Nu va ganditi acuma ca e vreun Benzema, dar acum chiar sper la promovare directa.
Speram la transferul lui Gavra, dar vad ca prefera sa ramana la Gaz Metan, desi se afla in insolventa... treaba lui. Cherchez de la Chindia ar fi fost iar o varianta buna, asta e...
Ce sa zic, bun venit la UTA si sa speram ca face treaba si sa ne ajute sa promovam in Liga I !

@Kidu: acuma ca e de pe locul 1 sau 2, directa sa fie...  Smile , sigur ca ar fi mai frumos daca am termina pe primul loc, insa important e sa promovam, direct, nu mai vreau baraj.
Oricum in prima liga trebuie sa ne imbunatatim lotul, altfel va fi greu... ma uit la Voluntari sau Chiajna, or fi ele fara traditie etc, dar joaca un fotbal destul de bun, mai ales in perioada asta. Noi avem nevoie de intariri la cei 2 mijlocasi central in special, ei tin mijloc si s-a vazut si la meciurile de baraj ca acolo + in aparare scartaim. Dar toate la timpul lor... eu vorbeam in perspectiva, intai sa promovam, insa ideea e ca mi-ar placea sa ne si mentinem in Liga I, nu doar sa promovam si picam 'napoi sezonul urmator. 
Forza UTA!
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
22-02-2017, 20:42,
#90
RE: Transferuri
Eeeeeeee
Haide UTAaaaaaaaaa
Răspunde
17-03-2017, 0:23,
#91
RE: Transferuri
Astazi la digi sport, oierul a vorbit despre Man si a spus ca a dat 20 de mii de euro sa scape de acea clauza (nu a intrat in detalii si moderatorul nu a dorit sa dezvolte subiectul) si ca de acum e posibil sa-l vedem pe Dennis Man pe banca chiar de la urmatorul meci!

Asta inseamna ca nu a jucat pana acum la ordinele oierului tocmai ca sa nu plateasca inca 100 de mii de euro,  clauza cred ca era la zece meciuri jucate sa fie platiti inca 100 de mii de euro. Pentru Becali totul e afacere, risca plafonarea unui jucator numai sa nu plateasca, Reghecampf e o sluga care doar executa ordinele lui Becali, a acceptat sa nu-l includa pe Man in echipa numai sa nu fie activata acea clauza!
La cine a platit nu a spus, nici nu a pronuntat numele clubului UTA, oricum e bine ca s-au luat inca 20 de mii, altfel riscam sa nu luam nimic, e clar ca Man nu ar fi jucat numai sa nu fie platiti acei bani! Asta e clubul fcsb cu Ana-Maria prodan impresar. Sunt sigur ca prodanca nu e straina de astfel de practici, probabil a luat si ea ceva de la becali pe langa acei 20 de mi care s-au platit clubului UTA.
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
17-03-2017, 10:03,
#92
RE: Transferuri
Posibil și ca Meszar să fi cedat, gândindu-se la viitorul lui Man și la problemele pe care le poate avea dacă nu joacă un întreg retur. E doar o presupunere.
Răspunde
17-03-2017, 10:07,
#93
RE: Transferuri
Oricum am lua-o, oierul s-a comportat mizerabil fata de Dennis. Si pentru ce? ...pentru niste maruntis.
Răspunde
17-03-2017, 20:40,
#94
RE: Transferuri
În general în contracte există condiţii de răscumpărare a unei clauze. Cum a fost şi în situaţia de faţă: un club plătit o sumă pentru a anula o clauză care l-ar fi putut face să plătească pe viitor o sumă mai mare. În situaţia de faţă cam toată lumea are de câştigat însă una peste alta modul cum a procedat clubul FCSB (nici măcar nu au avut decenţa să ascundă faptul că nu-l joacă pe Man din cauza acelei clauze) a fost neprofesionist şi chiar incorect. Sper ca Mezsar să ţină cont de asta dacă va mai fi pus în situaţia de a negocia ceva cu acest club.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
29-05-2017, 13:57,
#95
RE: Transferuri
Gigi Becali a dezvaluit ca s-a interesat de Adrian Petre, golgheterul aradenilor din acest sezon.

" UTA a cerut 600.000 de euro pe Adrian Petre si am spus ca este prea mult pentru un jucator de liga a doua acum. El a marcat un gol in finala asta din weekend, dar nu e asa relevant ", a spus Gigi Becali, finantatorul FCSB, la Ora Exacta in Sport.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
29-05-2017, 14:29,
#96
RE: Transferuri
Am vazut interviul lui Adrian Petre dupa finala Cupei Romaniei si mi s-a parut sincer gretos sunt foarte dezamagit vad ca intr-adevar avem o politica de club mic care probail reflecta o situatie nu tocmai roz pe care ( probabil ) o avem nu stiu dar nu imi place nimic din ceea ce citesc si ce vad cu ochii mei in aceasta perioada la club.
Răspunde
29-05-2017, 14:43, (Ultima modificare: 29-05-2017, 14:46 de Kidu.)
#97
RE: Transferuri
Iti impartasesc dezamagirea. Ne comportam ca niste tilicari si daca cu Man am mai inteles situatia, sa il dai acum pe Petre mi se pare prostie crunta.

Ce ma dezamageste si mai mult este si atitudinea lui Adi, parca isi doreste sa se vada numai plecat, e mereu egoist, vrea numai el sa dea gol, e plin de reprosuri, n-ar da o pasa si cand e sa puna osul, parca alearga numai pe varfuri.
Nu e nimeni absurd, suntem constienti ca va veni si clipa despartirii de UTA insa deocamdata e prea devreme. Nu i-a servit lectia lui Man care acum joaca in liga a III-a la FCSB II si de unde nu ii dau prea multe sanse sa iasa la cum vede ciobanul fotbalul.
Răspunde
29-05-2017, 14:51, (Ultima modificare: 29-05-2017, 14:52 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#98
RE: Transferuri
Cel mai mult ma.intereseaza sa promovam, apoi sa vindem si cel mai mult stabilitate! Sansa mare acest baraj!!
Răspunde
29-05-2017, 14:52,
#99
RE: Transferuri
Nu va faceti iluzii sa n-aveti deiluzii...
Răspunde
29-05-2017, 15:12, (Ultima modificare: 29-05-2017, 15:13 de psv.)
RE: Transferuri
Am vazut si eu interviul cu Petre si am avut aceasi senzatie ,el viseaza doar avioane in loc sa fie concentrat la obiectul major pe care il are echipa la care el (inca) joaca !
Ma tot gandesc .... ce asteptari sa mai ai de la acest baraj cand jucatorul in care iti pui cele mai mari sperante pare cu gandul in cu totul alta parte?!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)