Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
19-03-2017, 21:11, (Ultima modificare: 19-03-2017, 21:12 de lucid.)
#21
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 16:20)Adrian07 a scris: Atmosfera de la Siria nu o sa fie la fel ca la Arad... Multi dintre noi nu suntem lasati sa intram la peluza(in galerie) , nu inteleg de ce... Motivul fiind ca, doar cei cu abonamente. Asta este... Trebuie sa batem tot dar cel mai important sepsi si olimpia!! Chiar ipocrit Falca asta...Unde jucam daca promovam???


Nu inteleg cum nu esti lasat sa intri in peluza fara abonament...si eu am intrat cu bilet.
La fel cum nu inteleg de ce doar abonatii sunt suporteri adevarati...cu ce te deosebesti tu care ti-ai luat abonament de unul care isi ia bilet meci de meci? Asta nu este o intrebare pt tine Adrian.
Răspunde
19-03-2017, 21:58,
#22
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Confirm ca este adevarata povestea lui Adrian.
Am ajuns alaturi de multe persoane care frecventeaza peluza inainte cu cateva minute sa inceapa meciul si ni s-a spus sa facem roata si sa mergem in peluza cealalta, ca nu e loc de noi la asta de la intrare. Mai mult, jandarmii te bruscheaza si te imping practic sa pleci de acolo daca iti permiti sa astepti, in speranta ca reusesti sa intri totusi. Pretextul e ca blochezi oamenii care stau la coada sa primeasca majoritatea acelasi raspuns.
Ar trebui vorbit putin cu cineva din conducere pentru ca macar putin respect ar trebui sa existe daca tot trebuie sa venim pana la Siria sa cantam.
Solutia, pana atunci, pentru cei care au patit sau vor mai pati poate chestia asta, este sa intrati odata cu baietii din galerie cand ii vedeti ca vin grupati.
Răspunde
19-03-2017, 21:58, (Ultima modificare: 19-03-2017, 22:08 de red11.)
#23
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
#lucid, stiu ca esti suporter al UTAei, chiar adevarat cum zici tu(ma gandesc ca nu-ti schimbi tricourile ca-n reclame Smile ), dar a-ti lua bilet doar la meciurile la care mergi NU ESTE EGAL cu a da un ban la inceput de sezon contribuind la formarea bugetului echipei pentru sezonul respectiv, deci susti financiar echipa(sunt o gramada de cluburi mari la care abonat=actionar), plus motivele pe care deja ti le-a explicat Giuliano..de a fi atractiv pentru sponsori si investitori
Răspunde
19-03-2017, 23:14, (Ultima modificare: 19-03-2017, 23:15 de I 929.)
#24
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Un meci slăbuţ, în care am avut ceva reacţie spre final dar ceea ce începe prost, se termină de multe ori şi mai prost. Al 3-lea 11 metri ratat anul acesta, al 5-lea punct pierdut, dar nu avem ce să-i reproşăm lui Petre. 

Permutările astea din echipă sunt o problemă tot din cauza juniorilor. Dacă aveam un junior care să joace titular în apărare, pe oricare din cele 4 posturi, automat puteai să-l schimbi pe Vâlceanu, puteai forţa şi cu trei atacanţi în ultimele minute. Deci mr. Burlă ar face bine să-şi revină atât fizic cât şi "la cap", iar dacă nu, în meciul cu Luceafărul ar trebui forţat  (riscat) Copaci. Altfel degeaba avem variante ofensive dacă nu avem ce face şi îl sacrificăm pe Andor, un jucător care sub Roşu chiar a dat randament, la fel şi azi. El mi se pare un jucător destul de polivalent, eu l-aş vedea şi la mijlocaş central la nevoie. 

Nu e nimic pierdut, trebuie gestionat bine acest eşec. Avem două săptămâni de pauză înaintea seriei de 5 meciuri cu adevărat decisive. După etapa asta Braşovul speră la fel ca noi, dar cred că mai au de doi bani speranţă şi Mioveni sau Chindia. O luptă interesantă. Sper să promovăm, suntem în stare, dar poate şi lui Roşu îi trebuie puţin curaj în a face echipa sau schimbările, aşa cum l-a avut în tur la câteva meciuri. 

Cu intratul în stadion...trebuie văzut dacă jandarmii sau organizatorii chiar numără câţi oameni intră în stadion la peluza noastră sau judecă "ochiometric". Pe de altă parte, n-o luaţi în nume de rău Marius, dar vedeţi condiţiile de kkt, faceţi încă un efort şi veniţi mai repede cu 30 de minute ca să nu fie probleme, să ne putem organiza şi în peluză mai repede. Cred că înţelegeţi şi voi că discriminări de genul: "ăsta e din galerie, intră aici, tu nu eşti din galerie, mergi dincolo" nu se pot aplica. Mi se pare normal să fie păstrate bilete pentru toţi care vin cu autocarul, adică să li se asigure accesul în stadion. Dar mai departe, ţinând cont că la peluza cealaltă se intră prin altă uşă...intră cine vine mai repede, nu poţi face o selecţie între oamenii cu bilet.
Răspunde
19-03-2017, 23:26, (Ultima modificare: 19-03-2017, 23:29 de lucid.)
#25
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 21:58)red11 a scris: #lucid, stiu ca esti suporter al UTAei, chiar adevarat cum zici tu(ma gandesc ca nu-ti schimbi tricourile ca-n reclame Smile ), dar a-ti lua bilet doar la meciurile la care mergi NU ESTE EGAL cu  a da un ban la inceput de sezon contribuind la formarea bugetului echipei pentru sezonul respectiv, deci susti financiar echipa(sunt o gramada de cluburi mari la care abonat=actionar), plus motivele pe care deja ti le-a explicat Giuliano..de a fi atractiv pentru sponsori si investitori

Si daca iti iei bilet nu e acelasi lucru? Nu inteleg analogia asta sincer, banii pe bilet sunt mai putin folositori decat cei de pe abonament? Sau doar sa vorbim discutii, sa parem atotstiutori?
Pe principiul asta te pot intreba si eu, daca iti iei abonament dar nu mergi la meciuri din varii motive, cu ce esti mai suporter decat cel care isi ia bilet dar merge la toate meciurile?

Important e sa vii la stadion, nu conteaza ca ai abonament sau bilet, DEGEABA ai 1000 abonati si din aia vin 400-500 meci de meci, parerea mea.
Răspunde
20-03-2017, 0:06,
#26
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Eu asa vad perioada urmatoare: O intalnire intre noi pentru :-o mai buna organizare
- o sustinere puternica pentru echipa
- sincer nu mai vreau sa vad capete plecate, stiu ... O Duminica stricata, o saptamana stricata dar mergem impreuna puternici pentru promovare !!!
- trebuie sa rezolvam ceva pentru a urgenta lucrarile la motorul, nu exista sa nu se poata... Presiune presiune presiune!!!
-mobilizare pentru victorii in urmatoarele meciuri, jucatorii nu au voie sa mai faca pasi gresiti!!!
Răspunde
20-03-2017, 9:06, (Ultima modificare: 20-03-2017, 9:07 de Giuliano.)
#27
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 21:11)lucid a scris: La fel cum nu inteleg de ce doar abonatii sunt suporteri adevarati...cu ce te deosebesti tu care ti-ai luat abonament de unul care isi ia bilet meci de meci?

Lucid n-o lua personal că n-am scris asta ca să mă dau mare faţă de alţii. Cazul tău şi al altor câţiva e o excepţie; marea majoritate a celor care nu au abonament nu vin la toate meciurile. Unde e avantajul pentru club? Dacă am abonament, chiar dacă nu sunt prezent fizic am susţinut clubul la meciul ăsta. Nu mai intru în amănunte de gen, tradiţie, valoarea de simbol a abonamentului sau prestigiul clubului care se ridică şi pe numărul mare de abonaţi.

Dar marea diferenţă e cea enunţată mai devreme. Dacă eşti în situaţia unui preşedinte de club crezi că banii atraşi de la sponsori sunt aceeaşi dacă ai 200 sau 1000 de abonaţi? Gândeşte-te că în cazul nostru pachetele de sponsorizare poate puteau avea valoare cel puţin dublă în condiţiile în care la negociere puteai să îi spui reprezentantului firmei "îţi garantez 1000 de oameni care îţi văd bannerul la fiecare meci". Tu în august nu poţi să faci asta chiar dacă te aştepţi ca lumea să umple stadionul şi cu bilete. Negocierile nu se poartă pe bănuieli sau presupuneri.

Problema mea nu e că din motive care nu mă privesc X sau Y nu are abonament. Problema mea e că ăsta e un fenomen general la noi, mult prea puţini iubitori de fotbal consideră abonamentul ca fiind ceva important. Dar pretenţiile sunt cât casa. Şi sunt atât de montat pentru că ieri la Şiria am văzut prea mulţi oameni înjurând echipa la sfârşit şi m-am cam săturat de microbistul arădean care are o părere extraordinară despre sine dar de ani şi ani doar cere fără să ofere nimic (să ne aducem aminte de tribunele goale de pe Francisc Neumann la fiecare sezon prost, de puteam da mâna cu toţi de pe stadion?!)

Discuţia e off-topic, îmi dau seama, poate dacă e să continue ar trebui mutată doar că la secţiunea suporteri n-am găsit topicul potrivit. Dacă e cineva mai inspirat decât mine îl rog să o facă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
20-03-2017, 9:28, (Ultima modificare: 20-03-2017, 11:12 de Kidu.)
#28
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Nu vreau sa iau partea nimanui insa din punctul meu de vedere, un suporter care se respecta isi cumpara abonament. Prin simplul gest al unui abonament cumparat iti aduci aportul financiar si moral fata de club pentru ca toate sumele alea, fie ele cat de mici, conteaza, mai ales la inceputul campionatului.
Nu mai vorbesc de faptul ca eviti aglomeratia de la casele de bilet la meciurile cu miza.  Eu unul am abonament de cand ma stiu.

Revenind la meci, prea multe nu sunt de spus. Simt ca e un blocaj undeva pentruca nu mai aratam forma buna de la finele returului si nici pasele nu se mai leaga cum ar trebui.
Poate ca inca nu s-au facut automatismele dintre jucatori, poate ca si improvizatiile de ultim moment au contat. Nu stiu care-i cauza insa Rosu si staff-ul sau vor gasi solutia.
Obiectivul nu e periclitat, ne-au ajutat si jocul rezultatelor.

P.S. Pentru cei ce va plangeti ca nu vi s-a permis accesul in peluza unde sta galeria: veniti si voi la meci un pic mai repede. Nu puteti avea pretentia sa veniti cu 5-10 minute inainte de meci si sa va gasiti locurile neocupate. Stadionul e mic, la meciurile cu miza capacitatea poate fi o problema cum a fost si ieri.
Răspunde
20-03-2017, 12:00,
#29
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(20-03-2017, 9:28)Kidu a scris: Nu vreau sa iau partea nimanui insa din punctul meu de vedere, un suporter care se respecta isi cumpara abonament. Prin simplul gest al unui abonament cumparat iti aduci aportul financiar si moral fata de club pentru ca toate sumele alea, fie ele cat de mici, conteaza, mai ales la inceputul campionatului.
Nu mai vorbesc de faptul ca eviti aglomeratia de la casele de bilet la meciurile cu miza.  Eu unul am abonament de cand ma stiu.

Revenind la meci, prea multe nu sunt de spus. Simt ca e un blocaj undeva pentruca nu mai aratam forma buna de la finele returului si nici pasele nu se mai leaga cum ar trebui.
Poate ca inca nu s-au facut automatismele dintre jucatori, poate ca si improvizatiile de ultim moment au contat. Nu stiu care-i cauza insa Rosu si staff-ul sau vor gasi solutia.
Obiectivul nu e periclitat, ne-au ajutat si jocul rezultatelor.

P.S. Pentru cei ce va plangeti ca nu vi s-a permis accesul in peluza unde sta galeria: veniti si voi la meci un pic mai repede. Nu puteti avea pretentia sa veniti cu 5-10 minute inainte de meci si sa va gasiti locurile neocupate. Stadionul e mic, la meciurile cu miza capacitatea poate fi o problema cum a fost si ieri.
Stati asa ,ca pe langa ce-i abonati ,a mai aparut o categorie ,locuri rezervate pentru sirieni????,da ati auzit bine ,eu am venit la meci cu doua ore inainte ,am abonament dar am vrut sa stau in aceasi zona cu prietenii mei  care au avut bilet ,si bineinteles ne-am asezat laa tribuna 1 pe locuri care nu aveau aplicat  eticheta"ABONAT" ,....surpriza, cu 20 de minute inainte de meci au venit niste domni care spuneau ca sunt din siria si au rezervate locuri de catre primaria Siria?!!!???
Cu aceasta ocazie doresc sa lansez o intrebare catre conducerea clubului ,si anume:
cine este organizatorul meciurilor clubului UTA de la Siria ,clubul sau primaria din Siria??Daca este clubul ,nu este mai normal ca suporterii echipei UTA si aiba intietate in fata oricaror politruci fie ei din Siria ,Covasant ,Pancota ,etc.....
Multumesc
Răspunde
20-03-2017, 12:06,
#30
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Brasovul a jucat bine pana la marcarea golului, pe urma au incercat sa se apere si sa joace pe contraatac. Consider ca primul 11 nu a fost inspirat, cand stii ca cei de la Brasov au jucatori masivi si Curtuius nu e refacut 100 %, si esti adeptul sistemului 4-4-2, de ce nu a jucat si Picioni? Nu cred ca e chiar asa de slab pregatit fizic, plus ca e aici de o luna de zile. Nu-mi place sa critic jucatorii si antrenorul, dar trebuie luate masuri, altfel se pierde locul doi, avem deplasari grele la Afumati, Calarasi si Juventus. In primele patru etape jocul a lasat de dorit, imi pare rau sa o spun, dar victoria cu Resita nu a fost elocventa si la Mioveni am castigat cu un pic de noroc.
Dupa parerea mea schimbarile astea de jucatori afecteaza relatiile de joc, stiu de ce nu au jucat Muntean si Curtuius titulari, dar sper sa fie in teren la urmatoarele meciuri din primul minut, la fel si Andor si Burla cand isi revine. Imi pare rau pentru Filaret, Copil, Valceanu si Chindris, dar au facut un meci slab. Nu inteleg de ce se forteaza cu acesti jucatori cand exista altii pe banca. Ne prinde  bine aceasta pauza si se pot recupera jucatorii accidentati si cei mai putin bine pregatiti fizic. Cred ca juniorii echipei trebuie sa fie Burla, Tanase si Petre, la mijloc langa Tanase poate juca si altcineva, acum nu avem fundas dreapta si e pus acolo Adili sa joace, dar sa nu uitam ca la echipa din Macedonia a jucat si mijlocas la inchidere, a jucat foarte bine cu Brasovul, are incredere in el, e si tehnic. Trebuie scimbat ceva la echipa si gasit un prim 11 stabil pentru urmatoarele meciuri. Am auzit prin peluza ca si Stratila sa fie rezerva si sa fie incercat Andor titular, poate ar fi si asta o solutie! David greseste la fiecare meci, la inceput a facut cateva meciuri bune si pe urma a fost foarte  nesigur, sper sa-si revina Polgar si sa fie urcat Adili langa Tanase, Muntean pe dreapta si Andor pe stanga, asta ar fi un mijloc puternic cu jucatori tehnici.
S-a simtit cand a intrat Curtuius, Petre nu alearga asa mult, el e mai static si are nevoie de un jucator langa el care sa provoace spatii... In Spania a jucat si Stahl atacant, e tehnic si are viteza, merita sa fie pe banca. In atac langa Petre putea sa joace si Picioni(de asta a fost adus, sa fie o solutie in caz ca se intampla ceva cu Curtuius)i si Stahl (se castiga si un junior in echipa si la mijloc in locul lui Valceanu putea sa joace Muntean sau Andor care e refacut 100%).
Cat despre penalti, toti cei desemnati sa execute (Copil, Chindris, Petre) au ratat sezonul asta, dupa mine jucatorii cu personalitate din echipa care pot executa un penalti fara emotii sunt Gligor si Muntean! S-a vazut la meciul din cupa Romaniei cu Pandurii cat sunt de speriati la executarea unui penalti. Sa nu fie luat comentariul meu ca o critica, dar trebuie facut ceva, altfel pierdem si locul doi! Am vazut pe sportarad comentarii de oameni bolnavi, suporteri de balon, cum ca nu se doreste promovarea, ca Atletico..., aceeasi placa stricata, ciorba reincalzita de n-spe mii  de ori. Cred ca au fost la meci undeva la 1500 de spectatori, e greu sa nu se gaseasca printre astia cel putin zece care sa nu injure jucatorii sau antrenorul, l-am auzit pe Rosu putin iritat la conferinta de presa. Sper sa nu plece urechea la astfel de nimicuri si sa ramana concentrat pe urmatoarele etape, nu e nimic pierdut, etapa viitoare Sepsi joaca cu Satu Mare, important e sa jucam noi bine si sa castigam tot pana la final, cel putin acasa nu mai e nevoie de niciun pas gresit. Trebuie multa determinare si sa ne intoarcem cu puncte de la Afumati si Calarasi, la Juventus o sa fie greu, cu Sepsi au castigat cu 3-1, nu au o echipa rea si nu cred ca de fiecare data ii ajuta arbitrii! Sa nu uitam ca avem o  deplasare grea si la poli, unde fara determinare o sa fie greu, s-a vazut in meciul tur cat au fost de hotarati si  au stat bine in mocirla! Cred ca lupta pentru locul doi se va juca pana in ultimele etape!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
20-03-2017, 13:31,
#31
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(20-03-2017, 12:00)psv a scris: Stati asa ,ca pe langa ce-i abonati ,a mai aparut o categorie ,locuri rezervate pentru sirieni????,da ati auzit bine ,eu am venit la meci cu doua ore inainte ,am abonament dar am vrut sa stau in aceasi zona cu prietenii mei  care au avut bilet ,si bineinteles ne-am asezat laa tribuna 1 pe locuri care nu aveau aplicat  eticheta"ABONAT" ,....surpriza, cu 20 de minute inainte de meci au venit niste domni care spuneau ca sunt din siria si au rezervate locuri de catre primaria Siria?!!!???
Cu aceasta ocazie doresc sa lansez o intrebare catre conducerea clubului ,si anume:
cine este organizatorul meciurilor clubului UTA de la Siria ,clubul sau primaria din Siria??Daca este clubul ,nu este mai normal ca suporterii echipei UTA si aiba intietate in fata oricaror politruci fie ei din Siria ,Covasant ,Pancota ,etc.....
Multumesc

UTA e organizatorul insa nu este exclus ca acele abonamente sau locuri sa fie rezervate pentru primaria Siria. Nu consider anormal asta mai ales ca oamenii s-au dovedit a fi gazde bune insa tot trebuia ca cineva sa marcheze si acele locuri pentru a se evita astfel de situatii.
Răspunde
21-03-2017, 0:01,
#32
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Dezamagitor, extrem de dezamagitor modul in care au ajuns sa se comporte multi dintre asa-zisii "fini cunoscatori" aradeni ai fotbalului. E atat de tipic, vrem totul de-a gata, vrem sa ne raliem doar cauzelor care asigura succes garantat, rezistenta noastra in fata oricarei greutati este zero. Si doar pentru ca baietii astia au ajuns sa poata sa-mi strice duminica, si dupa cum arata lucrurile acum, cel mai probabil si mare parte din saptamana...le multumesc. Au facut-o strict prin munca lor, au facut mii de aradeni sa traiasca fotbalul la sfarsit de saptamana cum de foarte mult timp nu au mai facut-o. Sa speri, sa visezi si chiar sa admiri o echipa alcatuita in mare parte din niste copii, e mai mult decat au parte cei multi suporteri din lumea asta.

Tot raul spre bine, acum ca am pierdut si multi ne vad ingropati, o mare parte din presiune va disparea. Sunt convins ca in curand o sa vedem alt fotbal din partea UTA-ei.
Răspunde
21-03-2017, 10:58,
#33
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(21-03-2017, 0:01)Gru a scris: Dezamagitor, extrem de dezamagitor modul in care au ajuns sa se comporte multi dintre asa-zisii "fini cunoscatori" aradeni ai fotbalului. E atat de tipic, vrem totul de-a gata, vrem sa ne raliem doar cauzelor care asigura succes garantat, rezistenta noastra in fata oricarei greutati este zero. Si doar pentru ca baietii astia au ajuns sa poata sa-mi strice duminica, si dupa cum arata lucrurile acum, cel mai probabil si mare parte din saptamana...le multumesc. Au facut-o strict prin munca lor, au facut mii de aradeni sa traiasca fotbalul la sfarsit de saptamana cum de foarte mult timp nu au mai facut-o. Sa speri, sa visezi si chiar sa admiri o echipa alcatuita in mare parte din niste copii, e mai mult decat au parte cei multi suporteri din lumea asta.

Tot raul spre bine, acum ca am pierdut si multi ne vad ingropati, o mare parte din presiune va disparea. Sunt convins ca in curand o sa vedem alt fotbal din partea UTA-ei.

De acord 100%
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)