Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
16-06-2017, 1:09,
#81
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
UTA NU a putut sa promoveze , treaba cu NU a vrut e o prostie. Lumea trebuie sa inteleaga ca e o diferenta mare intre Liga 1 si Liga 2-a, Trebuie jucatori cu experienta (vezi SEPSI) , doar cu tineri nu poti, nu au meciuri nu se alimenteaza cumm trebuie, program etc.
Anul ce vine trebuie sa ne organizam NOI ( suporterii) in primul rand sa fim mai DURI cu tot ce inseamna UTA, mai multa comunicare cu Meszar!!!
Nu dam niciodata inapoi, pana la moarte cu UTA, ARADUL suntem NOI ( sa fie valabile pentru toata lumea).

UTA ARAD, un nou sezon in care nu ne putem propune decat promovarea!
Răspunde
16-06-2017, 1:10,
#82
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Amandoi aveti dreptate si argumentele necesare. Credeti-ma insa ca pe langa prima retrogradare din 1978/79, astea sunt fleacuri, pe bune. Apropos de suflet...sa fi vazut atunci ce inseamna sa "moara" o parte din tine... Si asta dupa un 6-2 cu Poli Iasi in ultima etapa. Si cu, ATENTIE, Duckadam, Brosovschi, Coras, Nedelcu II si Domide in lot. Plus Ion Ionescu antrenor... Comparati....cu Petre si Miron:-((
(16-06-2017, 0:11)lucid a scris:
(16-06-2017, 0:02)Adrian07 a scris:
(15-06-2017, 23:16)lucid a scris: Azi, cel putin Miron a jucat in alt film. Nu a jucat pt UTA.
Pacat de oamenii care au fost pe stadion, pacat de anii in care ne tot amagim ca va fi bine...eu unul am terminat-o cu stadionul, si ca mine vor fi multi dupa meciul acesta din pacate. Cine vrea sa citeasca printre randuri va intelege.

P.S Petre esti un infatuat si un caracter josnic. Iti doresc mult succes la FCSB sau unde vei merge, esti o palarie prea mare pentru noi.
Gestul tau a fost mizerabil. Jur ca daca veneai ca un barbat sa discuti la gard, nu stiu daca ma puteam stapani....nesimtitule ordinar care esti!
Nu cred ca e o solutie indepartarea de UTA!!! Hai sa abandonam toti in momentele grele... foarte usor!

Adrian, UTA nu o sa poata sa mi-o scoata cineva din suflet vreodata...Dar sa nu incurcam borcanele, una e UTA si alta e lotul asta si conducerea asta...E poate o decizie luata la cald, dar e singura. Problema e ca m-am saturat sa fiu mintit si amagit an de an, 25 mai precis. Mie unul mi-a ajuns. Fiecare face cum crede de cuvinta, aradeanul e o "specie" foarte interesanta. Ne pricepem la tot, dar de fapt ne place doar sa ne mintim singuri. Ne-am purtat intodeauna cu manusi cu jucatori, conducatori etc...sa nu ii suparam cumva si sa aratam lumii intregi cat de mari utisti suntem.
Răspunde
16-06-2017, 1:18,
#83
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Sincer după câteva zile de liniște se pot trage și eventuale concluzii cu despărțirile de rigoare de unii jucători, poate chiar și de roșu! Echipa asta și-a demonstrat limitele...sa luam din ea ceea ce e mai bun și sa trecem la nivelul următor, sa construim și sa evoluam!
Răspunde
16-06-2017, 7:34,
#84
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Cea mai corecta si buna analiza dupa acest meci am citit-o pe pagina de facebook Ultras Arad. Respect :

"Tot parcursul vieții noastre e o nesfârșită luptă între bine și rău. Această luptă se dă pe toate fronturile, chiar și în interiorul nostru.
În România, se pare că fotbalul modern și valuta au câștigat. Valul clonelor mizerabile și al echipelor fără identitate a strivit cluburile de tradiție, istoria, fanii înfocați și, în cele din urmă, dragostea și speranțele noastre că vom mai putea iubi echipa favorită nu doar pentru ce reprezintă, ci și pentru rezultate.
E greu să te recunoști înfrânt când ți-ai pus toate speranțele într-o minciună pe care te-ai forțat singur s-o crezi. Noi, la Arad, facem asta de doi ani deja. E al doilea an în care am refuzat să fim realiști. Am rămas fideli, trup și suflet, ideii că o armată de glasuri puternice și inimi calde poate împinge din spate niște simpli jucători să-și depășească nivelul și să facă o minune, iar realitatea ne-a lovit din nou și mai crunt, încercând să ne trezească.
Ăsta-i adevărul, acest sistem de promovare nu este potrivit pentru fotbalul de la noi. Barajele sunt mult prea dezechilibrate și nu ar trebui să se joace în două manșe. Diferența de valoare dintre un lot de Liga 1 și unul de Liga a 2-a este enormă. Pe prima scenă a sportului rege vor mai juca mult timp de acum încolo aceiași actori fără farmec, iar noi nu suntem capabili să oprim acest lucru.
În schimb, știți cu toții că atunci când iubești refuzi să vezi viața cu ochii cu care o vedeai înainte să cunoști acest sentiment. Dacă va fi să mai fie, noi probabil vom "da cu capul" din nou pentru că așa ne-am jurat și ne jurăm la fiecare meci, că vom fi mereu alături de iubirea noastră. Vom rămâne acolo, în spatele porții, indiferent ce vremuri ne așteaptă și vom răzbi în continuare în furtuna asta de tristețe și dezamăgiri, ghidați de undeva din depărtare de lumina unui ideal.

Pentru noi doar UTA contează!"
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-06-2017, 9:42,
#85
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Exact! Cel mai bine spus! Toata stima pentru autor!

Din pacate asta e nivelul la care suntem. Diferenta dintre primele doua ligi de la noi e imensa! Iar noi am jucat baraj cu echipa de pe locul 9-10 din Liga 1 (fara penalizare cam acolo erau, poate chiar mai sus!). Din pacate, aportul nostru nu poate face minuni pe teren in asemenea meciuri!

Atitudinea lui Petre e de condamnat, dar la fel si modul in care a ajuns torta pe teren! Pentru ce sa arunci cu fumigene/petarde in teren? Pentru asta s-au strans bani? Acum clubul va plati cateva mii de lei amenda...misiune indeplinita, nu?!?

Asta e, mergem inainte, ar trebui sa ne despartim de mai multi jucatori si a construim o echipa puternica in jurul lui Adili, Sthal, Jorza, Curtuius!
Răspunde
16-06-2017, 10:49,
#86
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Trebuie urgentate lucrările la stadionul FN, până nu e gata nici pretențiile de promovare nu sunt reale, să termine tribuna 2 și peluzele și apoi se poate finaliza și tribuna 1,să se poată juca fotbal acasă nu pe alte stadioane...
Răspunde
16-06-2017, 12:01,
#87
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Legat de faza cu Adi Petre, nu cred ca a vrut sa sfideze pe nimeni sau sa loveasca pe cineva cu torta.
Cred ca doar a vrut sa o arunce in afara terenului. Si pentru asta am ajuns sa ne injuram golgheterul.
Nu sunt de acord sa arunci cu torte in tren mai ales cand echipa ta e in dezavantaj desi sunt pentru spectacol piro in triubne.
Cat despre Petre in general, acum regret ca nu l-am vandut in iarna, un jucator mai arogant si indolent ca el nu cred ca am avut vreodata si sunt aproape sigur ca se va pierde pe drum. Se crede un semizeu deja, si crede ca totul in lumea asta i se cuvine. Uitati-va la interviul de dupa meciul tur, cand intrerupe reporterii ca sa se ia de Popa. Unde ati mai vazut un jucator si junor sa se ia de antrenorul echipei adverse! Apoi cere sa i se repete intrebarea desi a inteles-o din prima.

Cat despre UTA, baraje si promovari, vom promova cand Aradul (Falca) va fi pregatit (va avea chef)!
Asta incearca sa ne spuna Meszar!
Si cred ca nici nu s-a vrut, dar oricum nici nu se putea promova prin baraj.
Răspunde
16-06-2017, 12:09, (Ultima modificare: 16-06-2017, 12:11 de Gru.)
#88
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
(16-06-2017, 12:01)Cristi_Arad a scris: Legat de faza cu Adi Petre, nu cred ca a vrut sa sfideze pe nimeni sau sa loveasca pe cineva cu torta.
Cred ca doar a vrut sa o arunce in afara terenului. Si pentru asta am ajuns sa ne injuram golgheterul.
Nu sunt de acord sa arunci cu torte in tren mai ales cand echipa ta e in dezavantaj desi sunt pentru spectacol piro in triubne.
Cat despre Petre in general, acum regret ca nu l-am vandut in iarna, un jucator mai arogant si indolent ca el nu cred ca am avut vreodata si sunt aproape sigur ca se va pierde pe drum. Se crede un semizeu deja, si crede ca totul in lumea asta i se cuvine. Uitati-va la interviul de dupa meciul tur, cand intrerupe reporterii ca sa se ia de Popa. Unde ati mai vazut un jucator si junor sa se ia de antrenorul echipei adverse! Apoi cere sa i se repete intrebarea desi a inteles-o din prima.

Cat despre UTA, baraje si promovari, vom promova cand Aradul (Falca) va fi pregatit (va avea chef)!
Asta incearca sa ne spuna Meszar!
Si cred ca nici nu s-a vrut, dar oricum nici nu se putea promova prin baraj.

Deja exageram, daca ai in fata un bou, un jeg de genul lui Ionut Popa care se manifesta ca atare, ai tot dreptul din lume sa-i spui boului ca e bou, indiferent ca ai 5, 19 sau 60 de ani.

Repet, la el e o faza complicata in care se afla, e la varsta la care crede ca tot ce zboara se mananca. In plus nu are niciun fel de sprijin de la club, ba din contra. In plus, in mod evident, e un jucator de moral. Eu chiar cred ca va iesi un jucator bun din el.

P.S As vrea sa se lamureasca cat de transparent si de clar posibil, ce e cu prostia asta ca pe 30 iunie ii expira contractul cu UTA dar nu si cu Atletico. Avand in vedere ca marea majoritate a banilor la echipa vin de la buget, iar de o eventuala vanzare ar urma sa beneficieze o alta entitate privata decat UTA, mi se pare de cea mai joasa speta, apropiat de limita penalului. Sper ca informatia sa nu fie adevarata.
Răspunde
16-06-2017, 12:26, (Ultima modificare: 16-06-2017, 12:27 de Cristi_Arad.)
#89
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Fiecare cu parerea lui, dar oricat de bou ar fi antrenorul respectiv un jucator la varsta lui Adi Petre nu are ce sa comenteze la un antrenor intr-o astfel de situatie!
Mai bine si-ar schimba atitudinea din teren si din afara lui, ca daca e sa o luam pe cinstite, daca un club serios din strainatate e interesat de el, aia se uita si la caracterul jucatroului. Si la cum s-a prezentat din iarna pana acum si-a injumatatit valoarea de piata.

Si noi suprterii suntem foarte sensibili, facem o pasiune din a-l inura pe Ionut Popa, care evident ca e un personaj, dar uitam ca bucuriile oferite de UTA din ultimii 15 ani sunt legate de el. In 2010 6000 de oamenii ii cantau la multi ani, ieri i-am dat multa m**** doar pentru ca prespunem fara sa avem dovezi ca atunci a fost implicat in trantirea finalulu de sezon si vinovat de ratarea promovarii, si pentru ca acum antreneaza la Timisoara.
Răspunde
16-06-2017, 12:32,
#90
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
(16-06-2017, 12:26)Cristi_Arad a scris: Fiecare cu parerea lui, dar oricat de bou ar fi antrenorul respectiv un jucator la varsta lui Adi Petre nu are ce sa comenteze la un antrenor intr-o astfel de situatie!
Mai bine si-ar schimba atitudinea din teren si din afara lui, ca daca e sa o luam pe cinstite, daca un club serios din strainatate e interesat de el, aia se uita si la caracterul jucatroului. Si la cum s-a prezentat din iarna pana acum si-a injumatatit valoarea de piata.

Si noi suprterii suntem foarte sensibili, facem o pasiune din a-l inura pe Ionut Popa, care evident ca e un personaj, dar uitam ca bucuriile oferite de UTA din ultimii 15 ani sunt legate de el. In 2010 6000 de oamenii ii cantau la multi ani, ieri i-am dat multa m**** doar pentru ca prespunem fara sa avem dovezi ca atunci a fost implicat in trantirea finalulu de sezon si vinovat de ratarea promovarii, si pentru ca acum antreneaza la Timisoara.


Nu cred ca a fost injurat fiindca acum antreneaza la Timisoara, a fost injurat fiindca s-a comportat josnic, ca un circar. Daca e cineva care trebuie sa fie recunoscator cuiva, atunci acel cineva e Popa fata de UTA. Daca nu era UTA, el era acum un pensionar muritor de foame, cum din pacate sunt multi in Romania, si avea ocazia sa fie pseudo-spiritual doar in parc, la sah, cu pensionarii. Desi nu cred ca stie sa joace sah...
Răspunde
16-06-2017, 12:36,
#91
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Chiar azi ma uitam cam ce jucatori sunt in liga 1, ma refer ARADENII care au plecat de la noi si ma gandesc si imi dau seama cam ce diferenta este intre liga 1 si 2. Jucatori de viitor ex. Rus, Man,Hlistei... toti nu prea au jucat pe la echipele lor si ne dam seama ca e diferenta de forță intre cele doua ligi. Deci ca sa promovezi trebuie sa aduci jucatori cu experienta , uitati-va la apararea celor de la ACS... Cînu si Seroni (Forta plus experienta). Trebuie sa promovam juniori, trebuie sa crestem dar ei trebuie combinati si ajutati de cei mai in varsta.
Răspunde
16-06-2017, 12:53,
#92
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Oricum raman la parerea ca suntem si noi prea "sensibili" si una doua injuram pe cei care candva au fost de partea noastra.
Calvin a fost injurat iin toate felurile sezonul trecut la meciul cu mioveni. De ce? Pentru ca a jucat impotriva UTA-ei?
Balgradean cand a plecat toata peluza s-a pisat pe el...de ce?
Si lista poate continua...
Răspunde
16-06-2017, 12:59,
#93
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
mor cand va citesc. cum p*** mea sa spuneti ca nu s-a dorit promovarea? ca falca, ca MESZAR...
1. MESZAR si-a dorit promovarea, si nu a spus ca vom promova cand Aradul e pregatit, declaratia lui a fost alta, dar marii ziaristi din Arad scriu ce vor ei.
2. data viitoare fiti atenti pe mana cui ajung fumigenele, aia care au aruncat cu ele in teren trebuiau pusi la  punct, sau sa plateasca ei amenda, sa vad daca le convine.
Cat despre meci, au fost mai buni, mai experimentati. Nu-s de acord cu reprosurile la cald, imediat dupa meci. Sa fim seriosi, ne-a vandut Miron? Ce-s cu astea? Cum sa-i reproseszi asta unui om care chiar pune suflet, e un baiat de caracter si ne-a scos de atatea ori in timpul campionatului. La golul doi se vede ca aluneca, intrati sa vedeti meciul, Gligor se si opreste din alergat pt ca era sigur ca Miron ajunge la minge. Eu sper ca Miron, Manea, Gligor,Jorza, Tanase, Chindris, Curtuius, Sthal, Adili, Stratila, chiar si Muntean (nu putem judeca un jucator dupa un tur, oricum nu a facut greseli decisive cum facea David), acestia trebuie pastrati si adusi cel putin doi fundasi centrali, un fundas stanga, un mijlocas si doi atacanti buni, altfel nu avem nicio sansa la anul. Sezonul trecut am terminat pe doi la egalitate cu Medias, sezonul acesta pe trei... Au plecat Rus si Hlistei, Botis retras, si nu au fost adusi jucatori de aceasi valoare in locul lor. Piccioni nu e ce ne-am dorit, Valceanu la fel, nu a fost adus niciun fundas crentral.
Chindris a progresat mult fata de sezonul trecut, nu mai alearga ca un bezmetic fara nicio orientare, e mai matur in joc si asta cred ca e meritul lui Rosu. La timisoara in 21 a fost printre cei mai buni de pe teren alaturi de Jorza si Curtuius. Petre pare indolent, ieri a avut cateva mingi si a facut fault in atac, nu vreau eu sa-l judec, dar sper sa-si revina pt ca avem nevoie de el daca ramane.
sunt sanse 50 % sa ramana Rosu antrenor si in sezonul urmator, antrenorii buni au deja contracte semnate cu alte cluburi.
Inca se simte dezamagirea dupa un nou sezon ratat din cauza unor meciuri cu Afumati, luceafarul oradea, balotesti sau brasov, data viitoare sa fie mai atenti, un campionat se pierde cu echipe "mici". ce folos ca am castigat la Juventus, acasa cu Sepsi, cu Olimpia, la Mioveni, la Chindia? Trebuie multa concentrare si cu asa zisele echipe mici.
Cred ca totul  s-a jucat pe teren, trebuie sa mergem inainte, ne asteapta un nou sezon greu, au promovat din C echipe bune, sustinute de primarii, Sibiul are echipa buna, l-au adus pe Pelici, Pitestiul la fel, Poli l-a adus pe B. Andone antrenor, nu  o sa fie usor, dar eu unul cred ca se poate promova la anul cu conditia sa fie adusi 4-5 jucatori buni.
Jucatorii sa nu mai plece urechea  la tot felul de comentarii negative care vad in orice meci un blat.
 Sper sa se finalizeze odata si motorul, si FN, e important sa jucam noul sezon in Arad!
Ionut Popa e un gunoi de om, un nesimtit care a uitat ca a mancat o paine la UTA, un blatist nenorocit, am fost prea bland cu-n asa om lipsiit de caracter si de orice urma de educatie. Sunt foarte dezamagit de astia care imediat dupa meciul tur au vorbit cu el cu "Nea popica". BINE CA DAM IN JUCATORII NOSTRI !!!!

Voi fi acolo in peluza si in noul sezon si imi voi cumpara din nou abonament.
parca in D si in C eram mai uniti! 
S-au facut si greseli, dar hai sa vedem unde s-a gresit, ce e de facut si sa nu abandonam lupta!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
16-06-2017, 13:18,
#94
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
(16-06-2017, 12:36)Adrian07 a scris: Chiar azi ma uitam cam ce jucatori sunt in liga 1, ma refer ARADENII care au plecat de la noi si ma gandesc si imi dau seama cam ce diferenta este intre liga 1 si 2. Jucatori de viitor ex. Rus, Man,Hlistei... toti nu prea au jucat pe la echipele lor si ne dam seama ca e diferenta de forță intre cele doua ligi. Deci ca sa promovezi trebuie sa aduci jucatori cu experienta , uitati-va la apararea celor de la ACS... Cînu si Seroni (Forta plus experienta). Trebuie sa promovam juniori, trebuie sa crestem dar ei trebuie combinati si ajutati de cei mai in varsta.

In afara de asta avem nevoie de un antrenor cu personalitate(pe romaneste "cu c...e),atat Nagy cat si Rosu sunt departe de acest deziderat iar unii indolenti din echipa deja il plang pe Rosu!
Sunt antrenori liberi pe piata gen Grozavu ,Multescu care se pliaza perfect pe ce ne trebuie noua ...
Ideea este ca trebuie sa ne organizam deja de maine ,altfel riscam din nou sa ratam inceputul de sezon si iarasi ne vom chinui apoi sa prindem primele locuri!
Răspunde
16-06-2017, 13:20,
#95
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Foarte bine spus Robi. De acord 100%
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-06-2017, 13:22,
#96
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Sincer daca ne permitem si mie mi s-ar parea variante mai bune pentru banca tehnica, atat Grozavu cat si Multescu
Răspunde
16-06-2017, 13:23,
#97
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Si eu voi fi prezent in continuare. Imi voi lua abonament, chiar mai multe sa ajut clubul, vreau sa ma implic mai mult in tot ce inseamna suporteri si UTA!!!
Răspunde
16-06-2017, 14:00,
#98
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
In niciun caz grozav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poate Miriuta, Pelici daca era liber, L. Balint, I Andone. Scumpi, dar buni, al treilea a jucat la noi in liga I.
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
16-06-2017, 14:33,
#99
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
(16-06-2017, 14:00)Robi a scris: In niciun caz grozav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poate Miriuta, Pelici daca era liber, L. Balint, I Andone. Scumpi, dar buni, al treilea a jucat la noi in liga I.

Balint  a semnat cu ASA ,Pelici cu Hermannstadt,Dinu Gheorghe e presedinte la ASA ,deci va imaginati ce va fi si de aia am spus ca trebuie sa ne miscam rapid.
Plangem azi si de maine la munca ca nu e timp de pierdut!
Răspunde
16-06-2017, 14:42,
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Și eu sunt de părere ca trebuie sa strângem rândurile rapid, doar dacă se vrea mai mult campionatul viitor!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)