Etapa #10: Sportul Snagov - UTA (30.09.2017, ora 11:00)
02-10-2017, 23:39,
#16
RE: Etapa #10: Sportul Snagov - UTA (30.09.2017, ora 11:00)

Care ar fi conditiile alea?
[/quote]

Raportat la fotbalul romanesc pentru ca asta e referinta noastra in momentul de fata, da,avem stabilitate si conditii bune.
Salarii platite la timp, vitaminizare si alimentatie, deplasarile lungi facute cu avionul, terenuri mai bune de antrenament fata de ce aveam in trecut. Sunt conditii pe care majoritatea nu le are.
[/quote]

Eu l-am intrebat pe adl, pentru ca mi s-a parut o exagerare ceea ce a zis. Sa fim seriosi si sa nu ne tot mintim singuri oameni buni, hai sa ne vedem lungul nasului pentru ca nu intamplator suntem in situatia in care suntem in momentul de fata! 
Eu nu vreau sa dau lectii nimanui dar daca nu ne trezim si nu incepem sa ne organizam ca si un club de fotbal profesionist ceea ce traim acum e pepsi pe langa ceea ce va urma si nu peste foarte mult timp.( Imi ziceai de terenuri de antrenament...stai sa vezi terenuri cand incep ploile si frigul!)
Daca ne tot raportam la fotbalul romanesc sau la perioada Martian o sa ajungem la sapa de lemn.. asta vrem noi defapt? sa aratam ca-i mai bine decat atunci cand UTA a ajuns pe mainile unui pacalici?

Suntem in secolul XXI, folosesc internetul si copiii de 5 ani, nu trebuie sa mergi nici la Londra, nici la Munchen, nici la Madrid ca sa vezi cum is organizati , ajunge sa dai un click si gasesti informatii de nu le poti duce. Totul e sa te intereseze!

P.S. https://www.theguardian.com/football/foo...tball-club
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #10: Sportul Snagov - UTA (30.09.2017, ora 11:00) - de red11 - 02-10-2017, 23:39

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)