Etapa #12: Poli - UTA (15.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
15-10-2017, 0:48, (Ultima modificare: 15-10-2017, 0:53 de Cristi_Arad.)
#23
RE: Etapa #12: Poli - UTA (15.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Da Giulioano, si tot acum 2 ani Ioanitoaia declara: Am văzut un public cum cred că nu am văzut niciodată în viața mea, sau oricum nu am văzut de 30-40 de ani, din alte vremuri. Nu e victoria echipei cât e victoria publicului. Publicul a creat o atmosferă ce a transmis o mobilizare extraordinară echipei și echipa s-a dăruit în consecință. Să marchezi două goluri în inferioritate numerică și să ajungi la un final în care jucătorii de abia mai stăteau în picioare… E un moment impresionant și plec de aici cu o amintire deosebită.

Mi se pare ca esti prea exigent cu suporterul de rand. De parca UTA si fotbalul romanesc din cauza suporterilor au ajuns unde au ajuns.
Cand noi in liga I avem stadioane ca in liga a IV-a din Anglia si Germania, cand avem conducatorii pe care ii avem la FRF si LPF, cand avem patroni care preiau un club sperand sa dea rapid un tun din Sampion lig si apoi banii sa ii bage in buzunar sau sa ii foloseasca in propria campanie electorala, cand avem fotbalisti care se plimba pe teren ca banii oricum vin, fara sa fie ei curiosi de istorie si palmares, atunci eu ca suporter ce sa fac?

Asa ca fii realist, 500 de oamenii in cotextul actual e mai mult decat bine. Ia vezi unde si cand in Romania suporterii unei echipe aflata pe locul 16 retrogradabil in liga a 2-a !! au mers in numar mai mare intr-o deplasare? Ca sa nu mai vorbim de asteptarile uriase de la inceput de sezon. Multi ne vedeam in etapa a 12-a pe primul loc la 7 punctde de locul 2.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #12: Poli - UTA (15.10.2017, ora 15:30, Digisport 1) - de Cristi_Arad - 15-10-2017, 0:48

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)