Etapa #20: UTA - Chindia Targoviște (03.12.2017, ora 11:30, Digisport 1)
03-12-2017, 16:09, (Ultima modificare: 03-12-2017, 16:18 de I 929.)
#10
RE: Etapa #20: UTA - Chindia Targoviște (03.12.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Un meci foarte bun făcut de noi, în care nu s-a văzut diferenţa de locuri între cele două echipe. Poate a fost dăruirea noastră, poate a fost terenul, poate oboseala adversarilor...ce mai contează. Să-i felicităm când e de felicitat, fără să uităm însă multele probleme pe care le-am văzut, în joc, la Şiria în acest tur. 
Pe lângă teren, am câştigat având doi jucători cu foarte puţine minute în apărare. Dinculescu a jucat puţin cu Mihalcea, dar Filaret a fost cred la primele minute în acest sezon şi a jucat fără greşeală...După ce o jumătate de campionat nu ştiam cum să umplem golul de la mijloc, şi din cauza lor dar şi din cauza antenorilor care nu au ştiut să-i motiveze, în poate cel mai greu meci, cuplul Jorza-Tănase face un meci aproape perfect, cu un plus pentru ultimul. În atac, Florea şi-a arătat valoarea şi pe acest teren, dar şi Hlistei, Păcurar şi Curtuiuş au fost foarte buni. 
O victorie meritată care demonstrează că "mingea e rotundă" şi....mai bine doar atât că mă apucă nervii când mă gândesc la punctele pierdute aiurea. A fost nevoie de un autogol ca să nu cădem psihic chiar şi după un gol luat uşor, aşa cum s-a întâmplat de atâtea ori la Şiria. 
Mai un meci şi începem cu emoţiile iernii.  Măcar victoria asta ne mai dă tuturor puţin moral.

P.S. I-am apropiat pe movi la trei puncte de baraj iar Călăraşiul şi Sibiul sunt la 7 puncte de locul 3. Ne pot mulţumi toate trei echipele.  Rolleyes Shy
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #20: UTA - Chindia Targoviște (03.12.2017, ora 11:30, Digisport 1) - de I 929 - 03-12-2017, 16:09

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)