Stiri, sezonul 2018-2019
14-01-2019, 20:43,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Joi seara ,pe 17 ianuarie, de la ora 19.00, ne vedem la Old Lady's Pub pentru o primă întâlnire din acest an. Vom discuta despre situaţia clubului UTA, a stadionului Francisc Neuman, dar şi chestiuni organizatorice ale peluzei şi ale Suporter Club UTA. Vă aşteptăm pe toţi cei interesaţi să reintrăm în atmosfera alb-roşie! Nu dăm niciodată înapoi!
Răspunde
18-01-2019, 14:33,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Simon Strauss, fundas central.
LIGA 4 din NORVEGIA

Cineva din conducerea clubului a luat-o razna, rau de tot.
Oameni buni, in liga a doua la noi sunt jucatori cu care poti linistit sa promovezi. Vezi toate cazurile anterioare: Medias, Sepsi, Sibiu sau Dunarea. Dar ca sa poti face asta ai nevoie de conducere, antrenor si primarie CAPABILA.
Răspunde
18-01-2019, 16:07, (Ultima modificare: 18-01-2019, 16:39 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Ce conducere? Noi nu avem conducere !
Noi avem conducere de nivelul ligii a 4 a cu indulgență!stăm și ne rugăm să renunțe recasul la Melinte, Drăghici și Smaranda și să îi convingă popa sa vina la noi.
Răspunde
21-01-2019, 21:58,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Se pare ca pe baza nervoasa Ionut Popa a facut o semipareza faciala... lucrurile nu stau bine deloc, parerea mea este ca daca pleaca si el ( nu ma intereseaza cat a fost de hulit) va fi si mai nasol pt UTA
Răspunde
21-01-2019, 22:35,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Nasol dar sunt sigur ca UTA se va descurca si fara Ionut Popa. Sper sa-si revina cat mai rapid!
Răspunde
22-01-2019, 9:55,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Sau poate ca e chiar invers pentru ca de cand a fost adus cu surle si trambite ca sa realizeze un mare nimic, lucrurile au mers si mai prost la club.
Nu am sa il iert niciodata pe Meszar pentru felul cum si-a batut joc de unii jucatori invocand verticalitatea iar cand s-a pus problema sa il readuca pe Popa al naibii coloana ca flexibila a mai devenit.

Sa se spele pe cap cu circarul lor cu tot. Nu ii doresc raul, sper sa isi revina fara probleme dar sper sa ne lase pentru ca mi-e jena de circul facut de el ori de cate ori apare pe sticla. Nu asta ne-am dorit la UTA acum 6 ani cand s-a plecat de la zero cum de altfel nu cred ca isi poate dori asa ceva niciun utist de buna credinta.
Răspunde
22-01-2019, 13:56,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Asa am auzit si eu despre Ionut Popa, ca a faut ceva atac cerebral, el spune ca atacul cerebral a avut loc dupa meciul cu Petrolul, dar stati linistiti ca nu pleaca de la UTA decat daca e ceva grav! Am impresia ca ambitia lui e sa ne demonstreze ce mare antrenor e el, cred ca a si declarat ca doreste sa contruiasca o echipa care sa se lupte la promovare. Ii doresc sanatate, dar sa plece de la UTA cat mai repede, vad ca unii uita usor cine e antrenorul Ionut Popa, ce fel de caracter are. Daca pleaca, se retrage, are deja 65 de ani, pe cine aduce Meszar in locul lui?  Toti antrenorii buni si din generatia tanara sunt sub contract. A avut ocazia sa-l aduca pe Laszlo Balint cand acesta a plecat de la TG Mures, dar a fost ales Falub (alt caracter care ne-a lasat dupa cateva etape). In Arad nu avem antrenori care sa activeze la nivelul primelor doua esaloane, s-a incercat cu Roly, cu Todea... Dupa parerea mea , daca nu ai antrenori in Arad, aduci antrenori care au fost fosti jucatori aici, din punctul meu de vedere Laszlo Balint era antrenorul perfect pentru noi, modest, pasionat, foarte serios si preocupat de meserie, fost jucator la UTA si din generatia tanara! Cred ca e singurul antrenor, din Romania, care are blog. S-a dus la Metaloglobus pentru ca isi  doreste sa practice meseria si nu ii e rusine sa coboare de la locul unu la retrogradare! In vara cand s-a discutat de Pelici a zis Codru ca nu aduc un  antrenor dat afara de Mioveni, asta e gandirea conducatorilor de la UTA! Pelici s-a dus la Sibiu, a promovat echipa si au jucat finala cupei Romaniei! Cu Balint sunt curios ce argument au avut, sau poate nici nu s-au gandit la el! Incerc doar sa scot in evidenta capacitatea lor de gandire si logica, au demonstrat ca nu se prea pricep. Alt exemplu e Cipri Rus, cat s-au rugat suporterii sa fie adus? Si s-a demonstrat ca suporterii au avut dreptate, fara golurile lui (11) eram la retrogradare, la fel o ambitie prosteasca au avut si cu Hlistei, a fost cel mai bun in campionatul trecut si il lasi sa plece! Cat a putut cere Hlistei? 2000 , 3000 de euro? Bine ca Enescu a avut un contract mai "mic", sau cei din sezonul trecut, si pe Hlistei care e aradean, a demonstrat ca e un jucator bun, si l-ai avut in lot il lasi sa plece. Nu imi parea rau daca Hlistei avea cel mai mare contract din lot, ii merita! S-a dus la Snagov si a avut sapte goluri si noua assisturi! O alta palma data conducerii, exact ca in cazul Pelici, Balint! Asta spune multe! Sa fie clar, UTA nu e a lui Meszar, Codru si Dragan, si nu e loc de ambitii. Cine urmeaza sa fie vandut? Costin? Miculescu? Ok, vinzi, toate cluburile o fac, dar ce pui in loc? Cand vom promova? Cu Enescu si Oprea? Cine isi asuma managementul dezastros? Pe Dragan il interesa dupa meciul de la Petrolul ce mai fac cainii lui (dinamovistii), nu propria echipa! La capitoul imagine stam foarte prost, de la injuraturile lui Codru din timpul meciurilor care se aud si pe TVA, la declaratile lui Popa, si pana la baza sportiva care e cum e.
Pana si bannerul aflat intre bancile de rezerve "Campioana Provinciei", e de prost gust, acolo putea fi altceva, reclame, siteul clubului, sa te lauzi peste tot ca esti campioana provinciei e de prost gust. Craiova a avut pe autocar, in perioada Mititelu,ceva cu "Craiova air force one", de au ras toti de el. Ok, esti campioana provinciei, dar nu iti pune si in frunte asta! Lumea stie cine esti, dar vede si ce probleme ai! Consider ca imaginea clubului se poate promova si altfel! Sunt atatia si in peluza care au idei bune, cine din cadrul clubului sa le puna in aplicare? Sezonul urmator promovam si lumea uita toate "realizarile" din acesti ani. La unii jucatori s-a tinut cont de verticalitatea lor (pana la urma au cerut doar ce li se cuvine) si cand a fost adus I P, nu a mai contat. Pana la urma asta e si Meszar. Interesul poarta fesul!
Cum poate cineva sa conduca un club fara nicio functie oficiala? De ce nu trec toti de la Atletico la UTA  si devin un singur club? Atunci am sti ca toti trag la aceeasi caruta, cat timp exista Atletico cu fondul de jucatori, si UTA sub aripa lui Meszar, pentru mine e  clar de ce Soni nu are nicio functie oficiala la UTA! Am intrat in categoria FCSB-ului, si a altor cluburi dubioase conduse din umbra! Voinea e presedinte si cand s-a dus la primarie pentru semnarea actelor, s-a dus in pantaloni scurti! Nimeni nu le spune ca reprezinta un club? Codru, atunci nu am mai fost Campioana Provinciei?
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
22-01-2019, 21:36,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Ai dreptate in tot ceea ce ai spus, cu un singur lucru nu sunt de acord cu faptul ca te legi de titulatura neoficiala de Campioana Provinciei, ( lasa ca in curand se vor lauda CFR Cluj cu aceasta titulatura), se poate blama realizarea din punct de vedere estetic a panoului care este jenanta in rest ai punctat perfect.
Răspunde
23-01-2019, 13:19, (Ultima modificare: 23-01-2019, 13:21 de Kidu.)
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Nu blameaza nimeni nimic insa deja e fumata asta plus ca su titulatura este nefericita pentru ca cele sase titluri ale noastre au fost de campioana a Romaniei si nicidecum doar a Provinciei.
Iar legat de banerul ala, le-am zis mura in gura sa puna doar situl oficial si pagina de FB a clubului pe un font vizibil la meciurile televizate insa au facut un mare rahat. Se poate vedea aici: http://www.uta-arad.ro/forum/showthread....04&page=10, mesajul #192.
Răspunde
23-01-2019, 15:48,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Eu cred ca trebuie sa ne mandrim cu istoria, de ce sa nu intrebe copilul de 10 ani pe tatal sau, cand vin la meci , ce inseamna asta...de ex. Campioana provinciei Kidule nu inseamna ca am castigat jucand in campionatul provinciei, ci ca suntem posesorii celor mai multe titluri nationale dintre echipele aflate in activitate in afara Bucurestiului. Acolo sunt Venus daca nu ma insel, Steaua si Dinamo care ne depasesc.
Răspunde
23-01-2019, 19:55,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Mai stie cineva ceva de Benga? Nu inteleg de ce nu rezolvam aceste probleme din timp, cu alte cuvinte a cam pierdut toata perioada de pregatire. Sau poate avem planuri sa renuntam la el.
Răspunde
23-01-2019, 20:41,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Benga nu cred ca mai doreste si nu cred ca mai este dorit la UTA,cel putin asta e parerea mea.Oricum mie unul rar mi a fost dat sa vad atatea lufturi la un jucator in jumatate de campionat...nici o pierdere din punctul meu de vedere.
Răspunde
23-01-2019, 21:06,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Decât cu benga mai bine cu iuga al nostru !
Răspunde
23-01-2019, 21:29,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Nici pe mine nu m-a impresionat Benga.
Răspunde
24-01-2019, 11:43,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Eu sunt de acord cu voi numai ca din nou facem aceleasi greseli ca si in trecut, nu avem lot. Si acum stam in doi fundasi centrali, Iuga si El Hasni - trebuie adusi minim 2 fundasi centrali cel putin la nivelul lui El Hasni. Conteaza si cand ii aduci. Daca vin cu o saptamana inainte de primul meci atunci o sa aiba nevoie de 3 sau 4 partide pana isi intra in ritm. Altfel orice eliminare/accidentare automat te duce la una sau mai multe improvizatii in primul 11.
Răspunde
24-01-2019, 12:14,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Avem 17 meciuri (oficiale) să legăm o echipa puternica pentru a domina campionatul viitor (daca se vrea acest lucru)!
Răspunde
27-03-2019, 0:22,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
A debutat Denis Man, luam 100.000 euro.
Răspunde
27-03-2019, 2:25,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Felicitari ! Ma bucur pentru el. Acum urmeza Adrian Petre, pe care eu il consider la fel de bun, daca nu chiar mai bun decat Man.
Răspunde
27-03-2019, 9:20,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Sper sa și vedem banii de la cioban într-o singură tranșă!
Răspunde
27-03-2019, 13:37,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Intrebarea care-mi vine acum in vine: oare va capusa si de aici Meszar cei 50% prin Atletico?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)