Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi, 03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1
04-08-2019, 14:34,
#20
RE: Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi (03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1)
Asa cum mi-am facut un obicei din anii trecuti nici de data asta nu imi scriu parerea dupa meci la cald.
Sa le luam pe rand:
1) Avem portar, Iacob are joc foarte bun cu mingea la picior, Gyuszi pare ca stia el de ce si l-a dorit la echipa, e un veritabil libero si asta automat face echipa mai ofensiva pentru ca toate liniile noastre pot juca mai sus.
Nu e deloc ezitant la suturile de la distanta si la centrari, aprecieaza foarte bine traiectoria balonului si mereu comunica ch coechipierii sai. Un mare castig.
2) Chiar daca Dunarea nu ne-a pus cine stie ce probleme in atac, asta si pentru ca linia noastra de fund a fost impecabila.
3) Toate achizitiile care au fost aduse sunt peste ce am avut boi pana acum pe posturile respective, aduc un mare plus de valoare si asta e datator de sperante.
4) Gyuszi e un om pe placul meu si e cel mai mare castig. Un om calculat, modest si cu mult bun-simt insa care pare a fi un manager veritabil de fotbal, un om care se impune fiind genul ala de lider pe care il urmezi din respect nu de frica.
5) Atmosfera a fost frumoasa chit ca ma asteptam la mai multa lume. E de inteles tinand cont de mizeriile din sezonul trecut pe care nu vreau sa le mai aduc in discutie si in plus e si perioada asta in care multa lume e plecata.
Daca baietii vor avea atitudinea asta meci de meci, lumea va reveni la stadion.

Demult nu am mai plecat atat de increzator de la stadion. Smile
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi (03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1) - de Kidu - 04-08-2019, 14:34

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)