Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
02-09-2019, 15:47,
#12
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, XX.XX.2019, ora XX:XX (meci amanat)
Haideți să nu ne isterizăm și să dăm în teoria conspirației. Da, era bine dacă jucam acum cu U pentru că-i prindeam într-un moment prost. Dincolo de asta însă:
1. Vom fi și noi exact în aceeași situație și la momentul respectiv vom face același lucru adică solicitarea de a ni se amâna meciurile. A spus-o chiar Balint de mai multe ori.
2. Portarul lui U e chiar unul bun. Am auzit numai de bine despre el sezonul trecut iar în actualul mulți suporteri ai lui U chiar spuneau că e printre puținii care merită să îmbrace tricoul lor. Să nu exagerăm, cred că nu este nimeni care să nu fie de acord că locul lui U din acest moment este conjunctural iar în contextul ăsta faptul că a fost selecționat un jucător de la penultima echipă din B este irelevant. Dacă vreți exemple de la case mai mari, Germania a selecționat anul trecut un jucător care evolua în liga a doua. În plus, din ce știu, băiatul e doar împrumutat la U și aparține de Viitorul.
Dacă e ceva ce mi-a displăcut profund mereu la mentalitatea suporterului arădean este veșnica atitudine de victimizare și tânguirea asta permanentă că ”ne fac alții”. Cred că exagerăm și, indiferent când jucăm cu U, unde jucăm cu ei sau dacă o facem cu ori fără spectatori, noi trebuie să ne facem treaba și să dovedim prin joc și rezultat că suntem mai buni ca ei. Punct.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, XX.XX.2019, ora XX:XX (meci amanat) - de Giuliano - 02-09-2019, 15:47

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)