Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
06-11-2019, 23:51,
#47
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
Meci slab dar punct foarte important. Problema astăzi a fost la mijloc unde nu am reușit nici să ținem de minge dar nici să o recuperăm în zona mediană. În condițiile astea greul a căzut pe apărare care a rezistat foarte bine. Atacul, văduvit de mingi, a reușit totuși să producă 3-4 ocazii mari în timp ce gazdele, cu toată presiunea lor, n-au reușit să aibă nicio ocazie clară de gol. În ciuda evoluției mai slabe, nu trebuie să subestimăm acest punct. U nu mai e echipa din startul sezonului, arată incomparabil mai bine iar jucători precum Florescu sau Goga sunt puțini în liga a doua. Nu știu ce s-a întâmplat cu Lorenzi de n-a fost nici măcar pe bancă dar cred că etapa viitoare cu Isac în locul lui Hrezdac o să arătăm mai bine. Pentru Bustea a fost primul meci ca titular după accidentare, era greu de crezut că o să fie la 100% dar sper să-l fi ajutat minutele primite azi. Buhăcianu a fost cu mult peste prestațiile din ultimele meciuri, ceea ce mă bucură foarte mult. Am spus astăzi că din aceste două deplasări aș fi mulțumit cu 4 puncte care ne-ar duce pe primul loc. Cred că egalul de azi ne ține în grafic iar sâmbătă vom învinge la Pitești.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat) - de Giuliano - 06-11-2019, 23:51

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)