Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
07-11-2019, 12:38, (Ultima modificare: 07-11-2019, 12:40 de Cristi_Arad.)
#57
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
Echipa de desculti inseamna: o echipa care nu a aratat mai nimic in campionatul asta, care dupa punctele obtinute pe teren se afla pe locul 17 (ante-penultimul), care are un golaveraj negativ (dupa golurile marcate pe teren), care are niste jucatori plafonati, fara nici o motivatie si o echipa care va fi invinsa pe teren propriu de echipe aflate la mijlocul clasamentului, dar care vor avea curajul sa joace fotbal! Daca vrei, pot sa mai scot si alte motive pentru care sunt o echipa de desculti.

Sper sa nu fiu inteles gresit...sunt chiar foarte multumit de locul ocupat in clasament, sunt foarte multumit si de antrenorul pe are il avem, dar cred ca in meciul asta am refuzat jocul si am gresit!

Nu cred ca e ok ca atunci cand ceva nu merge bine la echipa, sa ne agatam de vorba "asta e nivelul fotbalului din liga a doua, va uitati prea mult la Ch. League". Nu asa vom progresa. Daca e sa gasim ceva negativ la echipa asta pana acum, e instinctul asta de conservare dus la extrem atunci cand poti mult mai mult, care s-a vazut si in alte partide. In rest totul e aproape perfect.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat) - de Cristi_Arad - 07-11-2019, 12:38

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)