Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
08-11-2019, 16:46,
#66
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
De fotbal putem discuta si analiza faze sau aparari,meciuri,etc. Intr-adevar cand vine vorba de UTA insa, totul se schimba fiindca intervine pasiunea si deja orice observatie "obiectiva" poate fi interpretata ca o critica sau un atac la adresa echipei, lui Balint sau a unor jucatori. De aici si discutiile aprinse intre noi aici.


Intr-adevar se poaet observa o schimbare de strategie si o conservare a energiilor si rezultatelor cu cedarea mijlocului in a doua repriza in ultimele jocuri ale UTA-ei, insa la cat de atent si implicat l-am vazut pe Gyuszi cred ca e optiunea sa si strategia sa de a gestona cat mai bine si eficient aceasta suita de meciuri nebune din 3 in 3 zile.

Pana acum i-a iesit si am adus puncte de peste tot, reusind sa nu pierdem foarte multe puncte nici macar in deplasarile grele pe care le-am avut.

Stam nu bine, ci nesperat de bine in clasament, iar taria si unitatea echipei si a lotului ma bucura mai mult decat orice spectacol fotbalistic de champions league. Si asta pt ca nu am mai vazut-o pe UTA aratand atat de bine si nici nu m-am mai simtit atat de bine ca suporter utist saptamana de saptamana , de nici nu mai stiu cand.

Sa le acordam atunci sprijin si incredere , dar mai ales sa ne intarim suportul si sa le fim alaturi mai ales atunci cand avem impresia ca jocul incepe sa scartaie sau cand le este greu.

Eu unul stiu ca asa o sa fac tot sezonul asta, pana la capat!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat) - de Redpunk_one - 08-11-2019, 16:46

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)