Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
09-11-2019, 12:32,
#69
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat)
Toata lumea a fost mai mult sau mai putin dezamagita ca nu am castigat la Cluj si ca am jucat foarte defensiv. Totusi, vreau sa remarc cat de bine am fost de organizati in teren pe plan defensiv. Fata de inceputul sezonului, cand fundasii nostri au mai avut unele sincope, in meciul asta toti aparatorii au fost siguri pe ei si nu le-au prea lasat spatii clujenilor pentru a-si crea ocazii clare de gol.

Eu unul sunt foarte fericit ca suntem atat de bine organizati deoarece am urmarit meciurile contracandidatelor noastre la promovare si niciuna n-a aratat la fel de bine ca si noi. Ne asteapta o perioada foarte dificila pana la iarna, iar pe langa faptul ca jucam din trei in trei zile, intalnim doar echipe redutabile din campionat, care vor fi foarte greu de invins. E evident faptul ca nu putem mentine un ritm alert in atac meci de meci, asa ca nu ar trebui sa fim mirati cand vedem ca Laszlo Balint alege o tactica mai defensiva si mai conservatoare.

Vreau sa mai remarc si ca U Cluj isi revine incetul cu incetul si va fi o formatie foarte greu de batut pana la finalul sezonului. Eu unul cred ca clujenii vor reusi s-o incurce maine si pe Rapid in deplasare.

Haideti sa vedem ce facem astazi la Arges pentru ca daca vom castiga, atunci patru puncte obtinute din aceste doua deplasari dificile sunt de vis, mai ales ca si urcam pe primul loc. Bafta baieti! Haide UTA!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: "U" Cluj - UTA, 06.11.2019, ora 17:45, Digisport 2 (meci reprogramat) - de Johnny - 09-11-2019, 12:32

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)