Etapa #15: UTA - Viitorul Târgu Jiu, 03.11.2019, ora 14:00, Digisport 1
03-11-2019, 18:28,
#11
RE: Etapa #15: UTA - Viitorul Târgu Jiu, 03.11.2019, ora 14:00, Digisport 1
Astăzi mi s-a părut că am ridicat nivelul jocului față de precedentele meciuri cu Poli și Reșița, asta în fața unui adversar mai bun decât cele amintite. Echipa a fost compactă, organizată, a avut atitudinea potrivită în special în repriza a doua. Din păcate, în ciuda câtorva faze foarte frumoase, suferim pe zona ofensivă, ne-am creat puține ocazii pentru un joc pe teren propriu. Dacă vrei să te bați la promovare însă este esențial să ai în echipă jucători care să fie capabili să rezolve meciurile prin execuții individuale iar Romario Moise a reușit din nou acest lucru. Băiatul are 4 goluri consecutive, unul mai frumos ca celălalt și practic ne-a cam băgat de unul singur 6 puncte în buzunar. Mi-a plăcut foarte mult și Tomozei care exploatează foarte bine faptul că evoluează în flanc pe picior invers. De asemenea Oroian remarcabil prin felul în care vede jocul, mereu cu pasă înainte. Aș remarca și fundașii centrali, ambii exacți astăzi minus faza în care Ilie trebuia să fie eliminat (ce bere bei domnu arbitrul?). A. Rus, în ciuda erorilor inerente vârstei, un joc consistent, curajos. Iacob și Cipri Rus la nivelul obișnuit, și-au făcut treaba cu profesionalism. Ursu, o mare enigmă... băiatul ăsta este extrem de implicat, se demarcă bine, face foarte bine prima parte a fazei pentru a apoi să se încurce inexplicabil la ultima pasă. Lorenzi destul de modest, a pierdut din nou mingi aflate în posesie, frânează jocul deși ar avea calitatea tehnică și experiența să joace altfel. Buhăceanu din păcate din nou cel mai slab de pe teren, capăt de linie la fiecare fază. Mi-a plăcut foarte mult cum au intrat în teren Miculescu și Ioniță. Una peste alta, victorie grea dar meritată.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #15: UTA - Viitorul Târgu Jiu, 03.11.2019, ora 14:00, Digisport 1 - de Giuliano - 03-11-2019, 18:28

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)