Etapa #21: UTA - Petrolul Ploiești, 08.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
08-12-2019, 20:23,
#14
RE: Etapa #21: UTA - Petrolul Ploiești, 08.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Un meci echilibrat în prima parte, cu UTA echipa totuși mai bună, având situațiile de poartă mai multe și mai clare. După eliminarea lui Arnăutu ne-am dezlănțuit și am terminat sezonul în manieră de mare echipă. Mă bucur foarte mult că toți trei atacanții au marcat, că Ioniță are finalmente un meci consistent în tricoul nostru, că toată echipa a fost la înălțime. Dacă aș remarca în mod special pe cineva astăzi ar fi Bustea care a arat banda stângă, a făcut o risipă de efort impresionantă și, ce e mai important, a făcut-o cu sens, fiind un constant pericol pentru apărarea Petrolului, asta deși apărea în zonele periculoase din postura de fundaș (sau poate tocmai de aceea).
Una peste alta terminăm pe primul loc, cu un parcurs absolut fantastic pe teren propriu, lucru care s-a văzut și în faptul că în ciuda frigului, a orei complicate, a faptului că era meci televizat și veneam după o înfrângere, stadionul a fost plin.
Felicitări echipei și mai ales lui Gyuszi Balint și să sperăm că vor avea parte de sărbători fericite deoarece le merită din plin!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #21: UTA - Petrolul Ploiești, 08.12.2019, ora 13:00, Digisport 1 - de Giuliano - 08-12-2019, 20:23

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)