Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
28-08-2020, 23:06,
#21
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Oh...si Moldovan, un castig mare la juniori.
Răspunde
28-08-2020, 23:13, (Ultima modificare: 28-08-2020, 23:48 de maryan.)
#22
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
60 de min bune, cu momente chiar f bune! Din păcate am terminat meciul în genunchi, poate și pt ca am alergat f mult, din dorința de a câștiga acest meci! Dacă Morar marca sunt convins ca aveam adjudecate cele 3 puncte! Nu îmi place ionita, cu el în teren jucam în 10 și ma îngrijorează faptul ca toți jucătorii veniți sunt la pământ din punct de vedere al pregătirii fizice (cu excepția benga și albu)! Îngrijorător e și faptul ca s-a accidentat buhaceanu și albu! Un plus pt tupeul juniorului rusu! Capul sus...campionatul e lung, vine pauza de 2 săptămâni și se pot remedia multe! Azi am pierdut 2 puncte...mergem înainte!
Răspunde
28-08-2020, 23:24, (Ultima modificare: 28-08-2020, 23:25 de Kidu.)
#23
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Stiu, e frustrant pentru ca nu am luat cele trei puncte si zic eu nedrept pentru ca am avut un joc consistent trei sferturi de meci.
Mai stiu si ca unii carcotasi vor retine doar ultimul sfert insa hai sa ne aducem aminte ce ne spunea Gyuszi cand ne spunea ca e foarte posibil sa suferim la capitolul omogenitate si conditie fizica.
Eu zic ca e important faptul ca se poate, ca aratam potential.

Foarte placut impresionat de Rosu si Albu, de Moldovan, Tescan si nu il ultimul rand de Denis Rusu. Copilul asta are glezna fina, o sa fie mare fotbalist.

Nu vreau sa le sarim in lui Hora, C. Rus sau Ionita, trebuie sa avem rabadare si sa gandim rational chiar daca sub imboldul pasiunii mai spune vrute si nevrute.

O seara buna si nu dam niciodata inapoi!
Răspunde
28-08-2020, 23:33,
#24
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Sincer, mie imi place cum ne-am prezentat in primele 2 etape...da, am căzut pe final de meci, azi, dar este de ințeles, avem de recuperat la condiție fizică.
La transferuri ne mai trebuie neapărat un mijlocaș bun spre excelent, iar cu atacanții trebuie să avem răbdare...totuși, Morar, la faza aia...pff, te doare capul.
Mă rog, una peste alta, pauza pentru națională este binevenită, avem timp de reglaje și să ne punem cât de cât la punct cu condiția fizică.
Incredere maximă in Gyuszi, omul va demonstra că-i unul dintre cei mai buni antrenori din țară.
Răspunde
28-08-2020, 23:42, (Ultima modificare: 28-08-2020, 23:43 de RedNeck.)
#25
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
(28-08-2020, 23:24)Kidu a scris: Nu vreau sa le sarim in lui Hora, C. Rus sau Ionita, trebuie sa avem rabadare si sa gandim rational chiar daca sub imboldul pasiunii mai spune vrute si nevrute.

O seara buna si nu dam niciodata inapoi!

Asa e ! Pun pariu ca pe la mijlocul turului vom vedea un alt Hora si C. Rus, asa cum ii stim si pe masura talentului lor. Nu-i lasa Balint fara sa transpire.
Răspunde
28-08-2020, 23:56,
#26
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Mai am timp sa ma insel desi nu prea cred,Morar nu o sa faca multi purici la UTA daca continua asa,si nu ma refer doar la ratarea de astazi,l-am vazut si sezonul trecut,la fel de indolent.In rest chiar merita felicitari baietii pt cum au luptat atat cat au putut fizic.Accidentarea lui Albu a fost decisiva,acolo am pierdut mijlocul terenului.Pauza asta e binevenita pt punerea cat de cat la punct dpdv fizic si pt completarea lotului.Sa fim feriti de covid si sa speram ca accidentarea lui Vali nu e grava.Haide UTA!!!
Răspunde
29-08-2020, 0:05,
#27
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Un meci bun făcut de echipa noastră. Prima repriza ai noștri au jucat formidabil! Pasele, fazele pe flancuri, întrările în careu.. Dacă jucam asa tot meciul, Voluntari pleca cu minim 3 boabe de aici!
Păcat în schimb ca au început în repriza secunda crampele musculare, mister fiind forțat sa schimbe jucători, automat s-a pierdut din "fler".
Suntem pe drumul cel bun!

Iarăși, un lucru ce am apreciat este faptul că cei de la Digi Sport în frunte cu invitații din studio, au vorbit într-una DOAR de UTA, de Francisc Neumann, de unde vine numele UTA, au intrat un pic în detalii despre istoria clubului.. înseamnă mult pentru noi arădenii să vedem că în sfârșit suntem băgați în seamă, pentru că merităm!
Angheluță ca deobicei, un j*g ordinar, mereu vorbește negativ despre UTA.. singurul lucru pozitiv ce l-am auzit de la el era despre gazon, atat
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
29-08-2020, 0:49,
#28
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
(29-08-2020, 0:05)diangelis a scris: Un meci bun făcut de echipa noastră. Prima repriza ai noștri au jucat formidabil! Pasele, fazele pe flancuri, întrările în careu.. Dacă jucam asa tot meciul, Voluntari pleca cu minim 3 boabe de aici!
Păcat în schimb ca au început în repriza secunda crampele musculare, mister fiind forțat sa schimbe jucători, automat s-a pierdut din "fler".
Suntem pe drumul cel bun!

Iarăși, un lucru ce am apreciat este faptul că cei de la Digi Sport în frunte cu invitații din studio, au vorbit într-una DOAR de UTA, de Francisc Neumann, de unde vine numele UTA, au intrat un pic în detalii despre istoria clubului.. înseamnă mult pentru noi arădenii să vedem că în sfârșit suntem băgați în seamă, pentru că merităm!
Angheluță ca deobicei, un j*g ordinar, mereu vorbește negativ despre UTA.. singurul lucru pozitiv ce l-am auzit de la el era despre gazon, atat
Angheluță-i bolnav psihic, un cretin cum nu s-a mai văzut...imi venea să opresc sonorul numai să nu-i mai aud aberațiile. 
Până la urmă, un gunoi muncind pentru o mizerie de televiziune, prin comparație, mult sub cea pe care a avut-o Dan Diaconescu in direct și-n reluare.
Răspunde
29-08-2020, 0:49,
#29
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
A fost totusi Radu Paraschivescu acolo care este un mare domn si pe cade il ascult oricand cu placere, indiferent de subiectul despre care vorbeste.
Răspunde
29-08-2020, 1:08,
#30
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Au fost ok față de UTA la Digisport in această seară chiar au vorbit frumos.
Răspunde
29-08-2020, 5:17,
#31
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Parerea mea ca ne mai trebuie 5 fotbalisti buni daca vrem sa ne metinem in Liga1. Doar fundasii sunt de liga1, restul cam praf. Cu Hora nu o sa facem mare branza, l-am urmarit si sezinul trecut si e praf, mijlocasi ne trebuie la fel.
Răspunde
29-08-2020, 9:29, (Ultima modificare: 29-08-2020, 9:31 de psv.)
#32
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Hora si nelut rosu au o scuza avand in vedere ca nu au jucat de ceva vreme si eu sunt convins ca Guyszi ii va pune pe picioare!In schimb nu pot sa fiu de acord cu atitudinea lui Vlad Morar ,sa i spuna cineva ca aici nu e Voluntari,efectiv impresia mea este ca joaca intr o scarba fara margini!In schimb jos palaria pentru Benga,Albu si Horatiu Moldovan care este o surpriza extrem de placuta,iar acum cu convocarea la echipa nationala va prinde si mai multa incredere!Echipa nu a aratat rau atat timp cat a putut din punct de vedere fizic,si speram ca in aceste doua saptamani pregatirea fizica se va egaliza intre toti componentii lotului astfel incat in urmatoarea etapa sa ducem fara probleme 90 de minute!Pe de alta parte e clar ca mai e nevoie inca de doua trei achizitii in special la mijlocul terenului,daca ar veni cineva macar de nivelul lui Albu ar fi extraordinar!
Răspunde
29-08-2020, 9:58,
#33
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Balint a declarat dupa meci ca mai vrea un mijlocas central si inca doua posturi care sa fie mai bine acoperite. Mijlocasul central ar fi ar fi bine sa fie adus urgent in prima parte a saptamanii viitoare pentru a putea sa fie acomodat cu echipa. Din pacate aici vom avea o problema de achizitie, in afara de Romario Moise FGA lui Apostu nu prea mai apare nici un jucator mai acatari. Celelalte doua posturi ar fi ma gandesc unul jucator de banda stanga, fundas, iar al doilea nu stiu la care so fi referit dar clar Balint stie cel mai bine de ce are nevoie.
Răspunde
29-08-2020, 10:12,
#34
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Am încredere deplina în gyuszi, o sa vedem alta fata a echipei după aceste 2 săptămâni de pauza!
Răspunde
29-08-2020, 10:30, (Ultima modificare: 29-08-2020, 13:06 de Gru.)
#35
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Pentru mine echipa a aratat surprinzator de bine in aceste doua etape, chiar m-am mirat in prima etapa ca nu s-a vazut conditia noastra fizica mai precara. Pana acum Moldovan, Benga, Albu si Rosu sunt castiguri certe. Eu zic ca Hora, de asemenea, este un jucator de calitate care ne va arata asta. Pentru nivelul ligii 1 Rus, Ionita si Vlad Morar cred ca pot spera cel mult la statutul de rezerva. Un atacant gen Tucudean ar fi aur curat. Surprinzator de bine Simo si Buhacianu, arata a jucatori de liga 1. Nu va fi niciun sezon greu si nici nu mai avem nevoie de cinci jucatori, va fi greu sa intram in play-off din prima, dar cred ca vom fi o echipa peste medie. Odata ce revin si spectatorii vom avea inca un avantaj.
Răspunde
01-09-2020, 13:43,
#36
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Fiind în concediu îmi era peste mână să îmi scriu impresiile despre meciul dintre UTA și FC Voluntari dar o fac acum, mai ales că trăirile s-au mai așezat puțin și au lăsat locul unor analize mai raționale.

În primele 60 de minute UTA a continuat prestația sigură de la Ovidiu, arătând în continuare ca o echipă de prima ligă. Siguranța în exprimare și autoritatea în teren a fost sabotată însă de o doză de crispare pe care o pun pe seama emoțiilor debutului pe noul stadion. Dacă defensiva și mijlocul au fost ”ceea ce trebuie„, compartimentul ofensiv a rămas dator, oamenii de atac producând prea puțin pericol în careu advers.

Chiar și așa cred că UTA ar fi reușit să câștige acest meci dacă nu intervenea un factor pe care-l anticipam ca manifestare dar nu și ca intensitate: cel fizic. După minutul 60 UTA a pierdut total controlul jocului pentru că atunci când nu te mai țin picioarele nu poți fi primul la minge și instinctiv te retragi spre propriul careu pentru că altfel nu îți poți menține structura și organizarea. Sincer nu mi-a fost teamă că am putea pierde dar de prin minutul 75 mi-a fost clar că doar printr-un mare noroc putem câștiga. În plus, ca și circumstanță agravantă pentru problemele fizice, avem în două etape 4 jucători care au ieșit accidentați (sau în cazul lui Roșu, au rămas pe teren la număr) fără contact cu adversarul.

Sper ca în aceste două săptămâni de pauză să poată fi ameliorată situația din punct de vedere al capacității fizice a echipei (nu știu dacă o rezolvare deplină e posibilă). Ar fi păcat ca o echipă care tactic și individual se exprimă fără probleme la nivelul primului eșalon (aspect care se va îmbunătăți oricum de la meci la meci datorită omogenizării) să piardă puncte din cauza faptului că jucătorii nu pot alerga un meci întreg la nivel rezonabil. Nu mă hazardez în explicații pentru că nu sunt de specialitate și e un aspect al jocului la care nu mă pricep nici măcar ca profan, dar problema e evidentă și, repet, sper ca staff-ul echipei să găsească soluția de a o rezolva parțial imediat și definitiv în timp.

Ca să închei într-o notă pozitivă, mă declar foarte încântat de transferurile lui Albu și Benga, doi jucători care au ieșit în evidență în mod special în cele două partide jucate. Îi aștept și pe ceilalți nou veniți care, probabil, încă au lacune fizice de recuperat, care îi împiedică să se exprime la nivelul așteptat.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
02-09-2020, 5:15,
#37
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Ca tot vorbim de conditia fizica...imi aduc aminte cand a mai fost asta la FCSB (chiar am mai scris de el) si au avut un sezon foarte bun, cu o conditie fizica excelenta:

https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1/sec...ent-900520
Răspunde
02-09-2020, 11:13,
#38
RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1
Cred că orice preparator venit din fotbalul de top ar avea aceleași realizări. Ce face Neubert la FCSB e normalitate (dincolo de discuția despre lichide și pungulițe, unde nu mă bag). Problema e că poți să îl duci și pe tata lui Neubert la un club sărac unde condițiile de antrenament, vitaminizare și refacere nu sunt la nivelul exigențelor fotbalului profesionist. Nu știu cum stă UTA din punctul ăsta de vedere dar aș cam paria că suntem la distanță mare de cluburi gen FCSB, CFR sau Craiova unde finanțarea superioară face diferența și din punctul ăsta de vedere. Pentru că tare aș vrea să vedem o comparație între ce se întâmplă cu jucătorii FCSB-ului după meciuri și antrenamente și cei de la UTA.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)