Fosti utisti
23-08-2019, 19:09,
RE: Fosti utisti
Scrie pe GSP ca Tucu vrea sa se retraga.
Răspunde
23-08-2019, 20:06, (Ultima modificare: 23-08-2019, 20:06 de Giuliano.)
RE: Fosti utisti
Deocamdată doar temporar până în decembrie când face o nouă serie de analize. Dacă îi ies perfect revine, dacă nu, pune punct. Decizie normală zic eu, cu inima nu te joci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-08-2019, 10:46, (Ultima modificare: 24-08-2019, 10:47 de Kidu.)
RE: Fosti utisti
Odata retras si partial ii va fi greu sa revina, in plus de asta intervine si blazarea, acceptarea situatiei, bani are suficienti, nu cred ca mai revine. Pacat dar e de inteles.

A evoluat mult medicina un ultimii treizeci de ani insa chiar si asa tot isi asuma o doza de risc activand in continuare.
Răspunde
24-08-2019, 20:29, (Ultima modificare: 24-08-2019, 20:29 de Cristi_Arad.)
RE: Fosti utisti
Mi-a placut de Hlistei la interviul de dupa meciul Rapidului cu Poli. Jucatorii Rapidului au mers sa salute galeria timisorenilor si cand a fost intrebat de fratia lor si de gestul echipei rapid de a saluta galeria oaspete Hlistei a spus "Eu nu am mers sa salut galeria timisoreana, eu sunt aradean si nu ma poate nimeni obliga sa fac asta!" Big Grin
Răspunde
24-08-2019, 20:30,
RE: Fosti utisti
Sper din suflet sa mai poată juca pentru că fotbalul românesc are nevoie de un atacant ca Tucu!însă sănătatea e pe primul lor! Cine știe poate vine și își încheie cariera la noi! Până atunci să aibă sănătate și să depășească momentele grele prin care trece!
Răspunde
09-09-2019, 21:42,
RE: Fosti utisti
Ce se intampla cu Dennis Man de nu mai joaca in ultimul timp ? E accidentat ?
Ciobanul nu l-a vandut cand avea cota foarte mare si acum nu stiu cat mai ia pe el...Pacat ! Ar fi venit un comision bun la UTA.
Răspunde
09-09-2019, 23:05,
RE: Fosti utisti
Dennis este accidentat.
Răspunde
10-09-2019, 8:52,
RE: Fosti utisti
In plus de asta nici nu mai e in forma si tare mi-e teama ca ciobanul o sa il faca sa regreseze mult. Acum insa asta e, el a vrut acolo cu familia, sa isi asume.
Răspunde
11-10-2019, 8:06, (Ultima modificare: 11-10-2019, 8:17 de Redpunk_one.)
RE: Fosti utisti
Adi Petre are toate sansele sa devina titularul incontestabil la nationala de tineret acum ca Puscas a fost promovat la echipa mare. A demonstrat-o si aseara in doar 15 de minute contra campionilor mondiali U20 . Titular in prima liga in Danemarca, titular la nationala de tineret ,muncitor si ambitios, Adi are toate sansele sa ajunga si el foarte departe in fotbal

https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/roma...79761.html

Adrian Petre (21 de ani), marcatorul unei duble în meciul câștigat de România U21 cu Ucraina U21, scor 3-0, în al doilea meci din preliminariile pentru Euro 2021, a intrat pe teren în repriza a doua și a devenit eroul „tricolorilor” mici. Atacantul i-a transmis selecționerului Mirel Rădoi un mesaj.


România U21 - Irlanda de Nord U21 e programat luni, 14 octombrie, de la ora 20:30, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari.
„Am intrat bine. Am știut care e rolul meu. Vreau să cred că tot eu am marcat și al doilea gol, deși a fost un clinci acolo. E o victorie bună a noastră. Sper ca antrenorul să nu se obișnuiască cu mine rezervă. Dar când se apelează la mine, încerc să-mi fac treaba cât mai bine.

De acum, cred că vom crește. Noi mergem la toate meciurile la victorie. Cu celelalte echipe putem face meciuri mult mai bune. Avem multe victorii la Ploiești, e un public călduros. Suntem fericiți că am câștigat fără să luăm gol”, a declarat Adrian Petre la Pro X.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-10-2019, 8:22, (Ultima modificare: 11-10-2019, 8:22 de Giuliano.)
RE: Fosti utisti
A jucat slăbuț primul meci cu Danemarca dar cred că i-a prins bine postura de rezervă aseară. A mâncat jar aseară când a intrat pe teren. Calități are, cap este... dacă va avea atitudinea potrivită meci de meci îi va călca pe urme lui Pușcaș. Concurența mi se pare destul de subțire, nu mă impresionează George Ganea.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
11-10-2019, 9:38,
RE: Fosti utisti
In plus de asta, chiar daca Radoi lasa o impresie buna ca antrenor la tineret, exista multe presiuni sa ii promoveze si sa ii bage pe jucatorii "regelui".

Adi Petre a demonstrat nu odata ca merita sa fie titular si nu putine sunt situatiile in care a marcat din postura de rezerva. E genul de jucator pe care te poti baza, care are atitudine, care nu te lasa la greu si joaca la alibi.
Răspunde
15-12-2019, 14:46,
RE: Fosti utisti
https://www.aradon.ro/aradon-sport-local...e-1040653/

După ce acum doi ani a fost alături de secţia de Boli infecţioase de la Spitalul Judeţean, acum, jucătorul lui Esbjerg va organiza, iarăşi, un turneu de minifotbal, supranumit „Turneul Campionilor” iar banii strânşi vor merge către Secţia de Pediatrie 2.

Mesajul lui Adrian Petre
„Indiferent unde ma duce viata sau cariera, Aradul ramane orasul meu. Asa cum eu am raspuns la chemarea celor in suferinta, te invit si pe tine, prieten drag, sa demonstram inca o data ca omenia inseamna ajutor. Vino alaturi de mine sa schimbam fata Sectiei de Pediatrie 2 din cadrul SCJU Arad. Acolo e nevoie acum de ajutorul meu si al tau! Te astept cu drag la turneul de fotbal pe care il organizez in sprijinul acestei frumoase actiuni caritabile! Ne vedem acolo, pe data de 22 Decembrie, ora 19, la Sala Polivalenta! Puteti ajuta si de acasa printr-un simplu SMS la 8864 cu textul DRAG !” – a scris Petre pe pagina sa de Facebook.

Vor fi mai multe echipe, toate având în componenţă prieteni ai lui Adrian Petre. La final va exista şi o tombolă, la care se vor câştiga accesorii cu însemnele UTA-ei. Mai mult decât atât, se vor licita şi tricourile jucătorului de la Esbjerg, dar şi de la echipa naţională de tineret a României.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-12-2019, 9:29,
RE: Fosti utisti
Respect pentru gestul sau! Voi fi prezent.
Răspunde
15-03-2020, 6:09,
RE: Fosti utisti
Un interviu interesant cu Adi Petre si Man: https://www.youtube.com/watch?v=Tsjnw-QnogA
Răspunde
13-10-2020, 12:30,
RE: Fosti utisti
"Am preferat să opresc!" George Țucudean dezvăluie de ce a ales să se retragă la doar 29 de ani


George Țucudean, unul dintre cei mai valoroși atacanți din România ultimului deceniu, a explicat de ce a ales să nu mai joace fotbal după problemele pe care medicii i le-au depistat la inimă.

Campion cu CFR Cluj, arădeanul în vârstă de 29 de ani nu și-a mai prelungit înțelegerea în această vară cu gruparea ardeleană și, deși a fost dorit și de Dinamo, a preferat să pună stop carierei.

"Pentru binele meu, cel mai bine a fost să mă opresc. Pentru binele meu şi pentru binele lui Dinamo. Mai bine să trăiască lumea cu ideea "mamă ce bun a fost Ţucudean acolo", decât să zică "a venit Ţucudean nepregătit, e mort şi nu poate să joace".

Decât să mă înjure, să dau cu piciorul la tot ce am făcut bun în ultimii ani, am preferat să mă opresc", a declarat George Țucudean, pentru Antena Sport. 

George Țucudean a strâns sezonul trecut doar 12 apariții pentru CFR Cluj în toate competițiile, fiind forțat să ia o pauza competițională în toamnă, din cauza unor probleme de sănătate la inimă.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
16-10-2020, 11:26,
RE: Fosti utisti
Daca ar avea ambiția in management si dorința pe care a avut-o ca jucător, ar putea face lucruri mari in fotbal, la UTA...insa nu stiu cat la % e dispus să investească in fotbal .
Răspunde
16-10-2020, 19:36,
RE: Fosti utisti
Sincer, ar putea si sa joace la noi. Ar duce 30 de minute fara probleme, ar fi o solutie fantastica in atac, daca ar vrea sa ajute din postura de rezerva.
Răspunde
30-08-2021, 7:45,
RE: Fosti utisti
Ieri seara, impreuna cu Roxana Alexandra, artista care a si realizat tabloul, ne-am intalnit cu Cipri Rus pentru a-i face o surpriza ca semn de recunostinta, din partea noastra a tuturor suporterilor utisti, pentru toti anii in care a activat la UTA si pentru contributia adusa.
Nu are sens sa va mai spun cat de emotionat a fost si cum ii licareau ochii de bucurie. Ne multumeste tuturor si nu ne va uita niciodata.
[Imagine: Cipri.jpg]
Răspunde
30-08-2021, 18:31,
RE: Fosti utisti
Un gest superb !
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)