Fosti utisti
19-08-2015, 15:55, (Ultima modificare: 19-08-2015, 15:57 de I 929.)
#61
RE: Fosti utisti
De-acord, dar poate Roli crede că ar mai avea nevoie de el, mai ales dacă nu-l vor ține pe Sorian.

Update: http://sportarad.ro/copil-nu-mai-merge-l...at-la-uta/
Răspunde
19-08-2015, 22:15,
#62
RE: Fosti utisti
http://specialarad.ro/poveste-despre-suf...rs-la-uta/

Poate că l-am judecat greşit şi atunci îmi pare rău. Văd că a fost primit în lot deja, sper să aibă dorinţa de joc demonstrată anul trecut în vreo două sau trei momente cheie: 11 metri în meciul de acasă cu Filiaşi, cornerul bătut la 1-1 cu ACSVM Craiova, golul 4 din meciul cu Sebiş...
Răspunde
19-08-2015, 22:54,
#63
RE: Fosti utisti
Ii doresc multa sanatate tatalui sau insa eu unul nu prea mai am asteptari mari de la el.
Răspunde
22-08-2015, 20:07,
#64
RE: Fosti utisti
http://sportarad.ro/lazea-victorie-de-mo...ul-uta-ei/

A fost refuzat de Pâncota, dar îşi permite să comenteze că "în primul rând". Mdea...
Răspunde
21-09-2015, 22:05, (Ultima modificare: 21-09-2015, 22:47 de sergiuarad.)
#65
RE: Fosti utisti
Vă era dor de el Smile
http://bit.ly/1YvJBBM
Răspunde
22-09-2015, 5:46,
#66
RE: Fosti utisti
(21-09-2015, 22:05)sergiuarad a scris: Vă era dor de el Smile
http://bit.ly/1YvJBBM

Danalache la nationala.Smile  Sa tampit Dan prin China.
Răspunde
26-09-2015, 21:33,
#67
RE: Fosti utisti
http://sportarad.ro/firtulescu-ma-bucur-...n-la-arad/
Cine stie poate o sa revina intr-un viitor apropiat la noi...In orice caz declaratiile lui sunt unele demne de respect din punctul meu de vedere si chiar pare ca s-ar fi atasat de UTA
Răspunde
26-09-2015, 21:35,
#68
RE: Fosti utisti
Un baiat extraordinar care munceste si da totul pe teren, ar fi frumos ca de la.anul sa atacam promovarea cu el in echipa!
Răspunde
07-10-2015, 22:28,
#69
RE: Fosti utisti
Tucudean jr. se antreneaza cu noi sau care-i faza?

[Imagine: 12108291_10154229391468942_2070596421752...e=569D1372]

Poza e luata de pe pagina FB a clubului.
Răspunde
07-10-2015, 22:37, (Ultima modificare: 07-10-2015, 22:38 de sergiuarad.)
#70
RE: Fosti utisti
Da, a confirmat și Codru la o conferință acum vreo 2 săptămâni. Se antrenează de ceva vreme cu echipa, dar... doar atât.  Big Grin
Băiat harnic, muncitor, felicitări lui.
Răspunde
19-10-2015, 23:04,
#71
RE: Fosti utisti
Ioan Hora e noul golgheter al Ligii 1 cu 8 goluri marcate in 14 meciuri. Bravo lui si poate (sper) sa-l mai revedem in alb-rosu cat de curand.
Răspunde
04-11-2015, 17:00, (Ultima modificare: 05-11-2015, 0:16 de Kidu.)
#72
RE: Fosti utisti
http://sportarad.ro/ousmane-se-intoarce-...na-cu-uta/

Editat de Kidu: va rog sa postati pe viitor stirea. Nu mai dati copy-paste doar la link pentru ca in timp vor deveni inactive.
Răspunde
12-11-2015, 10:58, (Ultima modificare: 12-11-2015, 10:59 de cipri_23.)
#73
RE: Fosti utisti
Muncit, promovat... neplătit! Claudiu Tudor a depus memoriu împotriva UTA-ei, sătul să i se tot amâne plata restanţelor: ”Am colegi aflaţi în aceeaşi situaţie cu mine”

Discuţiile privind statutul jucătorului de fotbal român, mai ales din eşaloanele inferioare, arată o altă faţă a fotbalului românesc. Dacă la Liga 1 cluburile au anumite „repere” de respectat, în relaţia cu fotbaliştii, mai ales în procesul de obţinere a licenţei, mai jos, este mult mai dificil de respectat termene, promisiuni, înţelegeri.

Claudiu Tudor a trăit, pe pielea lui, în ultimii ani astfel de experienţe, fiecare club pentru care a muncit (şi, atenţie, întâmplător sau nu, majoritatea echipelor care l-au avut în lot şi-au realizat obiectivele propuse) plătindu-i bani doar „în ceasul al doisprezecelea”.

Ultimul exemplu, UTA, de unde Tudor a plecat odată cu promovarea echipei din Liga a III-a în eşalonul secund. În prezent la CS Afumaţi, cu care se luptă pentru acelaşi obiectiv – ajungerea, în premieră, a clubului în cel de-al doilea eşalon valoric naţional, Tudor aşteaptă şi acum „încheierea socotelilor” cu echipa din Vestul ţării.

„Am tot aşteptat să se rezolve plata ultimelor salarii şi a unor prime, dar, este deranjant că, de fiecare dată când se dă un termen, eu, ca jucător am înţeles să aştept aceşti bani, dar cei de acolo înţeleg să nu respecte înţelegeera şi nici să nu răspundă la telefon. În iulie mi-au promis că în luna august voi avea toţi banii... Atenţie, nu vorbim de cine ştie ce sume, puţin peste 2000 de euro, am fost de acord, am semnat foaia că până la sfârşitul luni august să încasez toata suma, apoi, la sfârşitul luni august nu mai raspundeau la telefon. Apoi, după mai multe încercări, am dat de oficialii echipei, şi a mai urmat o amânare, până la sfârşitul lui septembrie, am acceptat şi asta, iar scenariul a fost acelaşi, când a venit data scadentă nu mai raspundeau la telefon, şi telenovela era de abia la început. Am mai amânat două săptămâni, iar când mi-au spus că am primit banii, am constatat că erau doar jumătate achitaţi! Nici măcar nu au anunţat că nu fac toată plata, iar când i-am sunat, m-au asigurat că la sfârşitul lui octombrie încheiem socotelile. Ştiţi ce a urmat...
A venit sfârşitul luni şi au pus aceeaşi „placă” - nu răspundeau la telefon. Mai mult, am SMS de la ei că să aştept până pe 3 noiembrie, apoi, pe 3, m-au mai plimbat un pic, spunând că au dat la jucătorii de sunt acum la echipă, şi că în câteva zile primesc banii şi „restul” – antrenorii, restanţele, etc. Iar nu au răspuns la telefoane, moment în care m-am decis să depun memoriu, pentru că, este clar ce fel de conducători sunt. Mai mult, am colegi aflaţi în aceeaşi situaţie cu mine, Adrian Voicu şi Dan Silaghi mi-au spus că au aceleaşi probleme... Eu nu am vrut şi nu vreau să fac rău clubului UTA, pentru că dacă urmăream asta spuneam alte lucruri, dar comportamentul celor care conduc, faţă de jucători pare împrumutat de la alţii care au dezonorat fotbalul din Arad”, spune Claudiu Tudor.

În prezent, la încheierea turului Ligii 2, UTA Arad este liderul Seriei a II-a, cu un avans de un punct faţă de Gaz Metan Mediaş şi FCM Baia Mare.

http://liga2.prosport.ro/seria-2/diverse...e-14883336
Răspunde
12-11-2015, 11:15,
#74
RE: Fosti utisti
Nu prea am incredere in ce spune Tudor insa nu ii contest dreptul de a fi platit. Posibil sa fi fost amanat insa sunt sigur ca nu va lua nicio teapa.
Dupa gestul sau din antepenultima etapa a ligii a III-a e cam greu sa ii arate cu degetul pe altii cand vine vorba de obraz. Mai degraba cred ca e o frustrare personala insa e doar o supozitie.
Ce stiu e ca pana acum de cand e Meszar la UTA nimeni nu a plecat neplatit, nimeni nu a luat teapa ca si in perioada Gio si ulterior Martian.
Răspunde
12-11-2015, 11:49,
#75
RE: Fosti utisti
Ce gest Kidule ? Vezi sa nu il confunzi cu Voicu, daca te gandesti la gestul de la meciul cu Ineu .

E aiurea ca apar astfel de stiri care confirma greutatea cu care reusim sa platim salarii, insa nu e nici un secret ca sumele primite din sponsorizari sunt mici , iar cele pe care firmele lui Tucudean le dau la UTA in ultimii doi ani nu sunt la nivelul la care ne asteptam sau se astepta Meszar si nu acopera decat o mica parte din salarii.

Momentan cu banii primiti de la primarie reusim sa completam bugetul si sa ne platim furnizorii, insa jucatorii isi primesc cu aceeasi greutate banii ca si anul trecut (odata la 2-3 luni). Spre deosebire de italian&martipan insa, nu a ramas nici un jucator din trecut neplatit sau sa primeasca dupa 1-2 ani de asteptare 10% din suma cum se intampla in trecut.

Mai mult ca sigur ca e vorba si de o suparare a lui Tudor ca nu a fost retinut la UTA , fiindca spune si el ca avea de primit 2000 de euro din care a primit jumatate. Si nu i-a primit in august cand trebuia, ci in septembrie dupa o luna de cand i-au fost promisi. Cum ziceam nu e ok ca suntem in situatia asta, insa salariile se platesc, nimeni nu este teputi la bani , furnizorii sunt platiti toti, iar jucatorii si-au primit intotdeauna pana la finalul unei jumatati de campionat restantele salariale integral.

Mai avem insa pana la stabilitatea financiara pe care ne-o dorim cu totii la UTA intr-adevar, dar nici macar nu incap in aceeasi fraza situatia de acum si a ultimilor 2 ani sa fie comparata cu ce a fost la UTA in ultimii 5 ani inaintea lor.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-11-2015, 12:02, (Ultima modificare: 12-11-2015, 12:06 de psv.)
#76
RE: Fosti utisti
Chiar m-am bucurat acum cateva zile cand am vazut ca anumiti jucatori de la Pancota si-au depus memorii iar la noi de ceva timp nu se mai pomeneste de asa ceva iar tot ce a fost in trecut a ramas un vis urat ,din pacate........ma tot gandesc acum si tot imi da cu virgula ,cum de TUCUDEAN cand a vrut sa preia echipa de la Martian era dispus cel putin declarativ sa puna jos 500000 euro(erau datorii care trebuiau platite urgent ca,societate FC UTA 1945 sa ramana in viata) iar acum cand avem o echipa curata ,un proiect frumos ,care merge foarte bine nu da cred nici 100000 de mii pe an !
p.s.oricum e putin dubios articolul cu Tudor ,ma intreg de ce nu aparut in presa in august /septembrie..ci chiar acum cand UTA este pe val ,am inceput sa deranjam si se incearca sa se gaseasca tot felul de motive pentru a discredita acest proiect???poate sunt paranoic dar .......
Răspunde
12-11-2015, 12:13,
#77
RE: Fosti utisti
Eu cred ca Meszar stie ce face si nu se intinde mai mult decat trebuie. Chiar rog un jucator de exemplu pe Miron care are cont pe forum sa ne zica ceva amanunte daca sunt jucatorii nemultumiti sau nu sunt!
Răspunde
12-11-2015, 12:30,
#78
RE: Fosti utisti
fiii sigur ca o sa-ti spuna
Răspunde
12-11-2015, 12:42, (Ultima modificare: 12-11-2015, 12:47 de Kidu.)
#79
RE: Fosti utisti
@Dani, nu ma refer la gestul lui Voicu de a sari in tribuna. Ma refer la faptul cum se incorda asta la colegii sai. Era un tip foarte violent care imediat sarea sa isi loveasca colegii la antrenamente. Nu are sens sa mai dezgrapam mortii.
Daca are bani de recuperat sper sa si-i recupereze, daca nu sa isi vada de drum si sanatate buna.

Cat despre faptul ca se intreaba unii utisti despre intentiile lui Tucudean, am mai spus-o: omul este doar un sponsor cel mult, banii ce ii da el sunt maruntis. Ca el are alte ifose de mare finantator e altceva insa mie unul mi-e limpede ca oferta aia a fost doar o cacealma. Singurul care duce greu este Meszar, lui ii datoram renasterea UTA-ei si eu unul am incredere ca stie ce face. Nu cred ca o sa avem probleme cu Tudor despre care eu stiam ca ii platit. Desigur, nu bag mana in foc dar nici nu cred ca o fi o adevarata problema.

In rest despre bani, Dani a zis foarte clar mai sus cum se iau banii la UTA. Se iau mai greu dar se iau. Astea sunt conditiile, toti le stiau inca de la inceputul campionatului. Cu siguranta n-o sa isi ia nimeni teapa.
Răspunde
13-11-2015, 11:09, (Ultima modificare: 13-11-2015, 11:09 de Giuliano.)
#80
RE: Fosti utisti
În condițiile astea eu n-aș fi atât de nemulțumit dacă s-ar concretiza transferul lui Burlă. Sigur într-o lume ideală îți păstrezi tinerii jucători pentru a-ți crea o echipă competitivă. În lumea reală însă cluburile mai sărace vând cluburilor mai bogate pentru că au nevoie de acei bani. Și se pare că UTA are nevoie de bani și dacă oferta este una serioasă (nu de genul gratis și mai vedem la primul transfer sau peste un an) cred că ar trebui negociată. Una dintre marile probleme ale UTA-ei în ultimii ani, din punct de vedere economic, a fost aceea că veniturile din vânzarea jucătorilor au fost 0. Ori e un aspect pe care niciun club profesionist nu poate să-l neglijeze.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)