Fosti utisti
26-06-2016, 18:53,
RE: Fosti utisti
Mai repede ii vad pe Denis Man si Adi Petre la nationala mare...mai ales daca vine un selectioner care are ochi si pentru jucatori de la alte echipe...
Răspunde
26-06-2016, 22:18,
RE: Fosti utisti
Un tip modest, talentat si muncitor.Florin chiar are potential. Sa vedem cum se impaca cu regele Smile
Răspunde
27-06-2016, 19:51,
RE: Fosti utisti
(26-06-2016, 18:53)RedNeck a scris: Mai repede ii vad pe Denis Man si Adi Petre la nationala mare...mai ales daca vine un selectioner care are ochi si pentru jucatori de la alte echipe...
totusi, sa nu exageram. Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
28-06-2016, 3:17, (Ultima modificare: 28-06-2016, 3:18 de RedNeck.)
RE: Fosti utisti
Cip...incurajeaza-i si tu un pic...Smile
Răspunde
20-07-2016, 10:12,
RE: Fosti utisti
Nu știu dacă e o performanță pentru el sau nu, dar în jocul de fotbal ”Dream League” de pe Philips-ul meu de la Digi, l-am „cumpărat” la „UTA” pe George Țucudean. Are un rating mediu, a reușit să-i dea gol lui Inter în Cupă. Big Grin
Răspunde
20-07-2016, 20:53,
RE: Fosti utisti
Inter Petrila?
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
20-07-2016, 22:32,
RE: Fosti utisti
Nici măcar Inter Sibiu, ci Inter Milano.  Smile Are totuşi un antrenor virtual de calitate.
Răspunde
21-07-2016, 10:25,
RE: Fosti utisti
Hai sa pastram discutia la subiect. George din pacate confirma numai la nivel virtual.
Răspunde
21-07-2016, 11:17,
RE: Fosti utisti
Sa il vedem in Polonia cum o sa se descurce in urmatorii ani cica.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
27-07-2016, 16:17,
RE: Fosti utisti
Si Polonia a fost......Tg Jiu . Astia nu erau ca si desfiintati dupa schimbarea conducerii la CEO Tg Jiu ???

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/lig...i-15541783
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-09-2016, 18:32,
RE: Fosti utisti
Gol Cipri Rus la debut pentru Tg. Mureş: finalizare din 6 metri a unei centrări din dreapta. Nu mare realizare tehnică, dar a fost la locul potrivit. Bravo lui, baftă în continuare şi păcat...
Răspunde
26-09-2016, 0:31,
RE: Fosti utisti
Felicitari pentru gol! Nu stiu daca se stia inca din Italia ca D Man are o oferta, dar se putea face mult mai mult pentru C Rus. Era singurul jucator din lot care marca de la distanta, sa nu uitam golurile cu U CJ si Dunarea Calarasi! Cata nevoie aveam acum de el! Am ramas foarte descoperiti in atac!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
26-09-2016, 7:21,
RE: Fosti utisti
Ma bucur si eu pentru el, sper sa ii fie bine.
Ce oferta, Robi?
Răspunde
26-09-2016, 14:27,
RE: Fosti utisti
Se stia de anul trecut de interesul mai multor cluburi pt Denis Man insa pana nu se semneaza un act concret si nu ai o oferta care convine si clubului era prematur sa iei din start in calcul ca pleaca Denis de anul asta.

Asa puteam sa luam in calcul ca pleaca Burla chiar de anul trecut si uite ca ii tot aici si un an mai tarziu.

Iar de Cipri Rus imi pare si mie rau ca a plecat de la noi , dar a ales el sa forteze nota si sa ceara actele pt liber de contract dupa un conflict cu clubul. Si a facut-o si intr-un moment prost pt echipa cand toata lumea era tensionata. Ulterior banii s-au luat, el a plecat , ne pare noua rau, ii parea si lui rau si asta e situatia acuma.

Sper pt el sa fie bine, sa dea goluri si sa plece de la Tg Mures undeva unde va si lua bani , fiindca acolo am inteles ca nici cei de anul trecut nu si-au luat inca banii , clubul fiind in insolventa si cu un pas in faliment.

Daca insa va mai juca, va da goluri si se va face remarcat pana la urma poate va fi mai bine pt el.

Pentru noi e clar ca e o pierdere dar nu mai avem ce sa facem acum
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
31-10-2016, 18:55,
RE: Fosti utisti
Dennis Man a dat ieri primul gol pentru Steaua, cu o execuţie foarte simplă. De acum încolo cred că va începesă prindă curaj şi să realizeze faze mai complicate pentru că talentul i se recunoaşte atunci când pune piciorul pe minge. Din păcate pentru el, Steaua are multe frâne în joc, "personalităţi" care parcă mai mult joacă pentru ei. În fine, sper să-i fie lui bine şi în rest...whatever.
Răspunde
08-11-2016, 21:40, (Ultima modificare: 08-11-2016, 21:40 de robert.)
RE: Fosti utisti
Mara: „Privilegiat că am trăit în cariera mea cele mai importante derby-uri din fotbalul românesc. Sunt alături de UTA duminică! ”

Ultimul derby adevărat recunoscut de ambele galerii ale marilor rivale din Vest s-a consumat pe 20 aprilie 2012. Atunci, într-o zi de vineri, în nocturnă, UTA, aflată la al doilea meci sub comanda lui Adrian Falub care-l înlocuise pe banca tehnică pe Roland Nagy,  câștiga cu 1-0 pe arena „Dan Păltinișanu”.

Arădenii i-au aruncat atunci în luptă pe: Amadio – Calvin, Pocuca, Gligor, Siminic – Hidişan (84 N. Varga), Ignea, Purece – Mara – Galanis (67 G. Neagu), Sitoe (80 Miron), golul ce a declanșat „fiesta” alb-roșie pe Bega după exact un deceniu de la acel istoric 3-4 fiind opera grecului Galanis.

Căpitanul „Bătrânei Doamne” era Bogdan Mara, la ultimul său sezon ca fotbalist profesionist. „Chiar dacă a fost un derby disputat în Liga a 2-a l-am trăit la intensitate maximă. Dincolo de faptul că era și este cel mai important meci pentru suporterii UTA-ei, echipa noastră avea mare nevoie de cele trei puncte pentru a rămâne în lupta pentru promovare. Le-am obținut la capătul unei partide în care ne-am dăruit cu toții pe teren, am ținut cu dinții de golul lui Galanis și la final am sărbătorit alături de suporterii noștri. De abia la final, am realizat ceea ce făcusem, cât de important a fost cu adevărat acel meci pentru fani și, implicit, pentru noi. Mai jucasem și în 2006 un derby Poli – UTA, dar atunci am pierdut cu 2-0. Era în Liga 1, atmosfera a fost și atunci extraordinară, suporterii noștri – magnifici”, își amintește fostul „decar” al Campioanei Provinciei.

Ca și component al echipei Dinamo între anii 1998-2000, Mara a jucat și ceea ce presa numește „Derby de România”. „Mă simt privilegiat că am trăit în cariera mea cele mai importante derby-uri din fotbalul românesc. Din această postură, pot spune că un derby UTA – Poli nu e cu nimic mai prejos decât un Dinamo – Steaua. Pasiunea, ambițiile, orgoliile sunt la fel de mari, chiar am ținut să remarc asta recent la una dintre emisiunile TV la care am fost invitat”, a adăugat Mara.
Fostul international are, totuși, regretul că derby-ul de duminică nu se va juca pe un stadion demn de un astfel de derby. „Cunosc și eu arena Motorul de pe vremea când evoluam la Arad, ne mai antrenam din când în când acolo. Nu-mi vine să cred că acum e stadionul pentru meciuri oficiale ale UTA-ei, gazonul era și pe vremea aceea destul de rău. Nici capacitatea nu e prea mare, măcar dacă s-ar fi jucat pe vechea arenă, sunt sigur că s-ar fi umplut. Eu am prins meciuri cu tribunele pline la UTA în Liga 1 și știu ce înseamnă să ai susținerea a 6-7 mii de arădeni. Din păcate, din acest punct de vedere, spectacolul va avea de suferit puțin. Aradul e dator să-i ofere cât mai repede echipei UTA un stadion pe măsura numelui și tradiției ei”.

Mara are și o dorință legată de viitor în ceea ce înseamnă derby-urile Vestului. „Aștept cu nerăbdare invitația la un UTA – Poli în Liga 1, dar până atunci sunt alături cu sufletul de UTA duminică”, a încheiat fostul căpitan al echipei emblemă a orașului.

http://sportarad.ro/mara-privilegiat-ca-...-duminica/
Răspunde
15-12-2016, 0:47,
RE: Fosti utisti
Alex Gornic – testat la București, sub privirile șefului arbitrilor români

În urmă cu doi ani, fundașul crescut de UTA, Alexandru Gornic, a decis să agațe defintiv ghetele în cui și să meargă pe linia arbitrajului. În vara anului trecut a fost introdus în circuitul Ligii a 3-a, în 2016 conducând nu mai puțin de 24 de partide la centru. În urma notelor primite de la observatorii federali, dar și pe baza testelor susținute, la începutul acestei săptămâni, „fluierașul” de 23 de ani a participat la un curs de talente supervizat chiar de șeful arbitrilor români. „După testele teoretice și fizice susținute luni și marți, domnul Kiros Vassaras ne-a felicitat pe toți, manifestându-și satiscația că arbitrajul românesc are viitor. Ne-a mai spus să fim conștienți de șansa pe care o avem, aceea de a promova în anii următori în circuitul primelor doi ligi, dar pentru asta trebuie să rămânem la fel de serioși și să ne pregătim și mai bine din toate punctele de vedere”, ne-a mărturisit „centralul” arădean, care la Liga a 2-a a debutat doar ca rezervă de arbitru.

„Alex e un exemplu pentru și mai tinerii arbitri din Arad, care doresc să ajungă departe în această meserie. Merită toate aprecierile conducerii CCA, căci e talentat și muncește mult, sper să-l vedem în curând arbitrând și meciuri de Liga a 2-a”, a spus și Răzvan Cadar, președintele Comisiei Județean de Arbitri Arad.

În altă ordine de idei, să spunem că odată cu Revelionul arbitrilor arădeni, consumat vinerea trecută la Vila Carol, s-au ales prin vot democratic „fluierașii” anului. Astfel, Loredan Bogdan a fost desemnat „centralul” lui 2016, iar Florin Vesa – asistentul anului ce stă se încheie.

http://sportarad.ro/alex-gornic-testat-l...e-talente/
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-01-2017, 22:28,
RE: Fosti utisti
http://specialarad.ro/george-tucudean-a-...e-galerie/

Casa de piatra George!
Răspunde
18-02-2017, 23:22,
RE: Fosti utisti
Apropo, noi am primit banii pe el ? A incasat clubul ceva de la cioban ?

"Motivul incredibil pentru care un jucator de mare viitor nu mai e folosit la Steaua - surse

Unul dintre cei mai promitatori jucatori romani a ajuns sa nu mai prinda nici banca de rezerve la Steaua dintr-un motiv halucinant.

Editia tiparita a cotidianului Gazeta Sporturilor sustine ca atacantul Dennis Man, in varsta de 18 ani, nu mai e folosit de Reghecampf din cauza unei clauze din contract.
Mai exact, in vara anului trecut, cand Man a fost adus cu 300.000 de euro de la UTA, Gigi Becali a acceptat si o clauza de 100.000 de euro in contract, in cazul in care jucatorul prinde 10 meciuri in acest sezon.
De la sosirea sa, Man a evoluat in 8 partide, iar Becali i-ar fi transmis lui Reghecampf sa nu-l mai foloseasca, pentru a nu plati cei 100.000 de euro.
Reghecampf n-a avut probleme in a se conforma, mai ales ca in aceasta iarna Steaua i-a transferat pe Denis Alibec, de la Astra, si Harlem Gnohere, de la Dinamo.
1 gol si un asist a reusit Man in cele 8 meciuri jucate la Steaua."

http://www.ziare.com/steaua/stiri-steaua...se-1454314
Răspunde
22-02-2017, 18:53,
RE: Fosti utisti
(18-02-2017, 23:22)RedNeck a scris: Apropo, noi am primit banii pe el ? A incasat clubul ceva de la cioban ?

"Motivul incredibil pentru care un jucator de mare viitor nu mai e folosit la Steaua - surse

Unul dintre cei mai promitatori jucatori romani a ajuns sa nu mai prinda nici banca de rezerve la Steaua dintr-un motiv halucinant.

Editia tiparita a cotidianului Gazeta Sporturilor sustine ca atacantul Dennis Man, in varsta de 18 ani, nu mai e folosit de Reghecampf din cauza unei clauze din contract.
Mai exact, in vara anului trecut, cand Man a fost adus cu 300.000 de euro de la UTA, Gigi Becali a acceptat si o clauza de 100.000 de euro in contract, in cazul in care jucatorul prinde 10 meciuri in acest sezon.
De la sosirea sa, Man a evoluat in 8 partide, iar Becali i-ar fi transmis lui Reghecampf sa nu-l mai foloseasca, pentru a nu plati cei 100.000 de euro.
Reghecampf n-a avut probleme in a se conforma, mai ales ca in aceasta iarna Steaua i-a transferat pe Denis Alibec, de la Astra, si Harlem Gnohere, de la Dinamo.
1 gol si un asist a reusit Man in cele 8 meciuri jucate la Steaua."

http://www.ziare.com/steaua/stiri-steaua...se-1454314



Din ce stiu am primit jumatate din suma, adica 200.000 si 100.000 la vara, plus 100.000 daca prinde 10 meciuri in echipa.
Nu-s foarte convins daca am datele 100% corecte, dar eu asa am retinut atunci cand s-a realizat transferul sau...  oricum, sper sa-i primim si pe restul, sunt bani buni pt club.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)