Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
17-03-2021, 15:41, (Ultima modificare: 17-03-2021, 15:43 de Kidu.)
#41
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Si eu sunt de acord cu psv, cred ca nu putem spune ca nu avem ochii atintiti catre viitor insa asta nu inseamna ca trebuie sa avem in primul an un lot doar cu jucatori din pepiniera proprie. Asta e o utopie si nu va fi niciodata fezabil.
Viitorul lui Hagi a adus si el tot felul de resapati pntru ca trebuie sa te adaptezi ligii 1 altfel pici.

@Francisc von Neuman, vezi ca ai un mesaj privat legat de username-ul tau, te rog citeste-l si actioneaza ca atare. Merci!
Răspunde
17-03-2021, 15:53,
#42
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(17-03-2021, 0:02)diangelis a scris: @Kidu, stii foarte bine cat te respect si cat de mult iubesc clubul ăsta. Dar Balint MAI ARE DE INVATAT ! Liga 1 e o palarie prea mare pentru el din pacate. Sunt unii antrenori care sunt mult mai buni, mai exigenti si mai inteligenti (tactic vorbind).
Eu unul il respect pe el ca si om, si la fel ca si tine, stiu cat de mult apreciaza clubul asta.. dar nu e de ajuns! Pentru binele nostru, aducerea unui antrenor de top din Romania ar schimba cu totul fața echipei.

Vezi ca Ion Moldovan zis si "1 din 33" ii liber de contract......A mai fost el la UTA si cunoaste spiritul Aradului, asa ca nu ii mare perioada de acomodare, iar la rezultate se poate vedea experienta anterioara la UTA. Poate isi imbunatateste recordul cu "1 din 27" (ca nu is numa 9 meciuri)...... Dodgy
Răspunde
17-03-2021, 15:58,
#43
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Hai sa nu ne luam la misto si sa existe respect intre noi pentru ca asa oricine o poate da pe caterinca.
Răspunde
17-03-2021, 16:01, (Ultima modificare: 17-03-2021, 16:03 de flavius1990.)
#44
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Nu inteleg de ce nu ne putem vedea lungul nasului si sa intelegem ca asta este valoarea echipei in acest moment. Nu avem valoare de play-off! Este suficient sa ne uitam pe transfer markt la valoarea jucatorilor echipelor din play off ca sa ne dam seama ca unde suntem acum, este locul nostru. Cel mai probabil daca ne pastram lotul actual + 2 - 3 transferuri cu jucatori peste ce avem acum in vara, in campionatul viitor ne vom bate mai serios la play off, nu asa declarativ cum am facut-o in acest sezon. In ceea ce il priveste pe Gyuszi Balint, ar trebui sa aiba sustinerea clubului neconditionat pentru cel putin 3 ani de liga I ca sa putem sa ii evaluam cunostiintele de antrenor, si asta bineinteles pastrand valoarea lotului sau chiar imbunatatindu-l in tot acest timp.
Răspunde
17-03-2021, 17:06,
#45
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(17-03-2021, 15:41)Kidu a scris: Si eu sunt de acord cu psv, cred ca nu putem spune ca nu avem ochii atintiti catre viitor insa asta nu inseamna ca trebuie sa avem in primul an un lot doar cu jucatori din pepiniera proprie. Asta e o utopie si nu va fi niciodata fezabil.
Viitorul lui Hagi a adus si el tot felul de resapati pntru ca trebuie sa te adaptezi ligii 1 altfel pici.

@Francisc von Neuman, vezi ca ai un mesaj privat legat de username-ul tau, te rog citeste-l si actioneaza ca atare. Merci!

Cum poate atunci Atletico Bilbao? Care e lungul nasului- lunga si pe a 2a sau sa nu legi 3 pase tot meciul? Cu astfel de obiective ajungem sa jucam cu echipe die San Marino sau Lichtenstein. Bine ca se pot cumpara jucatori accidentati precum Voinea, dar un Romario Moise era prea scump pentru UTA. Daca i-ar fi intrebat Henry Ford pe oameni-ce si-ar dori cu adevarat- majoritate ar fi raspuns: "un cal mai rapid si mai puternic". Asa e si mentalitatea UTA, de aceea conducerea trebuie sa puna bazele unei strategii pentru a putea readuce, in 5-10 ani, gloaria acestui club. Ce ar fi schimbat daca eram in play off? Ce a schimbat la Gaz Metan ca au ajuns un sezon in play off?
Răspunde
17-03-2021, 18:17,
#46
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(17-03-2021, 17:06)Francisc von Neuman a scris:
(17-03-2021, 15:41)Kidu a scris: Si eu sunt de acord cu psv, cred ca nu putem spune ca nu avem ochii atintiti catre viitor insa asta nu inseamna ca trebuie sa avem in primul an un lot doar cu jucatori din pepiniera proprie. Asta e o utopie si nu va fi niciodata fezabil.
Viitorul lui Hagi a adus si el tot felul de resapati pntru ca trebuie sa te adaptezi ligii 1 altfel pici.

@Francisc von Neuman, vezi ca ai un mesaj privat legat de username-ul tau, te rog citeste-l si actioneaza ca atare. Merci!

Cum poate atunci Atletico Bilbao? Care e lungul nasului- lunga si pe a 2a sau sa nu legi 3 pase tot meciul? Cu astfel de obiective ajungem sa jucam cu echipe die San Marino sau Lichtenstein. Bine ca se pot cumpara jucatori accidentati precum Voinea, dar un Romario Moise era prea scump pentru UTA. Daca i-ar fi intrebat Henry Ford pe oameni-ce si-ar dori cu adevarat- majoritate ar fi raspuns: "un cal mai rapid si mai puternic". Asa e si mentalitatea UTA, de aceea conducerea trebuie sa puna bazele unei strategii pentru a putea readuce, in 5-10 ani, gloaria acestui club. Ce ar fi schimbat daca eram in play off? Ce a schimbat la Gaz Metan ca au ajuns un sezon in play off?

Athletic Bilbao aduce doar jucatori cu origini basce, nu doar din Bilbao, si e un caz aproape singular. Este ca si cum noi am juca doar cu jucatori din Banat si Crisana de ex, ceea ce deja iti largeste putin aria de selectie.
Răspunde
17-03-2021, 20:08,
#47
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Oare ce nemultumire e la.Viitorul ca nu au intrat in play off?
Hai sa fim realisti, cam atat am putut in momentul de fata.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)