Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
16-03-2021, 23:09,
#21
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Nu mai stiu ce sa cred insa un lucru este cert, Balint are limitele sale. N-o sa fiu unul care ii striga demisia insa e bine sa fiu realist eu cu mine insumi, pana la urma este doar un antrenor si tine numai de el daca vom fi si viitorul sezon impreuna sau nu.
Lot are, conditii bunicele are, n-or fi excelente insa nici rele nu sunt iar eu unul nu mai vreau sa aud placa cu barbatia si asumarea, vorba lui Diangelis.
Sa ai o singura victorie acasa in tot campionatul este de-a dreptul umilitor si oricat as incerca sa ii caut scuze nu am ce sa ii gasesc.
Răspunde
16-03-2021, 23:11,
#22
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
[quote = 'diangelis' pid = '29437' dateline = '1615919271']
Unfortunately, the moment we feared came. No matter how much we praised Vorobjovas, he is not the midfielder we need. It's good for retrieving balls, but that's about it. He passes them at random, gives them lobes (very difficult for teammates to take them).
That's it, we are somehow over this season, and from next season we must have a CREATIVE midfielder! Otherwise, we will play ping-pong indefinitely, and whatever it is ... it will be!
[/ quote]

English speaking fan here. So use translate as i am using it here while reading comments. 
Its sad you are making minds of others with this unacceptable comments about new players, that why i registered to make some reply here mate. Do you know what defensive midfielder? They are both with Albu, so when coach plays his scheme with defensive midfielders what do you want them to do? Score goals? Those players wont let opponents score. Take CREATIVE yea, score 2, concede 5 goals if its better for fans let it be then. He retrieves every single ball and gives it to teammates to make chances for scoring, so instead of mentioning this if you would watch a game you could see Buchacianu, Miculescu, Petre wasting every single chance with their League 2 football skills. I saw you were all praising Petre, for what? Solid career? He is way back even compared to Antal or Hora in terms of his abilities. Was Petre even in a match today? Albu was on the bench or where (sarcasm) ?
Răspunde
16-03-2021, 23:28,
#23
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Bun, are si el limitele lui insa nu cred ca e momentul pentru o schimbare, insa  oricine vede ca nu jucam nimic,  hai sa zicem ca jucam 1 repriza in care avem 2-3 ocazi , o frecam acolo in fata careului si apoi luam gol. 
Da, un parcurs foarte foarte slab acasa, neasteptat de slab insa eu zic ca marea problema e mijlocul la noi, nu avem jucatori  care sa faca diferenta si sincer Antal, Rosu si Hora nu sunt de UTA fara suparare.
Asadar, eu as merge pe continuitate si inca am incredere in Balint, sunt realist vad ca echipa chiar nu merge dar chiar vreau sa continuam.
Răspunde
16-03-2021, 23:42,
#24
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(16-03-2021, 23:28)Adrian07 a scris: Bun, are si el limitele lui insa nu cred ca e momentul pentru o schimbare, insa  oricine vede ca nu jucam nimic,  hai sa zicem ca jucam 1 repriza in care avem 2-3 ocazi , o frecam acolo in fata careului si apoi luam gol. 
Da, un parcurs foarte foarte slab acasa, neasteptat de slab insa eu zic ca marea problema e mijlocul la noi, nu avem jucatori  care sa faca diferenta si sincer Antal, Rosu si Hora nu sunt de UTA fara suparare.
Asadar, eu as merge pe continuitate si inca am incredere in Balint, sunt realist vad ca echipa chiar nu merge dar chiar vreau sa continuam.

dam voie sa te contrazic, Antal și chiar Hora joaca foarte bine fazele, pun permanent presiune pe adversar si au momente foarte bune în care și marchează: Antal doua reușite, Hora patru. Eu zic ca nu au susținere suficienta din mijloc, nu primesc pase bune pe care sa le fructifice.
In schimb la Rosu sunt de aceasi părere. Cu părere de rău nu știu ce-l poate motiva sau pune într-o situație avantajoasa. Pana acuma nu a avut reușite notabile.

Per ansamblu nu știu cum am putea continua cu Balint. Cred ca are calități și știe sa antreneze la un nivel superior. Insa cand echipa nu are rezultate chiar si cei mai mari antrenori au fost plecați. Fotbalul se joaca pe goluri. Mai bine găsim o soluție acum decât sa avem probleme la salvarea de la retrogradare. Eu zic ca nu va fi ușor în play-out. Va fi altceva.
Răspunde
16-03-2021, 23:50, (Ultima modificare: 17-03-2021, 0:20 de Kidu.)
#25
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
@oldspice4,

Judging by your message, perhaps you are writing us from Lithuania and I'm glad to see that after Mode was joining us. 
I will be frankly and honest with you, personally I like Modestas very much and I find it very useful on the pitch and in the economy of the game. He is not like what we call a #10, but in fact I will not pretend to act like that, he is more a "#5", something like Ionut Lupescu or Dorinel Munteanu on our "golden national team" to can give you a comparison or an example to have an idea.
Who is more like a true #10 is Roger Jr. but unfortunately he is not at the best level on the last matches.

If I make an assembly picture of the team I would say that we have a good team, a good batch of player considering the possibilities and what can offer UTA on the present.
Răspunde
16-03-2021, 23:50,
#26
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Cum sa castigi cand tu intri sa te aperi si ce o fi pe contratac. De cateva etape roger ii mort insa se insista cu el, baga-l frate pe miculescu acolo sau pe bustea. Chiar nu inteleg de ce nu joaca baiatul ala. In schimb tot felul de improvizatii cu buhaceanu in banda, o avut omu un meci bun in banda si acuma doar acolo il foloseste. Pe oroian lo dat si noi am ramas fara mijlocas dreapta de meserie. Nu mai inteleg nimic
Răspunde
16-03-2021, 23:51,
#27
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Eu cred ca nu vom avea nici un fel de probleme in playout chiar cred sincer asta si e datoria lui Balint sa demonstreze ca e antrenor, oricum momentan altul mai bun nu vad dar va trebui sa aducem mijlocasi creativi pt ca aici suntem 0.
Răspunde
16-03-2021, 23:54,
#28
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
@Xtreme, a-l da afara pe Balint acum este cea mai mare gafa pe care am putea-o face. Nu ai pe cine sa aduci mai bun in momentul de fata, scoala romaneasca de antrenori este praf iar un strain bun nu ne permitem, in plus riscul ar fi enorm.
De bine de rau, de la Balint mai am asteptari ca poate invata din greseli, ca poate progresa si nu in ultimul rand il apreciez ca stie ce inseamna UTA iar asta, pentru mine, nu este de neglijat insa nici nu il face de neinlocuit daca situatia o va cere insa nu consider ca suntem inca acolo.
Răspunde
17-03-2021, 0:01, (Ultima modificare: 17-03-2021, 0:06 de Xtreme.)
#29
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
@Kidu: om trăii și om vedea, managementul trebuie să-și asume răspunderea, nu noi Smile! Insa de cel puțin cinci etape (defapt de la meciul de cupa cu U Cluj incoace) nici un semn, nici un progres. Pe mine ma îngrijorează situația actuala și sunt puțin frustrat (uitându-mă la FC Argeș, Astra sau Chindia), pentru ca jucători și condiții avem, precum ziceai...
Răspunde
17-03-2021, 0:02,
#30
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
@Kidu, stii foarte bine cat te respect si cat de mult iubesc clubul ăsta. Dar Balint MAI ARE DE INVATAT ! Liga 1 e o palarie prea mare pentru el din pacate. Sunt unii antrenori care sunt mult mai buni, mai exigenti si mai inteligenti (tactic vorbind).
Eu unul il respect pe el ca si om, si la fel ca si tine, stiu cat de mult apreciaza clubul asta.. dar nu e de ajuns! Pentru binele nostru, aducerea unui antrenor de top din Romania ar schimba cu totul fața echipei.

@oldspice4, as my friend Kidu is saying, i think you are from Lithuania due the fact that you're saying about Vorobjovas. I'm not saying his not talented or good enough, i'm just saying that we need something else, someone who can dribble and pass to strikers to score. Roger can't by his own.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
17-03-2021, 0:06,
#31
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Dezamăgirea-i mare, avem jucători, luați unul câte unul, dar n-avem echipă, mie mi-e clar că problema cea mai mare vine de pe bancă.
Balint este novice in prima ligă, pe undeva este de ințeles că are lacune...ceea ce nu ințeleg, insă, este de ce nu-l ajută jucătorii...salariile la zi, condiții cât de cât bune, ce morții ei de filosofie, bă, să nu fii in stare să inscrii de câteva meciuri? păi asta putem și noi, cei de aici....pe salarii mult mai mici.
Apropo, știe cineva de ce marele Adrian Petre n-a fost in teren azi?
Răspunde
17-03-2021, 0:11, (Ultima modificare: 17-03-2021, 0:15 de Xtreme.)
#32
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(17-03-2021, 0:06)Ovidiu a scris: Dezamăgirea-i mare, avem jucători, luați unul câte unul, dar n-avem echipă, mie mi-e clar că problema cea mai mare vine de pe bancă.
Balint este novice in prima ligă, pe undeva este de ințeles că are lacune...ceea ce nu ințeleg, insă, este de ce nu-l ajută jucătorii...salariile la zi, condiții cât de cât bune, ce morții ei de filosofie, bă, să nu fii in stare să inscrii de câteva meciuri? păi asta putem și noi, cei de aici....pe salarii mult mai mici.
Apropo, știe cineva de ce marele Adrian Petre n-a fost in teren azi?

ai pus punctul pe i, e cazul sa nu ne mai luam de un jucător sau altul, fie el chiar Petre... poate ar trebuii atât staful cat și jucătorii sa reflecte ce pot face sau cum pot face sa devina o echipa...
si ca sa nu fiu înțeles greșit, asta nu înseamna ca nu sunt o echipa... ci doar ca trebuie sa și evolueze, la nivelul următor...
Răspunde
17-03-2021, 0:27,
#33
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Valoarea echipei noastre promovata in acest an este de playout... unde anume in playout, vom vedea cu totii la final; de retrogradat chiar nu se pune problema...valoarea Ligii I este mult peste valoarea Ligii a II a chiar daca multi dintre suporterii nostri luau la misto campionatul nostru, se observa ca nu e chiar asa.Eu zic sa ne vedem lungul nasului sa ne sustinem echipa la greu si sa ne bucuram ca am ajuns aici si cu siguranta in timp vom creste!
Cum mi.am mai expus parerea o sustin din nou, mai bine ca nu se joaca cu spectatori i s.ar fi strigat demult demisia lui Balint si chiar nu merita acest om asa ceva!
Trebuie rabdare Realism si continuitate!
Hai UTA!
Răspunde
17-03-2021, 0:30,
#34
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Individual avem jucatori mai buni decat multe echipe din Liga 1 doar ca ei nu formeaza o echipa,nu se poate cu jucatorii actuali sa nu facem mai multe puncte decat am facut cu Morar,Ionita,Ursu,Rosu,undeva este o problema!
@oldspice4 Vorobjovas is a very good defensive midfielder and in one year he will be in top 3 in Liga 1!He and Simkus made a very good pair in the middle at Zalgiris and at national team! Congrats if you are a fan of Zalgiris for today's victory!
Răspunde
17-03-2021, 0:44,
#35
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Individual avem niste jucatori extraordinar de buni! Am vazut azi Miculescu ce driblinguri a reusit pe langa 3 jucatori a Craiovei. De-aici apar si frustrarile suporterilor, vedem cu totii ca putem mai mult! In fine, nu mai zic nimic, sper doar ca in play-out sa o ducem mega bine si sa nu fie teama de retrogradare. Daca totul se termina cu bine, Balint merita sa mai stea pe banca echipei. Hai UTA!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
17-03-2021, 0:47,
#36
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Normal ca si Balint mai are de invatat, ca orice antrenor...De asemenea, cred ca are nevoie si de timp, el e doar la primul sezon in Liga 1. Stim cu totii cat de greu e sa gasesti un antrenor serios, dedicat, care sa stea la echipa cateva sezoane si sa contruiasca (si sa nici nu te coste o avere !). Dupa play-out (care nu va fi usor, dupa injumatatirea punctelor) va fi timp pentru o evaluare, bineinteles pentru cateva despartiri si cateva transferuri bune, si pentru un cantonament adevarat (in sfarsit).
Răspunde
17-03-2021, 9:56,
#37
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Cred ca sustinatori a lui Balint suntem tot mai putini. Eu as face o paralela cu Roli Naghy care in al doilea sezon de liga 2 dupa ce a pierdut vestiarul i s-a cerut demisia instant de catre tot stadionul. Balint este un antrenor mai bun ca Roly, dar cu aceiasi problema, nu poate tine in frau un lot in care sunt jucatori cu personalitate, el fiind obisnuit de la liga 2 unde mergea cu aceiasi nucleu e fotbalisti peste tot si care nu ieseau din vorba lui.
UTA luat individual are jucatori de play off, nu trebuie sa ne ascundem, insa ca echipa avem clar o mare problema.
In primul rand UTA de la inceput si-a facut tactica pe intarirea aparari, restul lotului de la mijloc in sus fiind gandit tot defensiv. Noi nu avem nici un mijlocas care sa stie jocul de pase ei doar distrug. Am vazut ca lumea il critica pe Mode ca a cazut fizic, omul ala este intr-o continua alergare sa recupereze noi neavand mingea deloc si la fel sunt si Albu ( care dupa convocare este un jucator plin de ifose) si Isac, Rosu nu merita amintit cea mai mare teapa, de o indolenta teribila.
La oameni ofensivi aici ii buba, toti is valorosi pe hartie dar la ce au aratat pana acum la UTA toti sunt niste umflaturi. Aici par cele mai mari frustrari, gestul lui Hora cand a fost schimbat cu fcsb cand nici macar nu s-a uitat la Balint. Iesirea de ieri a lui Petre care la randui parea ofticat total ( ca el nu afost in joc, nu e numai antrenorul de vina). Antal o teapa de nivelul lui Morar plecat in iarna. Buhaceanu este limitat total, bun jucator de liga 2 la fel ca si Rus dar la liga 1 nici o sansa. Roger a inceput excelent insa si el s-a topit. El este jucatorul la care toata lumea se astepta sa fie " un jogo bonito"sa depaseasca jucatori prin dibling sa suteze, sa paseze, dar el are mai putine diblinguri ca si Miculescu si Rusu. Pasele sale sunt slabe, nici una care sa puna varful intr-o pozitie de gol iar loviturile libere sau cornerele au devenit o povara pentru el.
Eu sincer l-as incerca pe Miculescu un meci in spatele varfului si aseara s-a vazut ca poate scoate jucatori din joc prin dibling.
Răspunde
17-03-2021, 14:30,
#38
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Ideea de baza este ca UTA nu are un obiectiv pe termen lung. De ce nu putem sa luam exemplul unor echipe precum Ajax sau Dortmund, care promoveaza in mare parte proprii jucatori, respectiv jucatorii tineri? Atata timp cat vom repeta aceleasi greseli la nesfarsit(mizand pe jucatori precum Hora,Melinte sau ceilalti vomitati de la restul cluburile din play out-ul sezonului trecut), nu vom avea niciodata succes cu adevarat. Nu ai cum sa succes, cand jucatorii nu dau un sut pe poarta sau nu pot sa lege mai mult de 3 pase consecutiv. Antrenamentele pe care le efectueaza sunt o gluma si consider ca joci ceea ce antrenezi. Chiar daca avem in acest sezon un buget subtire, nu trebuie sa il dam pe o masina de firma, dar cu peste 300.000 de km. Conducerea echipei trebuie sa stabileasca astfel de obiective si sa insipire profesionalism. Atat Bogdan Apostu cat si G. Balint isi fac meseria, asa cum sunt ei capabili sa o faca. Degeaba plantam atatia jucatori tineri, daca nu le conferim increderea de a performa.
Răspunde
17-03-2021, 14:57,
#39
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
(17-03-2021, 14:30)Francisc von Neuman a scris: Ideea de baza este ca UTA nu are un obiectiv pe termen lung. De ce nu putem sa luam exemplul unor echipe precum Ajax sau Dortmund, care promoveaza in mare parte proprii jucatori, respectiv jucatorii tineri? Atata timp cat vom repeta aceleasi greseli la nesfarsit(mizand pe jucatori precum Hora,Melinte sau ceilalti vomitati de la restul cluburile din play out-ul sezonului trecut), nu vom avea niciodata succes cu adevarat. Nu ai cum sa succes, cand jucatorii nu dau un sut pe poarta sau nu pot sa lege mai mult de 3 pase consecutiv. Antrenamentele pe care le efectueaza sunt o gluma si consider ca joci ceea ce antrenezi. Chiar daca avem in acest sezon un buget subtire, nu trebuie sa il dam pe o masina de firma, dar cu peste 300.000 de km. Conducerea echipei trebuie sa stabileasca astfel de obiective si sa insipire profesionalism. Atat Bogdan Apostu cat si G. Balint isi fac meseria, asa cum sunt ei capabili sa o faca. Degeaba plantam atatia jucatori tineri, daca nu le conferim increderea de a performa.

Eu cred ca gresesti , UTA chiar are un proiect si obiectiv pe termen lung , ca dovada este una din putinele echipe cu doi sau uneori chiar cu trei underi pe teren.Problema este ca cel putin in primii ani nu ai cum sa te mentii in prima liga mergand exculsiv pe mana tinerilor!E foarte greu sa faci performanta doar cu tineri!
Răspunde
17-03-2021, 15:05,
#40
RE: Etapa #28: Universitatea Craiova - UTA, 16.03.2021, ora 19:00, Digisport 1
Daca ai 2-3 jucatori under pe teren, nu inseamna ca ai un proiect pe termen lung. Proiect pe termen lung este cel realizat de Gheorghe Hagi la Viitorul...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)