Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1
04-05-2021, 17:52, (Ultima modificare: 04-05-2021, 17:52 de sRg97.)
#42
RE: Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1
(04-05-2021, 16:49)diangelis a scris: Interese peste interese... lui Balint ii bine la UTA ca e platit regeste raportat la ceea ce a realizat pana acum. Apostu aduce toate gloabele, rezultand bineinteles taxele aferente, mai pe romaneste.. ia bani frumosi pe fiecare jucator adus la club.
Jucatorii primesc salariile la zi, fotbal mai putin.. prosti suntem noi ca nu ne-am implicat mai devreme si sa-i tragem un pic de ureche (la figurat).  Daca Apostu iubea asa mult UTA, il ducea pe Malele ca atacant, nu pe Voinea/Antal/Hora.. este doar un exemplu, cine stie cate alte zeci de exemple mai sunt de care eu nu tin cont in momentul actual.
Eu unul nu am vreo problema cu Balint, pe mine ca suporter infocat ma intereseaza FIX de clubul UTA, nu ma intereseaza cine antreneaza sau cine joaca, daca o face cu brio. Iarasi, ca o parere off-topic : Adi Petre are nevoie de incurajari si meciuri in picioare ca sa-si revina, sunt sigur ca nu asta-i valoarea lui.. trebuie avut rabdare cu el. Cine trece prin clubul lui cioban, o pateste psihic!

Malele a devenit jucătorul lui Apostu de prin luna Martie-Aprilie a acestui an,nu Apostu la adus la Pitești. Nu are rost da îl învinovățim pe Apostu pentru parcursului echipei sau ca nu ne-a adus nu știu ce jucatori . Dacă te uiti pe transfermarkt la jucătorii impresiariati de către FGA,o sa vezi ca la UTA joaca marea majoritate dintre cei mai bine cotați . In perioada de mercato singurul vârf pe care îl putea aduce la Arad era Sergiu Bus care totuși acum are un salar in Coreea pe care UTA nu cred ca și l-ar putea permite in viitorul apropiat . A fost adus Antal de la care sa fim serioși,toată lumea așteaptă mai mult și asta nu datorită numelui ci și a formei pe care a demonstrat-o in Lituania. E clar ca in perioada următoare de transferuri ,căutările vor fi limitate in ceea ce privește jucătorii impresiariati direct de către Apostu,mai degrabă vor venii prin intermediul lui de la agenți sau agenții care sunt in colaborare cu FGA(exemplu Mode,Shlyakov)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1 - de sRg97 - 04-05-2021, 17:52

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)