Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1
04-05-2021, 22:50, (Ultima modificare: 04-05-2021, 22:54 de sRg97.)
#44
RE: Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1
(04-05-2021, 18:41)Man09 a scris: @sRg97
Are si Apostu jucatori care au confirmat si in liga 1 doar ca ei nu joacă la noi cum ar fi:
Roland Niczuly-portar Sepsi
Mihai Butean-fundaș Mediaș(aparține de CFR am inteles)
Razvan Onea-fundaș Iași
Plus straini dintre care 2 portughezi mai interesanti:
Ze Valente-mijlocaș ofensiv 1.8 m picior stang de la-Estoril (promovată in prima divizie cu 3 etape inainte de final)
Pedro Monteiro-fundaș central 1,92 m-Feirense( locul 4 divizia 2 portugheză)

Pai și ce vrei sa zici ca Roger de exemplu nu a confirmat pentru un acest prim sezon ? Sau ca Benga,Hora,Antal,Peteleu nu sunt jucatori care au confirmat la nivel de Liga 1? Nu ai de unde sa știi ce jucator îți pot confirma la o echipa și care nu . Cu Roger eu cred ca i-a ieșit ,mi se pare cel mai activ in ofensiva ,assist-urile nu le pun la socoteala ,dar pentru o jumătate de sezon eu zic ca a confirmat .
Nu ai certitudinea ca dacă ajungea Ze Valente la noi ar fi confirmat ,ca exemplu . A adus tot ce a avut mai bun și sa fie disponbil ,pentru ca nu înseamnă ca dacă reprezinți un jucător il poți lua oricând de la un club,au și ei contracte și așa mai departe .

Edit : Eu cel puțin ii ofer toată încrederea mea și lui si lui Balint și jucătorilor . Încă putem ajunge și la barajul pentru Conferance League,putem ajunge și la retrogradare . Nu avem ce sa facem decât sa așteptam fluierul final al ultimului meci și atunci tragem concluzii . Nu avem ce sa facem acuma,s-a plecat la drum cu un proiect iar acela poate da rezultate (cum a și dat pana acuma) sau poate nu. Rămâne de văzut
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #6: Astra Giurgiu - UTA, 05.05.2021, ora 12:00, Digisport 1 - de sRg97 - 04-05-2021, 22:50

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)