Stiri, sezonul 2021-2022
28-04-2022, 18:03,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Ma bucur foarte mult! Este bine ca tinerii au continuitate! Imi pare rau de Hrezdac ca a pierdut mult timp cu accidentarile! Sper ca poate duce fizic la nivel de L1!
Răspunde
28-04-2022, 23:05,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Are cineva mai multe info despre meciul amical de astazi cu juniorii U19? Echipe ? Scor?
Răspunde
28-04-2022, 23:30, (Ultima modificare: 28-04-2022, 23:43 de psv.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(28-04-2022, 23:05)Zagorakis a scris: Are cineva mai multe info despre meciul amical de astazi cu juniorii U19? Echipe ? Scor?

6-0 parca ,au inceput cu patlagica,dima,medjimorec,baravykas-ubbink ,isac ,hrezdac-miculescu,dangubic,matei.Au intrat si restul pe parcurs,mai putin Cardoso,Ongaro si Erico care sunt in recuperare.
Răspunde
29-04-2022, 0:05,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
7-0 (4-0) Dangubic, Fl. Matei (2), Miculescu, Vorobjovas (2) și Laukzemis
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
29-04-2022, 0:22, (Ultima modificare: 29-04-2022, 0:31 de Zagorakis.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Merci. Dar ce a patit Cibi de a disparut de la prima echipa?Este accidentat?Si Cristian Mihai a fost in vara la prima echipa si dupa a fost scos din lot de Balint ....Pentru ca promoveaza tineri ii multumesc lui Badea,eu cred ca daca ramanea Balint .....Patlagica,Hrezdac,Cibi sau Pop nu aveau nici o sansa iar Isac era eterna rezerva!
PS:In legatura si cu problemele financiare....oare nu a fost gresit ca in fiecare perioada de transferuri am schimbat undeva la 8 jucatori?Prima de instalare,bani la reziliere....au fost si 3 jucatori ce au vizitat Aradul,adica Pleasca,Wagner si Klapan!
Răspunde
29-04-2022, 8:59,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(29-04-2022, 0:22)Zagorakis a scris: Merci. Dar ce a patit Cibi de a disparut de la prima echipa?Este accidentat?Si Cristian Mihai a fost in vara la prima echipa si dupa a fost scos din lot de Balint ....Pentru ca promoveaza tineri ii multumesc lui Badea,eu cred ca daca ramanea Balint .....Patlagica,Hrezdac,Cibi sau Pop nu aveau nici o sansa iar Isac era eterna rezerva!
PS:In legatura si cu problemele financiare....oare nu a fost gresit ca in fiecare perioada de transferuri am schimbat undeva la 8 jucatori?Prima de instalare,bani la reziliere....au fost si 3 jucatori ce au vizitat Aradul,adica Pleasca,Wagner si Klapan!

E na, ghici cine a castigat cel mai mult din chestia asta?
Răspunde
29-04-2022, 10:26,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Mister Apostu! Cu Balint am o singura problema,legata de juniori....ca ii face sa dispara!
Răspunde
29-04-2022, 22:22, (Ultima modificare: 29-04-2022, 22:25 de sRg97.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Oficial am rămas și matematic in liga 1 la anul. 0-0 Chindia cu rapid . Chindia ne poate egala la puncte (dacă noi nu mai facem nici măcar un punct si ei bat tot însă noi avem avantajul ca nu ne-au fost rotunjite punctele ).Vreau sa văd la meciul cu Craiova acea relaxare și un joc plin de idei din partea echipei noastre
Răspunde
29-04-2022, 22:58,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Felicitari tuturor!Chiar daca suporterii au avut pretentii mai mari acum avem sansa ca in sezonul urmator sa realizam mai mult!
Răspunde
02-05-2022, 10:55,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Echipa a fost premiata după meciul de ieri . Cât as vrea sa inteleg aceasta decizie și știm cu toții maniera de arbitraj ,nu sunt de acord cu ea . Pana la Greșelile de arbitraj ,am avut 3 ocazii imense in prima repriza + Miculescu nu a fost in stare sa o bage in poarta goală din careul mic . Ma rog,bine ca suntem salvați matematic dar decizia asta nu o pot înțelege
Răspunde
02-05-2022, 13:26,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Exact, mai ramane ca zilele viitoare sa-l confirme pe Badea pt sezonul viitor!
Răspunde
02-05-2022, 19:31,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Unele cluburi deja fac transferuri,Francisco Junior de la Medias a semnat cu Sepsi,Mboko si Corinus de la Clinceni au semnat cu Farul! Pentru ca pauza din vara este scurta! Noi cand incepem???
Răspunde
02-05-2022, 19:55,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
De Mboko am spus și eu după meciul cu noi ca ar fi o variante buna de fundaș lateral …aparent nu a fost pe placul conducerii
Răspunde
02-05-2022, 22:04,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Noi încă așteptam să vedem pe ce drum o apucăm (la nivel de conducere ma refer)!
Răspunde
02-05-2022, 22:06,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Noi întotdeauna ultimii... întodeauna ce.o da Domnu... la acest proiect serios de prostit prosti... denumit "om vedea ce.o ieșii"!
Răspunde
02-05-2022, 22:46,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Noi tot lent si pe loc?Raman din vara jucatori liberi de contract buni din L1 dar parca vad ca noi nu semnam pe nimeni si iar cautam straini....sau romani ca si Gicu Grozav care retrogradeaza cu MTK Budapesta in Ungaria..dar si Grozav a fost fotbalist in tinerete la fel ca si Cardoso!
Răspunde
02-05-2022, 22:57, (Ultima modificare: 02-05-2022, 22:58 de soundinfect.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(02-05-2022, 22:06)Kapa a scris: Noi întotdeauna ultimii... întodeauna ce.o da Domnu... la acest proiect serios de prostit prosti... denumit "om vedea ce.o ieșii"!

Esti serios? Vorbim de 3 jucatori care au aratat ceva in meciurile in care echipele pentru care evoluau primeau cate 4-5-6 goluri si aveau mult mai multa experienta fata de ceilalti din echipa. E usor sa iesi in evidenta cand esti singurl din echipa care da o pasa buna. 

Nici macar nu am terminat campionatul si deja incepeti cu hate si aberatii, fiti putin mai cumpatati si asteptati macar niste informatii oficiale.
Răspunde
03-05-2022, 11:48,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(02-05-2022, 19:31)Zagorakis a scris: Unele cluburi deja fac transferuri,Francisco Junior de la Medias a semnat cu Sepsi,Mboko si Corinus de la Clinceni au semnat cu Farul! Pentru ca pauza din vara este scurta! Noi cand incepem???

Incercati sa uitati politica veche de transferuri,nu asta este calea pe care o vor urma noii finantatori.Ce frast sa faci cu jucatori care vin de la echipe care nu au facut un punct in acest sezon de primavara?!Nu ne-a ajuns experienta passaglia din sezonul asta care a venit de la o echipa retrogradata iar la noi in momentul in care i s-a cerut mai mult,si-a luat talpasita?!Inainte sa vorbim de jucatori ,ne trebuie antrenor ,..se pare ca il vom avea in zilele urmatoare .In consecinta ,urmeeaza ulterior de comun acord cu antrenorul care va fi numit ,sa se puna la cale o strategie de transferuri.
Răspunde
03-05-2022, 12:26, (Ultima modificare: 03-05-2022, 13:05 de Kapa.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
De noaptea minții...

UTA pierde la Craiova cu 1-0, după o partidă cu grave erori de arbitraj, iar la o zi după meci, conducerea clubului anunță că-i premiază pe băieți, ca și când ar fi obținut un egal, fiindcă a fost „viciere de rezultat”.

N-a fost, frate, nicio viciere de rezultat. A fost un arbitraj execrabil și, da, UTA a fost defavorizată de multe decizii luate de brigada de trepăduși condusă de Costreie. Dar nu ai pierdut din cauza arbitrajului, ci din cauza jocului prost.

Sper că pe „fluturașul” lui Medjimorec scrie „primă pentru marcajul extraordinar făcut lui Kovacic la lovitura liberă din care a marcat FCU Craiova”. Nu Costreie i-a băgat mingea în poartă lui Dragoș Balauru, ci fundașul central advers, grație marcajului execrabil făcut de fundașul nostru central. By the way, ghiciți de lângă cine a marcat cu capul Compagno, în februarie, când italianul Craiovei deschidea scorul pentru olteni? Evident, de lângă același domn Medjimorec.

În același timp, sper că și pe „fluturașul” lui Miculescu scrie „primă pentru că ți-a sărit”. Că asta am înțeles noi după meci, de la tânăra perlă de milioane de euro, că „mi-a sărit”, când avea toată poarta în față, mai bine de jumătate din ea fiind goală.

Nici cu Otele nu mi-e rușine, care a devenit preferatul tribunelor după 2-3 giumbușlucuri cu mingea. Asta doar arată cât de slab e nivelul, când un jucător cu oarece talent, dar extrem de necizelat, reușește să facă două driblinguri într-un meci și devine vedetă. În același timp, „orbiți” fiind de faptul că nigerianul e printre puținii care mai „mișcă” ceva, mulți închid ochii la multele faze de care efectiv își bate joc. Este, de fapt, cazul Erico din sezonul trecut. Fotbalist foarte bun pe partea fizică, dar cu multe lacune pe partea tehnică. Brazilianul a devenit și el preferatul tribunelor după ce a marcat 5 goluri, trecând peste faptul că a greșit decisiv la vreo 8 goluri ale adversarilor. Din nou, asta ne arată nivelul slab...

Pe mulți cred că nici nu are rost să îi mai pomenesc. Ongaro prin ce club mai joaca?

Așadar, într-adevăr, băieții merită prime de joc și deblocarea salariilor, pe motiv că din cauza lui Costreie și a trepădușilor de la cele după tușe a pierdut UTA meciul de la Craiova. Nu mai contează faptul că, la momentul marcării golului de către Kovacic, UTA trebuia să aibă deja vreo trei goluri avans și nici că, după ce FCU conducea cu 1-0, băieții lui Badea au mai avut oarece șanse să marcheze.

Nu știu ce părere aveți voi și, ca să fiu sincer, nici nu mă prea interesează dacă vedeți altfel lucrurile (e dreptul fiecăruia), dar eu am impresia că cei din conducerea clubului încearcă, prin aceste decizii, să distragă atenția de la alte probleme. Nu poți să premiezi neputința, acuzând factori externi pentru nereușite. Pur și simplu nu poți! Sau, o poți face, doar dacă vrei ca lumea să nu privească atent spre adevăratele probleme. Situația de la UTA nu este așa cum este exclusiv din vina arbitrajelor nefavorabile. Da, echipa a fost defavorizată de multe decizii de arbitraj, dar echipa a fost defavorizată în și mai multe rânduri de deciziile propriilor jucători. De asemenea, situația din club este așa cum este nu din cauza arbitrajelor proaste, ci din cauza deciziilor conducerii clubului.

Haideți să terminăm cu prefăcătoriile astea, cu astfel de tehnici de distragere a atenției și să nu ne mai ascundem după degețele! Marile probleme de la UTA au cauze interne, nicidecum externe!

Iar noi, fanii, presa și așa mai departe, ar trebui poate să terminăm cu această perioadă de „grație”, în care cu toții am închis ochii la aproape tot ce s-a întâmplat în acești ultimi ani, doar de dragul clubului și din precauție, să nu facem rău echipei spunând lucrurilor pe nume. Da, sunt unul dintre cei vinovați că au tăcut deja prea mult, de teama de a nu produce atmosferă negativă la echipă, dar și în baza unor prietenii. Și nu sunt singurul... La cum arată lucrurile în ultima perioadă, mai mult rău și mai multă atmosferă negativă nu putem face spunând lucrurilor pe nume. Ba dimpotrivă, chiar ar fi cazul să arunc articolăm preșul ăla sub care am tot ascuns gunoiul... articol semnat de ziaristul A. Fuliaș.
Răspunde
03-05-2022, 15:04,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Pai..cam are dereptate...cel putin in prima parte...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)