Stiri, sezonul 2021-2022
05-05-2022, 1:32,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Acum am inteles de ce si Tucudean a plecat de langa UTA!Deci iar revenim la proiectul Apostu-Balint?Saracii juniori iar sunt obligati sa semneze cu Apostu daca doresc echipa mare...cazul Mercioiu,Patlagica,Rosca(cat era Balint antrenor)!
Răspunde
05-05-2022, 10:03,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 0:51)psv a scris: Cineva isi doreste mai nou colaborare , nu cedare ...adica altii sa se ocupe de finante si el de partea sportiva ..te doare mintea nu alta....dar tot nu va iesi cum vrea el!

Din ce spui tu reiese ca negocierile sunt foarte departe de a fi incheiate ceea ce inseamna ca si noi ca echipa suntem foarte departe de a sti in ce directie mergem in sezonul viitor. 

Grea e viata de utist...niciodata nu merg lucrurile in linie dreapta.
Răspunde
05-05-2022, 10:57,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Citind ce scrie lumea pe aici si avand experiente de genul asta in ultima vreme prin Ro, am impresia ca majoritatea povestilor de pe aici sunt parerile unora ce nu au nici o treaba cu realitatea. Numai zvonuri, povesti, chestii auzite de pe surse, pareri, comisioane. E intr-un fel pacat ca dupa atatia ani si dupa cat s-a implicat toata lumea in versiunea actuala a clubului, s-a ajuns aici si mi se pare de extrem prost gust modul in care actuala conducere e atacata. Pana la urma unii sunt cu vorbele, altii sunt cu rezultatele. Inteleg, lumea se asteapta la altceva de la UTA, dar as zice ca ar fi ceva mai ok sa fim multumiti ca jucam al treilea an consecutiv in Liga 1, datoriile sunt mult sub majoritatea cluburilor din Liga 1, aia e, suntem tot in Play-Out, dar e destul sa ne uitam la Clinceni, Gaz Metan, probabil Voluntari la anul, sa vedem ca un club se construieste cu rabdare, pana la urma am mai trait chestii de genul la UTA cu salvatori cu bani multi care au ingropat clubul, si nu o data.
Răspunde
05-05-2022, 12:09,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 0:51)psv a scris: Cineva isi doreste mai nou colaborare , nu cedare ...adica altii sa se ocupe de finante si el de partea sportiva ..te doare mintea nu alta....dar tot nu va iesi cum vrea el!
si cine ar fi aceea persoana?
Răspunde
05-05-2022, 12:30, (Ultima modificare: 05-05-2022, 12:44 de Kapa.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Meszar evident cum cine....nu vrea sub nici o forma sa plece de la miere trioul Meszar Apostu Balint au trait bine (casa fiu finut) nici vorba de dezvotare stabilizare...totu.i praf in ochi....( strategia e cum o da domnul) cand anul trecut I Alexander au dorit ceva serios organizat profesionist, ceea ce acum nu exista au spus ca nu baga banii lor munciti intr-o gaura neagra si au plecat.... s-au pierdut sponsori care dadeau bani seriosi nu 10.000 (din prostie si ambitii stupide) dar daca de la unii sa zicem ca puteai sa te astepti, Balint e cea mai mare dezamagire in spatele cuvintelor deseori superbe la adresa UTA -ei este incredibil sa descoperi ca acest fapt nu are nici o legatura cu realitatea.... sunt foarte curios cand se va face public ce comisioane se incasau din aducerea incontinuu si fara oprire a altor si altor jucatori...
Răspunde
05-05-2022, 12:44,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 10:57)mns a scris: Citind ce scrie lumea pe aici si avand experiente de genul asta in ultima vreme prin Ro, am impresia ca majoritatea povestilor de pe aici sunt parerile unora ce nu au nici o treaba cu realitatea. Numai zvonuri, povesti, chestii auzite de pe surse, pareri, comisioane. E intr-un fel pacat ca dupa atatia ani si dupa cat s-a implicat toata lumea in versiunea actuala a clubului, s-a ajuns aici si mi se pare de extrem prost gust modul in care actuala conducere e atacata. Pana la urma unii sunt cu vorbele, altii sunt cu rezultatele. Inteleg, lumea se asteapta la altceva de la UTA, dar as zice ca ar fi ceva mai ok sa fim multumiti ca jucam al treilea an consecutiv in Liga 1, datoriile sunt mult sub majoritatea cluburilor din Liga 1, aia e, suntem tot in Play-Out, dar e destul sa ne uitam la Clinceni, Gaz Metan, probabil Voluntari la anul, sa vedem ca un club se construieste cu rabdare, pana la urma am mai trait chestii de genul la UTA cu salvatori cu bani multi care au ingropat clubul, si nu o data.


De aceeasi parere sunt si eu. Nu imi convine nici mie ca dintr-o data Meszar, din parintele spiritual / omul care a readus UTA la viata, a devenit brusc personajul negativ. OK, a realizat ce a realizat avand sprijinul suporterilor, al SCU si al autoritatilor locale, dar are meritele lui pentru ca azi avem garantia celui de-al treilea sezon consecutiv in prima liga.

Legat de investitori, daca sunt atat de mari fani UTA, de ce nu au venit langa echipa cand jucam pe la Siria, pentru a pune osul la reconstructie? 
De ce vin acum la masa gata pregatita si mai vor si sa scoata gazda din casa, pentru a infuleca ei tot? (Cel putin asta reiese din postarile unora de pe forum).
Răspunde
05-05-2022, 12:46, (Ultima modificare: 05-05-2022, 12:58 de Kapa.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Esti intr-o mare eroare I Alexander este alaturi de UTA inca din divizia B(tot timpul au ajutat), mi-ar fi rusine sa aberez cand sunt neinformat si sa am pretentia sa fiu luat in serios.
Răspunde
05-05-2022, 13:12,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 10:57)mns a scris: Citind ce scrie lumea pe aici si avand experiente de genul asta in ultima vreme prin Ro, am impresia ca majoritatea povestilor de pe aici sunt parerile unora ce nu au nici o treaba cu realitatea. Numai zvonuri, povesti, chestii auzite de pe surse, pareri, comisioane. E intr-un fel pacat ca dupa atatia ani si dupa cat s-a implicat toata lumea in versiunea actuala a clubului, s-a ajuns aici si mi se pare de extrem prost gust modul in care actuala conducere e atacata. Pana la urma unii sunt cu vorbele, altii sunt cu rezultatele. Inteleg, lumea se asteapta la altceva de la UTA, dar as zice ca ar fi ceva mai ok sa fim multumiti ca jucam al treilea an consecutiv in Liga 1, datoriile sunt mult sub majoritatea cluburilor din Liga 1, aia e, suntem tot in Play-Out, dar e destul sa ne uitam la Clinceni, Gaz Metan, probabil Voluntari la anul, sa vedem ca un club se construieste cu rabdare, pana la urma am mai trait chestii de genul la UTA cu salvatori cu bani multi care au ingropat clubul, si nu o data.

Managementul pe care il ridici atata in slavi,exista dar lipseste cu desavarsire,si ca sa iti dau un exemplu acum planul este sa puna cat mai repede in vanzare abonamente pe sezonul 22-23 ca sa plateasca salarii restante de luni bune pe 21-22,asta ti se pare management ??asta este o strategie care te poate duce cu gandul ca ,clubul progreseaza??
Răspunde
05-05-2022, 13:14,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 12:46)Kapa a scris: Esti intr-o mare eroare I Alexander este alaturi de UTA inca din divizia B(tot timpul au ajutat), mi-ar fi rusine sa aberez cand sunt neinformat si sa am pretentia sa fiu luat in serios.

"Parteneriatul dintre International Alexander Holding și UTA a început încă din perioada jocurilor din play-off-ul Ligii 2. Loredana Apreutese, directorul general al companiei, a fost prezentă atunci la o conferință de presă în care anunța colaborarea cu gruparea arădeană."

Sursa:
https://specialarad.ro/international-ale...-clubului/

Din play-off-ul ligii 2 da?!, cand eram 90% promovati! Deci cum ziceam....au venit la masa gata pusa.
Special pentru tine m-am informat acum, asta ca sa nu imi mai fie rusine. Sper sa iti fie tie rusine pentru ca incerci sa dezinforezi si sa faci jocurile unora, si in plus ataci pe cei care au un punct de vedere diferit de al tau.
Răspunde
05-05-2022, 13:41,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Psv, kappa vorbiți ca și cum voi sunteți prezenți la discuțiile dintre Meszar și,, investitori''. Până nu demult Meszar era super manager, suntem unde suntem și datorită lui acum dintr-o dată ține cu dinții de club nu vrea să cedeze etc. Vă plătește Alexander ca să lansați fel și fel de scenarii? Sau o faceți doar ca să păreți interesanți?
Răspunde
05-05-2022, 13:44,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Ok hai discutați cu ziariștii din Arad și informați.vă eu am terminat, mă abțin pe voi vă plătește Meszar?... mă îndoiesc
Răspunde
05-05-2022, 15:04,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 13:44)Kapa a scris: Ok hai discutați cu ziariștii din Arad și informați.vă eu am terminat, mă abțin pe voi vă plătește Meszar?... mă îndoiesc

care ziaristi?
Dane un exemplu ca si eu stiu destui ziaristi in Arad si nu spun nebuniile tale.
Răspunde
05-05-2022, 15:21,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 13:12)psv a scris: Managementul pe care il ridici atata in slavi,exista dar lipseste cu desavarsire,si ca sa iti dau un exemplu acum planul este sa puna cat mai repede in vanzare abonamente pe sezonul 22-23 ca sa plateasca salarii restante de luni bune pe 21-22,asta ti se pare management ??asta este o strategie care te poate duce cu gandul ca ,clubul progreseaza??

As vrea sa imi arati unde ii ridic atat in slavi. Ceea ce mi se pare absurd e ca pana de curand, toata lumea se intelegea bine, oamenii au fost alaturi de club, actuala conducere a fost acolo inca de la inceput, acum dintr-o data Meszar e omul negru ce traieste din comisioanele jucatorilor adusi din Lituania si Kazakhstan? Hai sa fim seriosi. Inca suntem la inceput, vom lua jucatori buni, vezi Roger, Otele, Ubbink, Batha, vom lua si jucatori mai slabi, pentru ca asta e viata.

Cati salvatori bogati au venit la club si l-au distrus? Cand au venit? cand eram in Liga 1 sau promovam, nimeni nu s-a bagat la greu. Locic, Martian, Sandu Ion si tot felul de alte personaje ce si-au facut imagine de pe UTA si apoi au plecat si au lasat jale in urma lor.
Răspunde
06-05-2022, 13:42,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(05-05-2022, 15:21)mns a scris:
(05-05-2022, 13:12)psv a scris: Managementul pe care il ridici atata in slavi,exista dar lipseste cu desavarsire,si ca sa iti dau un exemplu acum planul este sa puna cat mai repede in vanzare abonamente pe sezonul 22-23 ca sa plateasca salarii restante de luni bune pe 21-22,asta ti se pare management ??asta este o strategie care te poate duce cu gandul ca ,clubul progreseaza??

As vrea sa imi arati unde ii ridic atat in slavi. Ceea ce mi se pare absurd e ca pana de curand, toata lumea se intelegea bine, oamenii au fost alaturi de club, actuala conducere a fost acolo inca de la inceput, acum dintr-o data Meszar e omul negru ce traieste din comisioanele jucatorilor adusi din Lituania si Kazakhstan? Hai sa fim seriosi. Inca suntem la inceput, vom lua jucatori buni, vezi Roger, Otele, Ubbink, Batha, vom lua si jucatori mai slabi, pentru ca asta e viata.

Cati salvatori bogati au venit la club si l-au distrus? Cand au venit? cand eram in Liga 1 sau promovam, nimeni nu s-a bagat la greu. Locic, Martian, Sandu Ion si tot felul de alte personaje ce si-au facut imagine de pe UTA si apoi au plecat si au lasat jale in urma lor.
Nimeni nu are absolut nimic cu Meszar ,mai mult decat atat i s-a propus sa raman in club cel putin o perioada de timp.El este constient ca mai sus de atat nu poate sa duca clubul,iar acum s-a ivit aceasta ocazie cu oamenii astia care au resurse si vor sa duca clubul mai sus.In afara de imagine si satisfactie ei nu castiga nimic!Propunerea lor este ca SCU sa faca parte din consiliu director cu drept de VETO,ce naiba mai mare garant putem avea decat atat!Sezonul asta e un esec raportat la investitii iar lucrurile trebuie sa se schimbe ,altfel in 2-3 ani vom fi noul gaz metan!
Răspunde
06-05-2022, 16:03,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
@psv Si eu cred ca ar fi un mare pas inainte preluarea clubului de Apreutese.
Comparațiile din trecut nu își au rostul si contextul.
Includerea SCU in club înseamnă transparență.
Apreutese și-a clădit un business de succes la vedere cu multă perseverență nu e un milionar obscur ca Locic sau alții nici nu are contracte cu statul nu e nici apropiat de vreun partid politic.
Așa ca, nu cred își va permite să dea greș pt propriile lui standarde nu de frica suporterilor ori alte chestii.
Botoșani se autofinanțeaza ca un exemplu deci se poate.
Am înțeles ca Apreutese își va lansa o platformă care sa concureze cu Emag poate UTA va fi vectorul principal de imagine al noii afaceri.
https://www.profit.ro/must-read/exclusiv...g-20673198
Răspunde
07-05-2022, 21:57,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(06-05-2022, 13:42)psv a scris: Propunerea lor este ca SCU sa faca parte din consiliu director cu drept de VETO,ce naiba mai mare garant putem avea decat atat!
Serios ?! Pai asta e extraordinar ! O asa oportunitate nu se rateaza, oricine din business iti poate spune asta !
Răspunde
08-05-2022, 9:34, (Ultima modificare: 08-05-2022, 9:37 de Kidu.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Oameni buni, nu va mai certati pentru ca nu are rost. Ma rezum sa spun doar atat, Meszar are partile lui bune insa are si multe parti ascunse care nu-i fac cinste si care abia acum ies la iveala.
De acord, a dus clubul in liga I insa orice om creste pana acolo unde isi atinge limitele propriei sale incompetente, Meszar a atins acel punct si e cazul sa ii lase pe altii sa se ocupe de UTA pentru ca el a facut destul si nu toate asa cum trebuiau.
Daca mai continuam cu el, datoriile vor creste intr-un mod exponential pentru ca managementul sau este unul de buticar iar alta ocazie mai buna decat asta nu avem si nu vom avea.

Toti spunem ca UTA are nevoie de investitii private insa cand vin investitorii ne tragem pe fese si bagam bete in roate doar doar mai putem mulge o perioada. Spuneti-mi voi mie, cand vom mai avea o ocazie ca asta, investitori aradeni, utisti, oameni care si-ai dovedit priceperea in afacerile pe care le desfasoara, oameni care nu au nevoie de banii de la UTA dar carora le place UTA pentru ca sunt utisti? Pana la urma, in 2013, pe Meszar ce il recomanda sa ii dam UTA pe mana?
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
08-05-2022, 11:44,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Perfect de acord cu ceea ce a spus kidu!!! Cred ca e cel mai bun moment!
Răspunde
08-05-2022, 12:34,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
https://www.sportarad.ro/2022/05/08/bilc...oua-etapa/
Răspunde
09-05-2022, 22:48,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Au inceput si stirile de genu https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/u...sb-1675305
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)