Stiri, sezonul 2021-2022
09-05-2022, 23:25,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Da!Dupa DigiSport noul antrenor de la noi este Ilie Poenaru,era si un alt articol pe Prosport in care spune ca Poenaru a fost ofertat de Poli Iasi dar a refuzat ca este aproape de o echipa din play-out,adica noi!
Răspunde
09-05-2022, 23:46, (Ultima modificare: 09-05-2022, 23:55 de Man09.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Am ascultat interviul si a mai spus Poenaru că își dorește să antreneze o echipă de tradiție care să se bată pt playoff.
Intrebat fiind de premierea jucatorilor de la UTA chiar dacă au pierdut la Craiova a spus lucruri interesante că a fost o incurajare pt jucatori pt meciurile care urmează și ca poate fi si un semnal pt jucătorii care se doresc a fi convinși să vină la UTA că, clubul e stabil financiar.
Spre deosebire de Badea Poenaru explică fotbalul pe înțelesul oricui.
La o ora si 10 spune de UTA.
https://youtu.be/bR1zZNpFFdU
Răspunde
10-05-2022, 2:34,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(09-05-2022, 23:25)Zagorakis a scris: Da!Dupa DigiSport noul antrenor de la noi este Ilie Poenaru,era si un alt articol pe Prosport in care spune ca Poenaru a fost ofertat de Poli Iasi dar a refuzat ca este aproape de o echipa din play-out,adica noi!

Aveti un pic de rabdare!Smile
Răspunde
10-05-2022, 13:54,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Keseru cred ca e doar un foc de paie . Cred ca CFR o sa renunțe la Bus și cred ca noi vom intra pe fir ,am un feeling in acest sens . La fel am un sentiment legat și de Paul Iacob de la Chindia ,vedem in curând știrile oficiale
Răspunde
10-05-2022, 14:38,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(10-05-2022, 13:54)sRg97 a scris: Keseru cred ca e doar un foc de paie . Cred ca CFR o sa renunțe la Bus și cred ca noi vom intra pe fir ,am un feeling in acest sens .  La fel am un sentiment legat și de Paul Iacob de la Chindia ,vedem in curând știrile oficiale

Na Bus... nu,Keseru da, paul iacob o solutie interesanta.
Răspunde
10-05-2022, 15:10,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Paul Iacob da. Dar Florin Iacob nu a semnat inca un nou contract....vine Mihai Popa liber de contract de la Voluntari? De la Voluntari raman liberi de contract si fundasul Ricardinho,mijlocasul de banda Marcelo Lopes,mijlocasul Ion Gheorghe....Sergiu Bus si Claudiu Keseru sa nu ajunga la noi ca si Hora...fara ambitie si fara determinare...
Răspunde
10-05-2022, 15:26,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Am auzit câteva voci și despre Popa de la Voluntari . Însă atunci nu se prelungește cu Iacob,Ion Gheorghe o varianta buna însă nu cred
Răspunde
11-05-2022, 18:22,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
N-am vazut nici un anunt oficial despre noul antrenor Poenaru, dar vad ca pe sportarad apar deja stiri...
Răspunde
11-05-2022, 19:39,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Toată lumea vorbește de venirea lui poenaru, probabil din respect pentru badea nu s-a oficializat nimic dar unii ziariști nu au mai rezistat! Dar e clar ca îl vom avea pe poenaru pe banca (în varianta cu duna - pentru ca poenaru nu are licența)!
Răspunde
11-05-2022, 19:59,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
E mai frumos sa anunti asemenea schimbari dupa ce e incheiat campionatul. Cat despre Badea, sper ca, cariera lui de antrenor sa aiba parte doar de urcusuri si vremuri bune. Daca ne uitam la ce a realizat la UTA nu e chiar atat de rau, 15 meciuri, 1.6 puncte per meci in conditile in care nu a facut el echipa, avem al 2-lea cel mai mic lot din campionat, multe accindentari si ratari cat casa. Sper sa realizeze cat mai curand ca discursurile lui sunt mult prea elevate pentru jucatorul roman care probabil nici nu intelege ce vrea sa spuna de cele mai multe ori
Răspunde
12-05-2022, 1:19, (Ultima modificare: 12-05-2022, 7:55 de psv.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Ai perfecta dreptate ,mai ales ca se stia de acum cateva saptamani ca exista un acord verbal cu Poenaru,nu cred ca murea nimeni daca aparea stirea maine dupa meci de exemplu.Mai grav este ca vad nume de jucatori in articol(e) care nu vor continua cu UTA,cativa dintre ei chiar titulari si in meciul de maine...
Răspunde
12-05-2022, 7:40,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Personal eu cred ca unui antrenor talentat si foarte important, cu o experienta bogata acumulata la nivel inalt cu rezultate notabile, n-ar trebui sa-i ia mai mult de trei, patru jocuri ca sa imprime jocului echipei identitatea, viziunea, tactica si strategia sa. Lipsa de experienta si rezultate la un nivel inalt a unui antrenor, isi pune puternic si rapid amprenta pe credibilitatea sa in rindul jucatorilor.

Balint antrenor tinar de mare talent dar fara experienta la nivel inalt sau rezultate notabile inainte de a prelua UTA. A promovat dar neconvingator pe UTA in Liga 1, dar a clacat dupa un sir de 10 meciuri fara victorie in al doilea an in Liga 1.

In locul lui Balint a venit Ionut Badea un antrenor cu ceva mai multa experienta la nivelul Ligii 1 si a echipei nationale a Romaniei, care a calmat si oarecum stabilizat, panica instalata la nivelul lotului de jucatori, insa rezultatele si jocul de ansamblu al echipei n-au reusit sa conviga pina acum.

Acum zvonurile il dau ca antrenor in sezonul urmator pe Poenaru care nici macar nu are o licenta PRO si ca atare, trebuie  sa-i traga dupa el pe Duna si pe ceilalti colaboratori din staful sau ! A avut un singur succes cu Clinceni acum vreo doi ani cu o calificare in Playoff-ul Ligii 1. Personal la acest moment crucial pentru viitorul echipei UTA, ma refer aici la investitiile private preconizate, nu cred ca ne mai putem permite nici un fel de experimente la nivelul bancii tehnice.

Avem nevoie de cineva cu profilul lui Ladislau Boloni daca nu chiar de el.
Răspunde
12-05-2022, 8:00,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(12-05-2022, 7:40)Coco13 a scris: Personal eu cred ca unui antrenor talentat si foarte important, cu o experienta bogata acumulata la nivel inalt cu rezultate notabile, n-ar trebui sa-i ia mai mult de trei, patru jocuri ca sa imprime jocului echipei identitatea, viziunea, tactica si strategia sa. Lipsa de experienta si rezultate la un nivel inalt a unui antrenor, isi pune puternic si rapid amprenta pe credibilitatea sa in rindul jucatorilor.

Balint antrenor tinar de mare talent dar fara experienta la nivel inalt sau rezultate notabile inainte de a prelua UTA. A promovat dar neconvingator pe UTA in Liga 1, dar a clacat dupa un sir de 10 meciuri fara victorie in al doilea an in Liga 1.

In locul lui Balint a venit Ionut Badea un antrenor cu ceva mai multa experienta la nivelul Ligii 1 si a echipei nationale a Romaniei, care a calmat si oarecum stabilizat, panica instalata la nivelul lotului de jucatori, insa rezultatele si jocul de ansamblu al echipei n-au reusit sa conviga pina acum.

Acum zvonurile il dau ca antrenor in sezonul urmator pe Poenaru care nici macar nu are o licenta PRO si ca atare, trebuie  sa-i traga dupa el pe Duna si pe ceilalti colaboratori din staful sau ! A avut un singur succes cu Clinceni acum vreo doi ani cu o calificare in Playoff-ul Ligii 1. Personal la acest moment crucial pentru viitorul echipei UTA, ma refer aici la investitiile private preconizate, nu cred ca ne mai putem permite nici un fel de experimente la nivelul bancii tehnice.

Avem nevoie de cineva cu profilul lui Ladislau Boloni daca nu chiar de el.

E greu de la dacie sa treci direct la mercedes!Totusi sa o luam rational,poenaru are rezultate bune spre foarte bune la nivel de liga 1 si cred ca va fi un implant reusit.Are o mare sansa,de care sper ca va profita din plin.
Răspunde
12-05-2022, 8:24, (Ultima modificare: 12-05-2022, 22:57 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Sa credem în șansă de reușita a lui poenaru! Majoritatea jucătorilor de baza au fost păstrați, iar în locul celor care nu au convins vor fi aduși jucători de o valoare superioara! Dar când vine vorba de conducerea clubului, eu sunt tot mai rezervat în a crede ca o sa ajungă sa se înțeleagă cineva cu meszar, drept urmare eu aștept cu teama anunțul final si oficial al înțelegerii (neînțelegerii) dintre cele doua părți! Eu nu-l vad pe meszar un om cu care sa te poți înțelege (sper sa ma înșel)!!! E o chestiune de timp pana sa se oficializeze rămânerea sub domnia unicului conducător... Meszar cel Mare!
Răspunde
13-05-2022, 6:53,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(12-05-2022, 8:00)psv a scris: poenaru are rezultate bune spre foarte bune la nivel de liga 1 si cred ca va fi un implant reusit.Are o mare sansa,de care sper ca va profita din plin.

(12-05-2022, 8:24)maryan a scris: Sa credem în șansă de reușita a lui poenaru! Majoritatea jucătorilor de baza au fost păstrați, iar în locul celor care nu au convins vor fi aduși jucători de o valoare superioara!

De acord cu voi "CREDINTA SI SPERANTA MOARE ULTIMA", asta pentru noi, suporterii de rind. Spre mai binele echipei,  sintem intodeauna predispusi si total deschisi sa acordam sanse jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor noi cooptatii la UTA. Si este foarte bine sa continuam sa fim primitori si deschisi talentelor adevarate sau celor de perspectiva.

Din punctul de vedere al investitorilor privati care sint pe cale sa sponsorizeze clubul UTA cu sume importante de bani incepind din aceasta vara, Credinta, Speranta, Sansa reprezinta factori de mare risc investitional. Orice investitor care accepta sa intre intr-o afacere cu o anumita suma baneasca urmareste realizarea de profit in cel mai scurt timp posibil cu putinta. Altfel, acele sume investitionale ar putea foarte bine si frumos sa fie redirectionate rapid in alta parte, acolo unde marja de profit ar putea fi mult mai mare si mult mai repede de obtinut.

Ca atare investitorii privati interesati sa sponsorizeze clubul UTA, v-or avea de luat decizii importante in ceea ce priveste banca tehnica si lotul de jucatori ai clubului pentru sezonul competitional urmator. Sigur Ilie Dumitrescu v-a fi consilierul numarul 1 al acestori investitori privati care, spre bucuria si norocul nostru al tuturor fanilor, sint mult mai mult decit simplii iinvestitori, ei sint oameni de afaceri locali sau internationali cu radacini adinci in Arad, mari fani ai fotbalului si mai ales ai clubului UTA Arad.
Răspunde
13-05-2022, 8:45, (Ultima modificare: 13-05-2022, 9:24 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Pana vin investitorii...ramanem cu meszar și cu strategia lui (care deja e pusa în practică)!
Sa nu ne amagim degeaba și sa acceptam ca meszar e un om inabordabil!
Răspunde
13-05-2022, 13:03,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(13-05-2022, 8:45)maryan a scris: Pana vin investitorii...ramanem cu meszar și cu strategia lui (care deja e pusa în practică)!
Sa nu ne amagim degeaba și sa acceptam ca meszar e un om inabordabil!

tu crezi ca asa usor se trece de la un conducator la altul?
la orce tranzactie de acest fel trebuie sa existe o perioada de transfer. tranzitie.
Da Meszar este dificil dar trebuie sa speram ca si el ii constient ca nu mai poate merge asa.
Răspunde
13-05-2022, 13:13,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Alin P - eu știu ca nu se face peste noapte o astfel de tranzacție, doar că....!hai sa vedem cine are dreptate! Eu zic ca nu se face (și nu din vina celor ce vor sa preia clubul), doamne ajuta sa ma înșel!
Răspunde
13-05-2022, 13:49,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(13-05-2022, 13:13)maryan a scris: Alin P - eu știu ca nu se face peste noapte o astfel de tranzacție, doar că....!hai sa vedem cine are dreptate! Eu zic ca nu se face (și nu din vina celor ce vor sa preia clubul), doamne ajuta sa ma înșel!

eu nu am contestat ce ai scris, vezi ce am scris si eu in ultima fraza
Răspunde
14-05-2022, 18:48,
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
UTA a primit licenta UEFA:
https://www.aradon.ro/ut-arad/doar-9-clu...a-1534564/
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)