Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
21-01-2022, 10:05,
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Multumesc Souninfect pentru postarea integrala a celor doua meciuri amicale cu Charleroi si Aarau. Ne ajuta mult pe noi fanii care nu putem viziona LIVE jocurile UTA-ei dar vrem sa-l comentam un pic. Ca sa putem comenta evolutiile echipei noastre pe acest forum trebuie sa vizionam integral partidele, chiar si a doua zi dupa joc, asta fiindca doar rezumatul meciurilor nu poate oferii o imagine de ansamblu si nu poate ajuta la formarea unor pareri obiective asupra prestatiei individuale a jucatorilor,  a jocului de ansablu al echipei, a prestatiei bancii tehnice, arbittrilor, samd. Deci inca odata multumim mult pentru efortul tau, totul, pentru bunul mers si mai ales totul, in folosul echipei noastre UTA Arad !

Acum, comentind un pic despre jocul UTA-ei impotriva celor de la Aarau, as zice ca Ongaro si Otele, atit cit am putut vedea din cele citeva minute in care au jucat, sint promitatori. Ongaro pare a avea o pregatire fizica la nivelul echipei daca nu cumva superioara, ceea ce ii permite sa faca presingul avansat cerut de Balint la apararea adversa fara probleme. A si avut vreo doua ocazii de a inscrie in cele citeva minute jucate, dar sint convins ca v-a lupta pentru urmatoarele trei saptamini cu fusul orar Canada vs Romania si ca atare nu as recomanda folosirea lui in meciurile officiale mai mult de 15-20 min pe finaluri de meci. Peste aproximativ o luna, eu unul l-as titulariza in echipa de start. Se pare ca Shliakov il place foarte mult pe Otele fiindca l-a cautat cu predilectie pe acesta cu citeva mingi utile. Din ce am vazut in cele citeva minute jucate de Otele, pare ca este un jucator cu personalitate asemanatore cu cea a lui Roger dar, cu o tehnica superioara brazilianului. Ramine de vazut daca conditia sa fizica si utilizarea jocului sau de corp il v-a face uitat pe Rogers in mintea fanilor Aradeni. Cit despre jocul de ansamblu al UTA-ei impotriva unei echipe de posesie foarte buna, pe toate cele trei zone a terenului a fost in general unul bun, avind in vedere antrenamentele "spartane" la care sint sigur ca Balint si-a supus jucatorii in Antalya. S-a putut observa o oarecare oboseala generala acumulata la majoritatea jucatorilor ceea ce a dus la lipsa de concentrare atit in atac cit mai ales in aparare. Altfel Medjimorec si Shliakov au jucat bine exceptind poate, cele doua greseli individuale, cite unul de caciula, care ne-au costat cele 2 goluri primite, total nemeritat. Mi-a placut jocul lui Dangubic in spatele atacantilor, Ubbink, Passaglia, Batha. Roger bun ca de obicei dar fara stralucire de aceasta data (o fi fost si el in vizita de Craciun la neamuri in Brazilia ?) Am recuperat o gramada de mingi prin presing avansat cu un efort fizic de admirat in jumatatea adversa, dar din pacate nu reusim sa facem absolut nimic cu mingea dupa aceea. Persista lipsa totala de inspiratie la creatie pe faza ofensiva, atunci cind dobindim posesia ! N-as vrea sa fiu in pielea lui Balint atunci cind v-a trebui sa decida formula de start si schimbarile pe parcurs fiindca lotul UTA-ei este momentan, ca valoare adaugata, cu mult peste cel din tur. Bafta multa UTA, si trei puncte ipotriva Mediasului !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
Meciuri amicale, sezonul 2021-2022 - de Kidu - 26-05-2021, 12:43
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022 - de Coco13 - 21-01-2022, 10:05

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)