Cupa României, sezonul 2021-2022
24-09-2021, 12:30,
#21
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Nu crezi ca exagerezi dupa o singura sincopa, nu crezi ca prea repede stergi toate celelalte reusite de pana acum? Mie asta imi miroase a mentalitate a suporterului de rezultat...
Răspunde
24-09-2021, 15:28,
#22
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Greu digerabil rezultatul, jocul, atitudinea, dar prea mult dam in UTA, eu nu cred ca nu s-a vrut, Balint a rulat si jucatorii care au jucat mai putin iar ei au demonstrat ca mai au nevoie de meciuri pentru a fi la un nivel bun. Sper sa ne revenim rapid iar in ziua meciului sa fim 100%.
Răspunde
24-09-2021, 17:01, (Ultima modificare: 24-09-2021, 17:36 de AdiG.)
#23
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Vreau sa-mi dau si eu cu parerea, daca tot avem platforma asta. Va inteleg pe majoritatea dintre voi, nici mie nu mi-a placut acest rezultat si nu m-am simtit mandru de echipa. Intr-adevar a fost un rezultat foarte slab si un joc practicat la fel de slab. Insa multi dintre noi nu intelegem foarte multe lucruri, iar eu am jucat fotbal la nivel de juniori pana la penultima categorie de varsta si pot sa spun ca la seniori, in afara de bani, experienta si maturitatea acumulate, nu este foarte mare diferenta la nivel de disciplina, de sport. Va spun ca este foarte greu de gestionat un meci cu o echipa mai slaba, nu exista aceeasi motivatie si asta este posibil sa plece exact din nevoia sportivilor de competitivitate. Daca stii ca ei sunt slabi, nu joci la acelasi nivel, esti mai relaxat, asta e adevarul! E o chestie care pleaca din subconstient! E imposibil de explicat altfel! Si este foarte greu de controlat! Doi la mana, un alt lucru pe care nu-l intelegem este formula de joc. Echipa de start nu a avut absolut nici un joc impreuna in aceasta formula, probabil nici macar la antrenamente, fiindca acolo de obicei se face un mix intre jucatorii cheie pe fiecare compartiment (1-2 fundasi titulari, 1-2 mijlocasi titulari, 1 atacant titular plus posibil alti titulari sau rezerve), insa foarte rar se organizeaza jocuri scoala intre titulari si rezerve. Iar cu Filiasi au fost majoritatea jucatorilor foarte putin utilizati in acest sezon. Prin urmare, din lipsa de omogenitate, e foarte dificil sa practici un joc bun fiindca nu-i gasesti pe coechipieri cand vrei sa pasezi. Asta cred ca stie toata lumea. Chiar si cand mergi la futsal cu o echipa complet noua, jocul lasa de dorit, cu mici exceptii in cazul in care si adversarul e la fel, o echipa noua! E usor sa zici ca "dom'le, liga 3 vs liga 1", insa lucrurile nu stau chiar asa. Valoarea unei echipe este data de grup si, da, e posibil ca grupul de la Filiasi sa fi fost mai bun decat grupul nostru de start din acest meci. Sunt automatisme care se formeaza in timp, poate in 4-6 luni sau poate intr-un an intreg. Aceste automatisme sunt dobandite in urma jocurilor, iar fara aceastea e imposibil sa formezi o echipa competitiva. E simplu. Sunt convins ca Gyuszi a vrut sa scoata tot ce e mai bun din ei si cum a spus si la interviu, a vrut sa echilibreze minutele (!). Da, au jucat slab, da, e un rezultat rusinos, insa trebuie sa intelegem si conjunctura in care s-a produs acest esec. Sunt convins ca daca incepeam cu prima echipa, era alt rezultat. Cu totul altul! Eu unul nu as da afara asa usor un jucator sau un antrenor, doar ca a pierdut 1 meci. E 1 meci. Noi trebuie sa jucam vreo 40 sezonul acesta in total. S-a vazut si la Hunedoara clar ca e periculos sa joci cu adversari de genul acesta, nici prea buni, dar nici slabi de tot! E totusi Liga 3, al treilea esalon considerat profesionist de la noi. Jucatorii de acolo nu sunt chiar atat de slabi pe cum se crede. Deci mai avem de luptat! Hai UTA!
P.S.: Am observat un lucru la meciul asta pe care nu l-am sesizat pana acum si anume printul de pe autocar! "Doar UTA" ?! Suna a copie dupa DDB..... mai ales pentru mitici sau alti rasariti. Mi-ar fi placut mai mult sa scrie "Pentru noi DOAR UTA conteaza" sau altceva.... ceva mai inspirat. Dar e doar o parere de-a mea. Nu fac un caz din asta Smile Numai bine tuturor! Sa batem CFR-ul!
Răspunde
24-09-2021, 19:04,
#24
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
(24-09-2021, 12:30)Kidu a scris: Nu crezi ca exagerezi dupa o singura sincopa, nu crezi ca prea repede stergi toate celelalte reusite de pana acum? Mie asta imi miroase a mentalitate a suporterului de rezultat...

Te respect și cam de fiecare data am fost de acord cu tine dar aici greșești . Nu mi se pare ca exagerez,ba mai mult sa am mentalitate de suporter de rezultat . Avem un stil pragmatic ,nu am dominat nici un meci din sezonul asta,Inafara de repriza secunda cu Rapid…nici măcar pe Voluntari nu i-am dominat. Rezultate avem,corect , alții au câștigat campionate cu stilul pe care îl avem noi(CFR,Atletico Madrid) dar ca sa fiu încântat de un asemenea stil,destul de departe . Nu mai știu cine a spus ca UTA poate învinge pe oricine dar la fel poate sa și piardă cu oricine . Asta s-a întâmplat și ieri și probabil o sa mai urmeze și in alte etape când cumva vom pleca ca și favoriti . Alta era ideea mea din mesajul anterior , am zis doar ca nu mai suport sa aud scuze ca nu avem bani și ca nu am vrut noi sa ne calificam mai departe .
Răspunde
24-09-2021, 19:39, (Ultima modificare: 24-09-2021, 19:42 de Xtreme.)
#25
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Balint a abordat o tactica și o selecție mai puțin reușita, și a pierdut. Culmea e, ca la fel a făcut și în anii precedenți. De ce ne miram de rezultat? Balint e pe deplin răspunzător pentru acest eșec. Si da, e surpriza neplacuta. Important este, ce concluzii tragem. Iar daca concluzia este ca băieții sunt de vina, atunci imi pare foarte rău, da nu sunt de acord. Asta nu inseamna ca nu au facut greseli sau nu au nici-o vina.
Per ansamblu de îmbunătățit:
jocul, pasa, culoarul
loviturile libere, cornerele
relațiile de joc a celor care nu sunt titulari
Răspunde
25-09-2021, 10:41,
#26
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
(24-09-2021, 12:30)Kidu a scris: Nu crezi ca exagerezi dupa o singura sincopa, nu crezi ca prea repede stergi toate celelalte reusite de pana acum? Mie asta imi miroase a mentalitate a suporterului de rezultat...

Kidu, nu e prima oara cand faci asemenea afirmatii-suporter de rezultat. Eu vreau sa cred si chiar am convingerea ca 99.95% din cei care posteaza aici si isi dau cu parerea sunt suporteri adevarati, si la bine si la greu, dar pana la urma si suporterul are dreptul sa mai si critice, nu doar sa laude. Evident, atunci cand este cazul. Si se pare ca dupa acest meci chiar este cazul. Bun, analizand toate argumentele , scuzele, ceea ce ne deranjeaza pe toti, poate, nu este rezultatul in sine, nici declaratiile, ci jocul, atitudinea. Mai bine spus, bataia de joc la adresa suporterilor, a brandului, a istoriei acestui club. Si meciul cu U cluj a ramas in memoria noastra (ca data mai recenta), dar si episodul Sanatatea Cluj. Vina cred ca este impartita, sunt unele lucruri pe care nu te invata antrenorul, le stii sau nu de la copii si juniori. Jenant este insa cand, prin jocul colectiv, nu reusesti sa te impui in fata unui adversar inferior din toate punctele de vedere, aici vad "contributia" antrenorului.
Răspunde
25-09-2021, 11:57,
#27
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Pentru modul cum s-a comportat la interviul de dupa partida ,Antal ar trebui sa se duca dupa Tomy!
Răspunde
25-09-2021, 12:14, (Ultima modificare: 25-09-2021, 17:31 de maryan.)
#28
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
Cred ca ar trebui sa uitam cât mai repede acest meci de cupa și sa ne adunam toate forțele pt ceea ce urmează! Cu toții ne dorim UTA sa defileze în toate meciurile și în toate competițiile dar poate nu ar strica sa revenim cu picioarele pe pământ și sa acceptam o creștere progresiva și sănătoasă! Nu spun ca nu e o înfrângere rușinoasă dar tot acești băieți (cei drept o parte din ei) au făcut și meciurile bune de au ajuns pe locul 4 în campionat! În viata unei echipe nu sunt doar momente de fericire! Sa fim alături de băieți mâine pt ca ne aștepta un meci ffff greu (poate cel mai greu de pana acum) și nu e loc de supărări acum!

Haide UTA!!!
Răspunde
27-09-2021, 9:54,
#29
RE: Cupa României, sezonul 2021-2022
@sRg97, @suporterutabuc,

Tocmai faptul ca majoritatea de aici ne stim de zile m-a facut sa cred ca noi, cei din aceasta comunitate, putem intelege lucruri mai bine decat altii care acum au redescoperit filonul dragostei utiste, acum de cand suntem in liga 1.
Nu era o acuza personala insa raman la parerea ca o sincopa nu poate sterge un incepu bun de campionat oricat de mare ar fi dezamagirea, dezamagire pe care o avem cu totii insa uneori pe langa dezamagirea pe care o am eu ca suporter dupa un astfel de meci, intervine si responsabilitatea ca suporter pentru ca nu pot sa dau in echipa intr-un moment crucial can se separa apele si se cam alege cine ramane sus si cine coboara in conul de umbra al clasamentului.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)