Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
11-09-2021, 16:32, (Ultima modificare: 11-09-2021, 16:33 de sRg97.)
#21
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Frumoasa atmosfera,frumos meci…meritam poate mai mult…dacă eliminam acele 15 minute cât au contat ei in tot meciul ,putem spune ca am pierdut 2 puncte la ce ocazii am avut .
Legat de galerie,nu se poate face nimic cu toba aia? Cel puțin in tribune nu se aude nici măcar cand canta doar galeria . Nu știu dacă s-a vorbit despre acest subiect,am auzit multa lume din T2 ca vorbea de toba . Toba buna au avut oltenii chiar si colorații . E doar o întrebare ,nu vreau sa sune răutăcios . In rest,jos pălăria… vom fi cu greu învinși le teren propriu dacă noi cei din peluze,tribune continuam așa . Felicitări tuturor !
Răspunde
12-09-2021, 0:14,
#22
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Asta voiam să spun și eu poate ar trebui strânși bani pt o tobă (un cazan mai mare), am remarcat mai mulți ca abia se aude si chiar ar fi important să auzim ritmul
Răspunde
12-09-2021, 10:07,
#23
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Pentru mine a fost primul meci pe noul stadion, desi se vede senzational si la TV, live e uluitor, aproape ca nu-mi vine sa cred ca e la noi. Mi-a placut f mult ca lumea nu s-a intors in niciun moment impotriva echipei. Singurele lucruri negative dpmdv au fost numarul gesturilor indreptate impotriva celor de la poli/rapid, prea multe si unele la momente total nepotrivite(vezi momentul aruncarii sticlelor in teren intr-un moment in care ii presam si aia aveau nevoie disperata de un respiro). Oricum, probabil e cea mai tare atmosfera din istoria UTA-ei, s-au schimbat si vremurile, cultura stadionului e alta acum, dar ajuta enorm si infrastructura.

Legat de joc, nu inteleg nemultumirea legata de jocul ofensiv. Diferentele sunt enorme fata de anul trecut, dar trebuie inteles ca liga 1 chiar e o competitie echilibrata si eu nu am vazut pe nimeni sa domine copios, poate cu doua exceptii(reprizele a doua din Rapid-Craiova si UTA-Rapid). Cred ca avem sanse mari la play-off si chiar mai mult, sau mult mai mult. Singura pozitie deficitara acum mi se pare postul de atacant central, neavand pe cineva periculos si cu talie acolo esti si cumva limitat la ce poti sa faci in atac, centrari pe sus in careu la joc pozitional le cam dai degeaba. Ma bucura f mult jocul lui Ubbink, desi nu e atat de evident pt unii, cred ca intr-un fel sau altul ii datoram mai mult de jumatate dintre goluri.
Răspunde
12-09-2021, 12:30,
#24
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Nu știu pentru voi, dar pentru mine ce se întâmpla la UTA este ca un vis trăit după mulți ani de mocirla,meciul asta cu rapid ca intensitate și atmosfera a fost de departe unul pe care nu știu câți dintre noi l-am mai prins la Arad.
Răspunde
12-09-2021, 13:55,
#25
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Atmosfera foarte frumoasa , dar ar fi putut fi si mai frumoasa daca nu ar fi fost acel blackout de vreo 15 minute in care am luat cele doua goluri si au mai avut rapidistii doua ocazii, practic singurele minute in care au contat si ei in meci in rest am fost clar peste ei si am fi meritat victoria la ocaziile avute. Pentru mine surpriza mare a fost prezenta la meci si nu pentru ca nu ma asteptam sa fie sold out sau sa nu fie depasit acel procent de 75 % dar nu credeam ca o sa vad prea curand stadionul aproape la capacitate maxima cu pandemia asta nenorocita practic era doar acea zona tampon libera cred ca pentru foarte multi dintre noi a fost meciul cu cea mai mare audienta la care am participat la un meci avut de UTA pe teren propriu iar cand din 11000 de piepturi rasuna UTA ARAD se cutremura tot stadionul sa nu mai spun de explozia de decibeli de la golul lui Antal a fost nebunieee. O mica remarca as avea in privinta dj-ului poate gresesc dar parca prea multa muzica la un asemenea meci cand lumea voia sa incurajeze echipa la incalzire eram acoperiti de muzica, iar la intrarea echipelor pe teren practic a taiat din atmosfera lasand muzica minute bune dupa intrarea echipelor.
Răspunde
14-09-2021, 9:56,
#26
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Bun, a trecut valul, ne-am mai linistit, s-au mai asezat gandurile asa ca imi spun si eu parerea:
A fost un meci foarte intens, genul de meciuri care te incarca si ma bucur ca s-a gasit o solutie sa ii lase pe toti rapidistii in stadion, stadion care a fost plin, am fost peste 10.000 de oameni in tribune dar asta ramane intre noi. Smile
Meciul ni l-am facut singuri greu, e drept ca au si avut un noroc fantastic, mai ales la faza golului numarul doi, in rest i-am calarit din toate pozitiile insa Horatiu Moldovan a fost intr-o zi mare si a demonstrat inca o data de ce este un portar cu potential. Pacat ca nu mai e la noi dar pot sa il inteleg de ce a plecat, a stiut ca e bun si a vrut sa joace.
Remarcatii mei sunt de fapt toata echipa, au muncit, au tras de ei si nu s-au dat batuti, e mare lucru. Aratam bine, suntem agresivi, hartuim adversarul, conditie fizica buna si toate astea cu un public exceptional.
Nu imi place sa pun placa cu "v-am zis eu" insa v-am zis ca vom trai momente pe care nimeni dintre noi nu le-a trait pana acum, tine numai de noi sa tinem steagul sus.
Felicitari tuturor si sper sa batem la Sepsi!
Răspunde
15-09-2021, 9:47,
#27
RE: Etapa #8: UTA - Rapid București, 10.09.2021, ora 21:00, Digisport 1
Pe langa atmosfera formidabila,cred ca ar trebui precizat un aspect important si anume partitura tactica jucata in a doua repriza de UTA,cu un singur inchizator ,cu Ubbink in rol de dispecer si cu doi atacanti impinsi.Sincer a fost o diferenta evidenta,UTA are mult mai multa forta ofensiva si se aduc infinit mai multe baloane in zona careului.Sper ca pe viitor Gyuszi sa adopte aceasta formula de joc in special cu formatiile care se aglomereaza in zona careului.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)