Cupa României, sezonul 2022-2023
30-09-2022, 14:46,
#21
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(30-09-2022, 12:27)maryan a scris: Am picat în grupa cu fcsb, Botoșani, Mioveni, otelul Galați și Gloria Buzău! O grupa acceptabila zic eu!!!

Jucam acasa cu FCSB si in deplasare cu Buzau si Mioveni.
Răspunde
20-10-2022, 0:06,
#22
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Pentru mine e clar, Poenaru trebuie sa plece ! Si rabdarea noastra are limite. Ne-am chinuit cu un FCSB foarte slab. Nu cred ca batem nici pe Gloria Buzau, asa dezastruos aratam ! Poenaru a avut tot suportul fanilor, al conducerii, tot timpul din lume, buget, conditii, sa pregateasca si sa scoata rezultate bune in acest tur, dar e o mare dezamagire ! Trebuie gasit un nou antrenor, inainte de pauza de iarna, pana nu e prea tarziu. Iar cand pleaca, poate sa-i ia cu el si pe Keseru, Fl. Matei, Batha, Ademi, poate si Hoxhalari !
Referitor la meci, un arbitraj dezastruos, pierdut din mana de centralul ala.
Singurele plusuri: Stahl, Rares Pop, Cibi...si bineinteles, minunatul public ardean !
Răspunde
20-10-2022, 5:15,
#23
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Chindris a fost ce mai bun si cel mai ambitios, sa ia rosu pe banca arata spiritul de sacrificiu. Sa-i propuna functie in club ca si lui Keseru.
Răspunde
20-10-2022, 6:33,
#24
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(20-10-2022, 0:06)RedNeck a scris: Pentru mine e clar, Poenaru trebuie sa plece !

Daca as fi persoana cu ultimul cuvint la UTA, nu m-as grabi sa i-au o astfel de decizie radicala la acest moment. 

Evident ca presiunea pe Poenaru si Duna a crescut exponential datorita jocului practicat de echipa, lipsita inca de o perspectiva clara, dar mai ales a linei de clasament al UTA-ei in Superliga.

Dupa jocul de astazi insa, am luat nota de efortul exceptional al tuturor jucatorilor de a obtine cu orice pret un rezultat pozitiv. Pentru mine asta a fost raspunsul "vestiarului" la intrebarea pusa de o parte a suporterior si anume aceea daca ar fi oportun  sa re-inoim  banca tehnica  acum ? Raspunsul jucatorilor a fost foarte clar: NU

Rezultatul este unul pozitiv si a venit pe fundalul inspiratiei lui Poenaru si Duna care fortati de imprejurari au decis sa "riste" repozitionarea juniorului Rares Pop ca inter. A jucat foarte bine acolo si a produs un gol la debutul sau ca titular.

De notat jocul bun al lui Sthall si Erico, dar si lipsa de forma sportiva a lui Hoxallari si Jobello. In rest ne confruntam in continuare cu aceiasi problema si anume lipsa unor co-ordonatori de joc de valoare in mijloc, lipsa suturilor de la distanta, scheme asezari la sut, etc

Trebuie sa gasim acel balans fin intre jucatorii tineri si cei experimentati, in echipa de start. Astazi am facut un prim pas bun in aceasta directie cu titularizarea lui Rares Pop si introducerea  pe parcursul jocului a lui Cibi si Negoescu. Sper ca acest proces sa continue gradual-accelerat. De ce sa nu avem si noi juvaeruri-le noastre ?
Răspunde
20-10-2022, 8:32,
#25
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Rezultatul de aseară pozitiv? O echipă serioasă le dădea de la 3 în sus penibililor de la stână! Noi am jucat din nou fără orizont, fără idei și egalarea a venit norocos, pe fondul superiorității numerice.
Semper Fidelis
Răspunde
20-10-2022, 9:07,
#26
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Cred ca adevarul este undeva la mijloc. Nici Poenaru nu are scheme/strategii vizibile in jocul echipei, nici UNII dintre jucatori nu dau randamentul scontat. Jobello, Keseru, Matei si Hoxhalari  si poate si altii sunt iesiti din forma, in vreme ce alde Matei ori Ubbink nu (mai) sunt de UTA. Batha e un caz aparte, in ciuda brutalitatilor, pune osul, se poate face util. Cred ca Otele poate fi recuperat, are viitor, la fel Postolachi caruia ii iese golul dupa vreo 3 ratari. Rares Pop m-a convins inca din sezonul trecut, are personalitate, tupeul pozitiv in joc, Pe Cibi si Negoescu inca ii mai astept, poate au nevoie de mai mult timp si/sau minute. Revenind la Poenaru, nu antrenorul te invata sa respingi mingea din careu, nu el te invata sa faci un stop din care sa nu sara mingea ca din zid, nu antrenorul te invata cum sa dai o pasa buna, catre un coechipier si nu catre adversar, mai lunga de 5 m. Dar e posibil sa gresesti lucruri elementare fie pentru ca te stii luat in colimator de antrenor, fie ca nu esti pus la punct din punct de vedere fizic. Am remarcat la baietii nostri de multe ori pase moi, usor de interceptat de adversari, pe care le pun pe seama pregatirii fizice precare. Au existat cateva si aseara, dar, per ansamblu, cei mai multi au rezistat pana la final si au fost un exemplu pozitiv de daruire si ambitie. Pe de alta parte insa, da, antrenorul trebuie sa aiba pregatirea sau stiinta necesara sa-si puna amprenta pe jocul de ansamblu al echipei. De cele mai multe ori, ajutat de 1-2 jucatori de geniu, de explozie, de acea "capetenie" care dicteaza ritmul jocului, liderul din teren. Care noua ne lipseste, oricati capitani am avea .
Răspunde
20-10-2022, 9:21,
#27
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(20-10-2022, 6:33)Coco13 a scris:
(20-10-2022, 0:06)RedNeck a scris: Pentru mine e clar, Poenaru trebuie sa plece !

Daca as fi persoana cu ultimul cuvint la UTA, nu m-as grabi sa i-au o astfel de decizie radicala la acest moment. 

Evident ca presiunea pe Poenaru si Duna a crescut exponential datorita jocului practicat de echipa, lipsita inca de o perspectiva clara, dar mai ales a linei de clasament al UTA-ei in Superliga.

Dupa jocul de astazi insa, am luat nota de efortul exceptional al tuturor jucatorilor de a obtine cu orice pret un rezultat pozitiv. Pentru mine asta a fost raspunsul "vestiarului" la intrebarea pusa de o parte a suporterior si anume aceea daca ar fi oportun  sa re-inoim  banca tehnica  acum ? Raspunsul jucatorilor a fost foarte clar: NU

Rezultatul este unul pozitiv si a venit pe fundalul inspiratiei lui Poenaru si Duna care fortati de imprejurari au decis sa "riste" repozitionarea juniorului Rares Pop ca inter. A jucat foarte bine acolo si a produs un gol la debutul sau ca titular.

De notat jocul bun al lui Sthall si Erico, dar si lipsa de forma sportiva a lui Hoxallari si Jobello. In rest ne confruntam in continuare cu aceiasi problema si anume lipsa unor co-ordonatori de joc de valoare in mijloc, lipsa suturilor de la distanta, scheme asezari la sut, etc

Trebuie sa gasim acel balans fin intre jucatorii tineri si cei experimentati, in echipa de start. Astazi am facut un prim pas bun in aceasta directie cu titularizarea lui Rares Pop si introducerea  pe parcursul jocului a lui Cibi si Negoescu. Sper ca acest proces sa continue gradual-accelerat. De ce sa nu avem si noi juvaeruri-le noastre ?

Duap fiecare meci de acasa ,ca in deplasare suntem 0 mai apare un  licar de speranta ..NU oameni buni,pe poe nu-l prinde craciunul ,pe el deocamdata il mai salveaza acest public minunat care pune presiune pe echipa la meciurile de acasa si de voie de nevoie se mobilizeaza si jucatorii si mai scoatem ceva,dar asta nu poate tine la infinit!Ma ingrozesc de ce feedback primesc de la oameni din jurul echipei referitor la competentele lui..eu am recunsocut-o si recunosc din nou ca m-am pacalit enorm in ceea ce il priveste si daca ne mai dorim ceva de la acest sezon ,schimbarea ar trebui sa se produca cat mai repede!
Răspunde
20-10-2022, 10:16,
#28
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Schimbarea trebuia sa se produca deja,se vede clar ca jucatorii sunt bulversati,nu se vede nici o idee de joc,fiecare joaca ce stie el.Avem noroc ca acasa e si publicul asta fantastic care impinge echipa de la spate.Suntem de departe echipa cu cel mai slab joc din prima liga.Cu prapaditii astia mai ales in formula in care s-au prezentat la Arad trebuia sa maturam pe jos cu ei daca aveam un antrenor pe banca,nu un pacalici.
Răspunde
20-10-2022, 10:39,
#29
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Si ca o completare mi se face si mila de pe acum de urmatorul antrenor care o sa vina,cred ca dezastru gaseste,am impresia ca o sa mai auzim noi multe legat de nivelul de competenta al acestui Poenaru.
Răspunde
20-10-2022, 11:56,
#30
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Noi acasă mai câștigăm sau mai adunam câte 1 punct, strict din imboldul dat de public și din valoarea individuala a fotbaliștilor, cumulata cu spiritul de sacrificiu (a unora dintre ei) dar noi ca joc suntem la pământ! Speram sa fie schimbat poenaru și sa vina cineva (gen gâlcă) care sa aibă la dispoziție câteva etape pana la întreruperea competițională + pauza competițională! Asta e...chinul materializat în lupta acesta oarba...continua!
Răspunde
08-11-2022, 14:03,
#31
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Avand in vedere ca meciul e din nou transmis pe www.frf.tv va recomand sa va faceti cont din timp sa nu intampinati probleme ca si data trecuta.
Răspunde
08-11-2022, 23:13,
#32
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Calculele sunt simple in acest moment in cupa . Dacă batem la Buzău si la Mioveni ,ne-am calificat 100% in următoarea runda
Răspunde
09-11-2022, 18:40,
#33
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
O victorie meritata și muncita! O gura mare de oxigen și de încredere pentru băieții! Cu toții duminica pe stadion sa batem voluntariul!!!
Răspunde
09-11-2022, 21:50,
#34
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Nu mă interesează deloc cupa anul ăsta având in vedere cum stăm in campionat, dar meciul ăsta ne-a venit mănușă, și-au adus aminte ai noștri cum este să câștigi un meci, poate incepe să miște și Keseru de acum incolo...cu Voluntari trebuie să joace ca și cum ar depinde viața lor de victoria asta și apoi, incet, incet, să urcăm naibii in clasament, incă se poate.
Răspunde
09-11-2022, 21:58, (Ultima modificare: 09-11-2022, 21:59 de adymax.)
#35
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Nu stiu ce a-ti vazut voi dar am jucat foarte rau astazi (la primul gol a fost 1m offside, 11m usor acordat), noroc ca Buzaul sunt foarte slabi. Sa nu ne imbatam cu apa rece!
Răspunde
09-11-2022, 23:50,
#36
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(09-11-2022, 21:58)adymax a scris: Nu stiu ce a-ti vazut voi dar am jucat foarte rau astazi (la primul gol a fost 1m offside, 11m usor acordat), noroc ca Buzaul sunt foarte slabi. Sa nu ne imbatam cu apa rece!

or fii echipă slabă dar în momentul de față, pentru noi, orice victorie contează. Dacă reușim să batem voluntariul legăm 2 victorii la rând. Face bine la moral.
Răspunde
10-11-2022, 0:01,
#37
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Cu siguranta moral ii ajuta victoria dar jocul nu-mi da sperante deocamdata.
Răspunde
10-11-2022, 7:23,
#38
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(10-11-2022, 0:01)adymax a scris: Cu siguranta moral ii ajuta victoria dar jocul nu-mi da sperante deocamdata.

Jocul bun de ansamblu al echipei nu cred ca v-a aparea peste noapte insa foamea de puncte in clasament, poate declansa acel spirit de conservare al jucatorilor de a cistiga cele 3 puncte puse in joc chiar si atunci cind ai un meci mai putin inspirat, neplacut ochiului spectatorului. 

Cu certitudine Voluntarii nu sint Farul, CFR, FCSB, Rapid, CS U Craiova, un meci total abordabil pentru UTA dar pe care insa din pacate, il disputam l-a un timp mult prea scurt de la schimbarea bancii tehnice !

Sper ca Balint si colaboratorii sai sa aiba o inspiratie Divina in alcatuirea lotului de start impotriva Voluntarilor precum si a schimbarilor necesare pe parcurs !

Dar mai presus de orice avem nevoie de galeria UTA-ei, mai mult ca oricind, pentru cele 90 de minute + prelungiri !

Multa Bafta UTA.
Răspunde
09-12-2022, 4:53,
#39
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Buna victoria cu Mioveni, sper sa-i trezeasca pe baieti si sa legam o victorie si in campionat.
Răspunde
09-12-2022, 11:37, (Ultima modificare: 09-12-2022, 11:39 de maryan.)
#40
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
În condițiile în care aveam o clasare liniștitoare în campionat cred ca toți eram și mai bucuroși de performanta din cupa României și asa dacă ne revenim în pauza de iarna cred ca putem (cu putina șansă) sa jucam finala cupei (cu șanse sa o și câștigăm)!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)