Cupa României, sezonul 2022-2023
20-10-2022, 9:07,
#26
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Cred ca adevarul este undeva la mijloc. Nici Poenaru nu are scheme/strategii vizibile in jocul echipei, nici UNII dintre jucatori nu dau randamentul scontat. Jobello, Keseru, Matei si Hoxhalari  si poate si altii sunt iesiti din forma, in vreme ce alde Matei ori Ubbink nu (mai) sunt de UTA. Batha e un caz aparte, in ciuda brutalitatilor, pune osul, se poate face util. Cred ca Otele poate fi recuperat, are viitor, la fel Postolachi caruia ii iese golul dupa vreo 3 ratari. Rares Pop m-a convins inca din sezonul trecut, are personalitate, tupeul pozitiv in joc, Pe Cibi si Negoescu inca ii mai astept, poate au nevoie de mai mult timp si/sau minute. Revenind la Poenaru, nu antrenorul te invata sa respingi mingea din careu, nu el te invata sa faci un stop din care sa nu sara mingea ca din zid, nu antrenorul te invata cum sa dai o pasa buna, catre un coechipier si nu catre adversar, mai lunga de 5 m. Dar e posibil sa gresesti lucruri elementare fie pentru ca te stii luat in colimator de antrenor, fie ca nu esti pus la punct din punct de vedere fizic. Am remarcat la baietii nostri de multe ori pase moi, usor de interceptat de adversari, pe care le pun pe seama pregatirii fizice precare. Au existat cateva si aseara, dar, per ansamblu, cei mai multi au rezistat pana la final si au fost un exemplu pozitiv de daruire si ambitie. Pe de alta parte insa, da, antrenorul trebuie sa aiba pregatirea sau stiinta necesara sa-si puna amprenta pe jocul de ansamblu al echipei. De cele mai multe ori, ajutat de 1-2 jucatori de geniu, de explozie, de acea "capetenie" care dicteaza ritmul jocului, liderul din teren. Care noua ne lipseste, oricati capitani am avea .
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023 - de suporterutabuc - 20-10-2022, 9:07

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)