Play-Out: Etapa 7 FC Arges -- UTA Arad
09-05-2023, 13:31, (Ultima modificare: 09-05-2023, 13:58 de red11.)
#16
RE: Play-Out: Etapa 7 FC Arges -- UTA Arad
Este evident ca arbitrajele in Romania sunt cu dedicatie, folosindu-se masuri diferite in functie de echipa careia i se analizeaza faza la VAR. La UTA, din pacate, se foloseste ocaua mica de cand am promovat. Chiar nu ne-au slabit niciodata. Am fost dezavantajati in mod clar in toti acesti 3 ani de liga intai.

Este clar ca este un campionat trucat pana in maduva oaselor. An de an ajung in play-off echipele care trebuiesc sa ajunga acolo: Botosani, Clinceni, Voluntari, Arges, chiar si Viitorul anul trecut a fost tras de mana de catre FCSB si urcat in play-off, iar anul acesta echipa propulsata in play-off a fost Rapidul.

Eu anul trecut, cand dupa calculele mele ne-au fost furate 11 puncte cu care in mod evident am fi ajuns in play-off, am spus ca voi renunta sa ma mai uit la fotbalul romanesc daca nici cu VAR nu se schimba nimic.

Acum vedeti si voi, nu ca nu s-a schimbat nimic, ci din contra, controversele au crescut si mai mult.

Decizia va fi grea dar la un moment dat trebuie sa o iau. Prefer sa am amintiri in care galeria adversa striga "Labule, Labule, rupele picioarele" decat cele de ieri in care se scanda "VAR-ul, VAR-ul" (dupa spusele lui Rednic).

P.S Totusi raman la ce am spus ieri: meciul l-am avut in mana si ne-a scapat printre degete. Fara acele greseli personale de care am amintit nu se ajungea sa stam la mana, si interpretarea, unor arbitrii care au transformat VAR-ul intr-un instrument de tortura.
Semnalul de alarma trebuia tras in momentul in care ni s-a analizat la VAR chiar si penaltyul ratat. Poate, poate nu avea piciorul unde trebuie...
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-Out: Etapa 7 FC Arges -- UTA Arad - de red11 - 09-05-2023, 13:31

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)