Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stiri, sezonul 2021-2022
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
(14-04-2022, 21:58)sRg97 a scris: [ -> ]Posibili investitori din câte știu nu vor sa mai continue nici cu colaborarea exclusiva cu Apostu . De aia nici Balint nu o sa revină la vara . Alexander cum se spune ca sunt acei investitori,ar fi plecat din aceasta cauza de la noi.

Cu o cifra de afaceri de doar 200 Mil Euro pe an si un profit cifrat la 70 Mil Euro, Alexander International nu-si poate permite sa sponsorizeze UTA cu sume de bani pe acelasi palier cu echipele calificate in acest an in playoff-ul Ligii 1. Cu atit mai putin probabil sa aiba vreo influenta in deciziile clubului UTA in ceea ce priveste antrenorul sau banca tehnica pentru sezonul viitor. Oricum un anunt oficial al clubului nu cred ca se v-a intimpla inainte de incheierea acestui sezon din motive lesne de inteles, la mintea cocosului. Radoi este probabil o fumigena aruncata in in curtea UTA-ei de "binevoitori" !
(15-04-2022, 7:31)Coco13 a scris: [ -> ]
(14-04-2022, 21:58)sRg97 a scris: [ -> ]Posibili investitori din câte știu nu vor sa mai continue nici cu colaborarea exclusiva cu Apostu . De aia nici Balint nu o sa revină la vara . Alexander cum se spune ca sunt acei investitori,ar fi plecat din aceasta cauza de la noi.

Cu o cifra de afaceri de doar 200 Mil Euro pe an si un profit cifrat la 70 Mil Euro, Alexander International nu-si poate permite sa sponsorizeze UTA cu sume de bani pe acelasi palier cu echipele calificate in acest an in playoff-ul Ligii 1. Cu atit mai putin probabil sa aiba vreo influenta in deciziile clubului UTA in ceea ce priveste antrenorul sau banca tehnica pentru sezonul viitor. Oricum un anunt oficial al clubului nu cred ca se v-a intimpla inainte de incheierea acestui sezon din motive lesne de inteles, la mintea cocosului. Radoi este probabil o fumigena aruncata in in curtea UTA-ei de "binevoitori" !

Alexander nu vin singuri . Vin in colaborare cu alți oameni. Stai liniștit,ca sunt destul de potenți financiar . Așteaptă și o sa vezi ,printre favoriti ii vehiculat și numele lui Zenga . Tot ce trebuie sa avem ii răbdare
Numai nume de miserupiști expirați observ...in loc sa îl duci pe Poenaru sau chiar Bergodi...
(15-04-2022, 10:05)Kapa a scris: [ -> ]Numai nume de miserupiști expirați observ...in loc sa îl duci pe Poenaru sau chiar Bergodi...

Bergodi semnează prelungirea cu Sepsi din câte am înțeles iar la Poenaru nu se stie încă dacă o preia pe fcsb
Zenga nu antreneaza de 2 ani...asta este o problema mare cred eu!
Sincer odată cu aceste idei de nume vehiculate se vede habarnismul sau lipsa de profesionalism în acest domeniu a celor ce doresc să vină la UTA ...sper totuși sa vina cu un Antrenor în adevăratul sens al cuvântului pt că de aici pleaca tot.
Da,asta nu inteleg..de ce cand vine cineva cu bani cauta antrenor dupa nume si nu dupa rezultate in prezent....in alte vremuri a aparut Lacatus antrenor!
Mai baieti ,nici nu s-a anuntat nimic oficial si unii dintre voi vorbesc de habarnisme si va dati cu parerea fara sa cunoasteti realitatea!Daca tot sunteti atat de vehementi si aruncati cuvinte grele (Kapa esti campion) in stanga si dreapta ,ma intreb cati dintre voi sunt dispusi sa se implice intr un program de socios?daca tot vrem UTA mare din nou...
Un program Socios la UTA e fantezie pură in Romania in general.
La Dinamo o echipă a sistemului cu al doilea palmares si număr de fani din România , fara sa fi retrogradat din Liga 1 sau strans vreo 12 mii de platitori cu scandaluri de sifonare de bani de catre liderii programului etc.
La noi un orășel cu salarii de 500 € pe luna nu vad sa se strângă mai mult de 3000 de abonați in functie de taxa lunară(ddb) /anuală, dacă am fi fost in situația CFR-ului dupa cateva titluri castigate suporterii sa vadă ca drumul e unul bun poate erau mai multe șanse de izbândă.
De aceea cred ca drumul de urmat e maximizarea Marketingului, Vanzari de jucatori, participari in Europa.
După 2 ani de Liga 1 nu are rost să sărim etape ca ne putem trezi in prăpastie.
Informațiile pe care le.am prezentat mai sus sunt primite de la ziariati si de la cineva chiar din sânul echipei mari, îmi cer scuze pt. reacția mea de dezaprobare, în rest părerea față de vehicularea acestor nume rămâne. In altă ordine de idei există o secretomanie si o lipsă de transparență de f mult timp care deranjeaza!
Când o sa fie cazul o sa apară și informațiile oficiale! Dacă am scrie toți ca și kapa (pe surse) am avea 10 antrenori și 15 finanțatori!
(15-04-2022, 21:28)maryan a scris: [ -> ]Când o sa fie cazul o sa apară și  informațiile oficiale! Dacă am scrie toți ca și kapa (pe surse) am avea 10 antrenori și 15 finanțatori!

Adevarul este ca eu am deschis subiectul,deci cred ca eu sunt vinovat!Scuze!
https://www.sportarad.ro/2022/04/16/ilie...8RMA1OEBF0

Asta e pentru cei care au criticat ce am spus și eu încă câțiva
Eu cred ca 90% Balint este noul antrenor,vine la fiecare meci,iar daca Ilie Dumitrescu o sa fie conducator la noi....atunci 95% ! Ilie Dumitrescu vorbeste tot timpul foarte frumos de Balint!
Bölöni ultimul nume vehiculat Big Grin
Ce caracter pe aia de la rapid....si-au batut joc de copii!

https://www.primasport.ro/video-pustii-g...l-20678663

Sper ca transferam gratis 2-3 juniori de la Medias ,ca sunt 2-3 talentati!
Apreutese rupe tăcerea și explică cine ar putea fi noii patroni de la UTA

De câteva săptămâni, Simion Apreutese, patronul de la Alexander Internațional Holding, s-a gândit să preia UTA, iar unii nedocumentați s-au grăbit să arunce în spațiul public tot felul de nume, care ar urma să conducă clubul. Simion Apreutese a luat atitudine față de toate minciunile scrise și a anunțat că doar el și Cătălin Juncan ar urma să fie acționari la UTA. În acest sens, aseară, a emis un comunicat de presă, semnat și de cei vehiculați ca acționari la club.

Din comunicat, reiese și stadiul negocierilor dintre părțile implicate.

Comunicat de presa

Referitor la apariția in spațiul public a unor discuții referitoare la viitorul clubului UTA si la implicarea unei anumite structuri de acționariat in acest proiect, dorim sa facem unele precizări:

1. Am constituit un grup de inițiativa care a înaintat actualei conduceri a clubului o Scrisoare de intenție in vederea preluării clubului UTA. Momentan, discuțiile sunt avansate, dar nu exista vreo înțelegere semnata intre cele doua parți, înțelegere care sperăm că va fi perfectată în viitorul apropiat, astfel încât implicarea pe care ne-o dorim sa poată fi concretizata încă din aceasta pauza competiționala.

2. In ceea ce privește numele vehiculate in media, dorim sa precizam ca in noua structura implicare directa, la nivel de acționariat, vor avea Simion Apreutese, acționarul grupului International Alexander Holding si Cătălin Juncan, arădean stabilit in SUA, cu afaceri in domeniul transportului si logisticii.

In ceea ce privește celelalte doua nume vehiculate, Rudolf Vizental si Marius Grada, vor face parte din echipa care va crea, implementa si dezvolta noul proiect, fără a avea, cel puțin pentru moment, calitatea de acționari ai clubului.

3. La aniversarea a 77 de ani de la înființarea clubului UTA, suntem mândri sa fim suporterii acestei echipe unice si ne dorim ca alături de toata suflarea Utista sa ducem clubul la următorul nivel pentru generațiile viitoare. Le suntem recunoscători celor care, începând cu Baronul Neuman, timp de 77 de ani au pus cate o cărămidă la construcția acestei stări de spirit care este UTA, iar istoria ne responsabilizează.

SIMION APREUTESE, RUDOLF VIZENTAL, CATALIN JUNCAN, MARIUS GRADA

https://www.aradon.ro/ut-arad/apreutese-...a-1523625/

Sa fie intr-un ceas bun! Fara supărare, eu sper ca Meszar sa rămână în cadrul clubului. Pentru mine el este garantul stabilității pe termen lung.
Sper ca glumesti Kapa... eu unul aveam mai multe semne de intrebare daca dealul era semnat atat de rapid. Sunt multe de pus la punct intr-o astfel de "tranzactie", dupa ce se termina negocierile intervin tot felul de audituri si verificari care dureaza destul de mult pentru ca sunt imperial necesare. Nimeni in lumea asta nu vine si arunca bani in tine pana sa vada totusi daca e in regula tot ce ai.
Un articol interesant despre sponsori si bilete vandute, UTA a strans cam 0.75 mil Euro din cele 2: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/steaua-...61251.html
Pana ieri,19 Aprilie,trebuia depusa situatia financiara a clubului pentru licentiere? Sunt curios daca stam bine financiar....
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19