Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2020-2021
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Eu cred ca sunt jucatori si in Liga 2 care fac fata in Liga 1,sunt si exemple ....Velisar nu prindea echipa la Petrolul si la Medias a fost bun,Alex Voda de la dezintegrata Pandurii joaca bine la Sibiu,Costin de la noi la Voluntari,Sorescu Poli-Dinamo,Harut Recas-Botosani. Dar toti au in comun o varsta buna ,undeva sub 22 de ani, din aceasta cauza...cu tot respectul dar nu cred ca Voinea la 28 de ani poate sa progreseze fizic sau tehnic,eu am sperat la Paraschiv...
Totusi, n-am auzit inca de cel mai important transfer care trebuia facut: Denis Rusu de la Soimii Lipova. Sau nu stiu eu...
Romario Moise la Petrolul Ploiesti... posibil ca Balint sa-l fi preferat pe Roger in locul lui Moise?
(13-01-2021, 20:08)diangelis a scris: [ -> ]Romario Moise la Petrolul Ploiesti... posibil ca Balint sa-l fi preferat pe Roger in locul lui Moise?

Fii serios. Moise are loc si acuma la noi, in loc la obositu ala de rosu. Nu-mi vine sa cred........ssa-i multumim la apostu
(13-01-2021, 21:24)Cipri a scris: [ -> ]
(13-01-2021, 20:08)diangelis a scris: [ -> ]Romario Moise la Petrolul Ploiesti... posibil ca Balint sa-l fi preferat pe Roger in locul lui Moise?

Fii serios. Moise are loc si acuma la noi, in loc la obositu ala de rosu. Nu-mi vine sa cred........ssa-i multumim la apostu

Moise a fost imprumutat la Petrolul nu cumparat definitiv. Foarte posibil ca Astra sa nu fii acceptat imprumutul lui catre UTA, ci doar la o echipa din alta divizie.
(13-01-2021, 22:04)RzVRzv a scris: [ -> ]
(13-01-2021, 21:24)Cipri a scris: [ -> ]
(13-01-2021, 20:08)diangelis a scris: [ -> ]Romario Moise la Petrolul Ploiesti... posibil ca Balint sa-l fi preferat pe Roger in locul lui Moise?

Fii serios. Moise are loc si acuma la noi, in loc la obositu ala de rosu. Nu-mi vine sa cred........ssa-i multumim la apostu

Moise a fost imprumutat la Petrolul nu cumparat definitiv. Foarte posibil ca Astra sa nu fii acceptat imprumutul lui catre UTA, ci doar la o echipa din alta divizie.

Cazul pare asemanator cu cel a lui Albu care nu a fost vandut de Chiajna la fcsb dar imprumutat la noi. Si cel mai probabil Petrolul nu a platit pt imprumut 80.000 de euro cat ar fi trebuit noi sa fi dat
Eu cred ca Astra nu a dorit ca Moise sa ajunga la noi ca o pedeapsa,jucatorul a depus actele sa ramana liber de contract si sa ajunga la noi prin vara....Tescan cred ca semneaza cu noi definitiv dupa ce Turis a intrat in faliment.Poate o afacere buna este si semnarea portarului de la Turis ,David Dutu ca este un jucator de viitor.....si sa fie trimis imprumut in Liga 2 sa apere.
PS: Vlad Morar a semnat cu Medias.
Care ar fi fost logica ca Astra sa ni-l lase pe Romario Moise imprumutat, noua care suntem o contracandidata directa?
Sa nu uitam un element important , Costel Lazar managerul Petrolului , vine de la Astra Giurgiu unde a activat in conducere mai multi ani !Cred ca asta este un element important in ecuatia imprumutului lui Moise la Petrolul!
Acum , cu tot respectul pentru Romario pentru ce a facut la noi, UTA a adus in aceasta iarna cred eu jucatori mai valorosi decat el!Nu este 100% confirmat dar se pare ca mai vine Sasa Balic si Cornel Rapa, cred eu doua transferuri extraordinare pentru ce este UTA acum si pentru ce ne dorim de la viitorul sezon.
Subscriu! Habar n-aveam de Costel Lazar insa daca asa stau lucrurile, speta imprumutului e lamurita si-n plus noi ne-am acoperit postul ala.
Ii doresc mult succes si sanatate lui Romario, ii multumesc pentru contributia sa la UTA si poate ca vreodata va mai imbraca tricoul alb-rosu al Aradului insa viata merge mai departe pentru toata lumea. In fond si la urma urmei s-a intors acasa, el fiind ploiestean de loc.
@psv, ar fi transfer important Cornel Rapa. Are experienta Ligii 1, stie cu ce se mananca prima divizie (4 titluri, cupa romaniei, supercupa romaniei, cupa poloniei, supercupa poloniei)plus este cotat la 600K euro (ar fi cel mai scump jucator al nostru).
Din ce vad pe Transfermarkt Balic are contract cu Zaglebie Lubin pana in 2022, asadar cred ca ar fi prea mare efortul financiar pentru noi ca sa il achizitionam.Insa poate exista posibilitatea imprumutului pana la finalul sezonului.
(14-01-2021, 14:00)psv a scris: [ -> ]Sa nu uitam un element important , Costel Lazar managerul Petrolului , vine de la Astra Giurgiu unde a activat in conducere mai multi ani !Cred ca asta este un element important in ecuatia imprumutului lui Moise la Petrolul!
Acum , cu tot respectul pentru Romario pentru ce a facut la noi, UTA  a adus in aceasta iarna cred eu jucatori mai valorosi decat el!Nu este 100% confirmat dar se pare ca mai vine  Sasa Balic si Cornel Rapa, cred eu doua transferuri extraordinare pentru ce este UTA acum si pentru ce ne dorim de la viitorul sezon.

Rapa este extrem extrem de greu de adus, are 15000 contract la Cracovia oare UTA poate sa ii dea bani astia Dodgy

Sasa Balic a fost un nume scris de cineva pe Sport Arad, in articolul respectiv scria clar ca jucatorul apropiat de UTA joaca in campionatul Rusiei, iar Balic joaca in Polonia. 

Hai sa asteptam transferurile, dar mai important este victoria de maine cu Viitorul.
Nici eu nu cred ca avem puterea financiara să-l aducem pe râpă! Ar fi prea frumos dar râpă e titular indiscutabil la Cracovia, cu 90 de min jucate meci de meci, fiind în top 3 fundași dreapta din Polonia! Toate astea ma fac sa cred ca e foarte greu sa aducem un asa jucător
Vin fundasii laterali?
A venit in cele din urma rusul Evgeniy Shlyakov, fundas dreapta.Pe transfermarkt este cotat la 500k euro. Bun venit si sper sa ne ajute in acest retur de campionat.
Dacă vine pregătit și poate duce 90 de min cu siguranță ne va ajuta!!!
A jucat prin liga 2 si de un an, doi, prin liga 1 rusa.. in ultimul timp titular la ultima clasata din rusia. Sa speram ca se va adapta, va pune piciorul si ne va ajuta..forta uta.
Cred ca este peste media campionatului de la noi,am citit pe digisport ca a jucat 108 meciuri ca fundas stanga si 82 ca fundas dreapta. Chiar in acest sezon au fost 2 echipe din Rusia in grupele UCL deci a jucat impotriva unor jucatori de valoare. Este ultimul transfer? Sau vine inca un fundas lateral?
PS: Au drept de joc toti strainii de la noi cu regula de extracomunitari?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26