Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2020-2021
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Au platit dupa termenul limita , inaintea procesului. Si doar cateva luni cat sa nu mai aiba 3 salarii neplatite. Luna urmatoare insa iarasi sunt toti jucatorii astrei la comisii...si tot asa
Poate si din aceasta cauza a fost tot amanat procesul,sa reuseasca "marele" patron sa plateasca din salarii....asta este fotbalul romanesc din pacate,ai bani poti sa faci chiar orice vrei ....alt exemplu a fost reprogramarea echipei lui Becali ,noi si Viitorul am jucat la 34 de grade....
Văzând meciul de ieri si conștientizând nevoile lui Balint pentru pozitiile de fundaș stanga și un mijlocaș central ofensiv,am tras un ochi pe transfermarkt la jucătorii impresiariați de agentia lui Apostu si din păcate nu am vazut jucători cu experiență pentru Liga1 . Ar fii Velisar pentru pozitia de fundaș stanga pentru ca am văzut ca la Gaz Metan nu mai prinde prima echipa. Apoi pentru pozitia de mijlocaș ofensiv,daca nu reușim pana la urma sa il aducem pe Moise înapoi, cred ca raman doar variante externe,brazilienii partenerilor lui Apostu. Ramane de văzut.
(29-08-2020, 13:59)sRg97 a scris: [ -> ]Văzând meciul de ieri si conștientizând nevoile lui Balint pentru pozitiile de fundaș stanga și un mijlocaș central ofensiv,am tras un ochi pe transfermarkt la jucătorii impresiariați de agentia lui Apostu si din păcate nu am vazut jucători cu experiență pentru Liga1 . Ar fii Velisar pentru pozitia de fundaș stanga pentru ca am văzut ca la Gaz Metan nu mai prinde prima echipa. Apoi pentru pozitia de mijlocaș ofensiv,daca nu reușim pana la urma sa il aducem pe Moise înapoi, cred ca raman doar variante externe,brazilienii partenerilor lui Apostu. Ramane de văzut.

Dacă mai ducem pe unu' tip Lorenzi, ne-o luam grav pe coajă!
Trebuie văzut cu Moise dacă se poate face ceva, clar UTA are nevoie de el, iar el de UTA. Cuplu de mijlocași Albu - Moise ar fi letal. Defensiva avem, Mijlocas am avea, in Atac se mai poate lucra.
(29-08-2020, 13:59)sRg97 a scris: [ -> ]Văzând meciul de ieri si conștientizând nevoile lui Balint pentru pozitiile de fundaș stanga și un mijlocaș central ofensiv,am tras un ochi pe transfermarkt la jucătorii impresiariați de agentia lui Apostu si din păcate nu am vazut jucători cu experiență pentru Liga1 . Ar fii Velisar pentru pozitia de fundaș stanga pentru ca am văzut ca la Gaz Metan nu mai prinde prima echipa. Apoi pentru pozitia de mijlocaș ofensiv,daca nu reușim pana la urma sa il aducem pe Moise înapoi, cred ca raman doar variante externe,brazilienii partenerilor lui Apostu. Ramane de văzut.

Trebuie tinut cont ca daca aduci jucatori extra comunitari le platesti taxele pe contractul de munca la nivel normal, nu 10% cum e pe conventie sportiva. Asta inseamna un cost aproape dublu pentru club vs. un jucator comunitar. Nu cred ca America de Sud e o varianta. Ideal ar fi sa-l aducem pe Moise inapoi, chiar si cu o suma de transfer, de genul 50K. Teoretic cei de la Astra ar putea sa-l lase decat sa-i plateasca salariul si sa nu joace la ei.
Subscriu! Nu de sudamericani si alte exotisme avem noi nevoie la Arad, noua ne trebuiesc oameni care se pliaza pe filozofia lui Gyuszi, oameni de caracter, muncitori care respecta spiritul utist.
Nu am zis eu ca vreau brazilieni,eu zic doar ca Apostu nu prea mai are alte variante sa ne aducă. Am mai văzut brazilieni de a lui Apostu ce evoluează deja in Europa cu dubla cetățenie, deci nu ar fi problema de extracomunitari . Alt mijlocaș ofensiv tip Moise nu mai are sa ne aducă, cel putin din campionatul intern. Daca vine Moise, eu vad altcumva așezarea lui in teren. Eu cred ca o sa evolueze pe poziția de Nr.10,in spatele vârfului, cam acolo ne trebuie viteza,construcție si viziune,lucruri pe care Ionita nu prea le are...cel putin asa vad eu o viitoare asezare cu Moise la noi in echipă.
Eu zic ca urgente ar fi un mijlocas sau chiar doi ,din care unul sa fie neaparat de creatie ,cat si un atacant de forta.Ma tot intreb daca Tucudean e mai slab decat ce avem noi ca si variante de atacant ,n as crede....
N-as avedea o prioritate aducerea unui fundas stanga atat timp cat Simo a inceput excelent acest sezon,mai exista si Bustea cat si Tomozei care pot evolua pe acea pozitie!
I
(29-08-2020, 22:50)psv a scris: [ -> ]Eu zic ca urgente ar fi un mijlocas sau chiar doi ,din care unul sa fie neaparat de creatie ,cat si un atacant de forta.Ma tot intreb daca Tucudean e mai slab decat ce avem noi ca si variante de atacant ,n as crede....
N-as avedea o prioritate aducerea unui fundas stanga atat timp cat Simo a inceput excelent acest sezon,mai exista si Bustea cat si Tomozei care pot evolua pe acea pozitie!

Nu cred ca se gandeste nimeni, nici in gluma, de la club ca Tucudean ar fi mai slab decat ce avem noi. Sper ca s-a vorbit cu el, dar probabil ca nu-si mai doreste sa joace.
(29-08-2020, 22:58)Gru a scris: [ -> ]I
(29-08-2020, 22:50)psv a scris: [ -> ]Eu zic ca urgente ar fi un mijlocas sau chiar doi ,din care unul sa fie neaparat de creatie ,cat si un atacant de forta.Ma tot intreb daca Tucudean e mai slab decat ce avem noi ca si variante de atacant ,n as crede....
N-as avedea o prioritate aducerea unui fundas stanga atat timp cat Simo a inceput excelent acest sezon,mai exista si Bustea cat si Tomozei care pot evolua pe acea pozitie!

Nu cred ca se gandeste nimeni, nici in gluma, de la club ca Tucudean ar fi mai slab decat ce avem noi. Sper ca s-a vorbit cu el, dar probabil ca nu-si mai doreste sa joace.

Eu am auzit cu totul altceva,ca cica merge la Dinamo pentru ca de la UTA nu l-a intrebat nimeni de sanatate
Sincer, nu cred. Stiu ca o discutie generala a avut loc in urma cu cateva luni, dar nu s-a stabilit nimic concret. UTA nu era inca promovata, Tucudean nehotarat cu privire la ce o sa faca. Ar trebui sa fie nebuni cei de la club sa nu fi explorat varianta asta.
https://www.sportarad.ro/2020/09/03/astr...iile-sale/

Așadar am renunțat cel putin pana in iarna la Moise,prea mult 300.000 totuși mai ales pentru o echipa nou promovată. Si dupa cum spuneam, noul mijlocaș ofensiv o sa fie un străin impresariat de Apostu.
Djurisic?
Deretti? Anul trecut a ales Clinceni, acum am vazut ca e liber de contract.
(03-09-2020, 17:08)psv a scris: [ -> ]Djurisic?

E mijlocaș defensiv...doar așa ca il urca pe Roșu mai sus. 
Posibil Deretti de care a zis si Apostu in iarna ca ar fi vrut sa il aducă la UTA insa nu il putea duce in Liga 2.
Astra nu trebuia sa ne platesca niste bani pentru transferul lui Stahl? Nu stiu daca am primit banii nici pana acuma.
(03-09-2020, 18:30)RedNeck a scris: [ -> ]Astra nu trebuia sa ne platesca niste bani pentru transferul lui Stahl? Nu stiu daca am primit banii nici pana acuma.

S-a platit!
OK atunci...scuze
Deretti nu prea a jucat la Clinceni, sa nu fie mai repede Gorobsov
Pana una alta,nici cu un mijlocaș defensiv pe mine unul nu m-ar deranja. Rosu sa joace mai înaintat, nu cred ca ar fi o problema extraordinar de mare. Pana una alta, Miculescu poate juca fara probleme pe poziția de al doilea atacat (in locul lui Ioniță). Nu stiu exact care ii strategia si ce vrea si unde sa il joace Balint pe acest mijlocaș central.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26