Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2021-2022
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
@Man09. Balint este prezent la Digi: "Nu transferam in aceasta perioada jucatori extracomunitari "(cartea verde poate ajunge tarziu) si "Pana la sfarsitul anului semnam 3 jucatori,un atacant strain,comunitar si 2 romani,jucatori ofensivi".... a dat de inteles ca jucatorii romani sunt sub contract. Ma gandesc la un Negut in loc de Antal ca mijlocas dreapta???
Romanii de profil ofensiv de care vorbeste ar putea fi in ultimele 6 luni de contract.
Din strainatate ar fi Florentin Matei 28 ani de la Apollon Smyrnis din prima liga greceasca.
https://www.transfermarkt.com/florentin-...ler/147998
Darius Ghindovean de la Duisburg liga 3 germana nascut 2001
https://www.transfermarkt.com/darius-ghi...ler/508762
Iar din cei care joaca in Romania ar putea fi: Sebastian Mailat care nu prinde lotul la CFR Cluj
Si Petrisor Petrescu de la Hermanstadt.
(28-12-2021, 17:52)Man09 a scris: [ -> ]Romanii de profil ofensiv de care vorbeste ar putea fi in ultimele 6 luni de contract.
Din strainatate ar fi Florentin Matei 28 ani de la Apollon Smyrnis din prima liga greceasca.
https://www.transfermarkt.com/florentin-...ler/147998
Darius Ghindovean de la Duisburg liga 3 germana nascut 2001
https://www.transfermarkt.com/darius-ghi...ler/508762
Iar din cei care joaca in Romania ar putea fi: Sebastian Mailat care nu prinde lotul la CFR Cluj
Si Petrisor Petrescu de la Hermanstadt.
Eu sper ca glumesti...ce sa faci cu petrescu de la liga 2 ori cu Florentin Matei...
(28-12-2021, 17:52)Man09 a scris: [ -> ]Romanii de profil ofensiv de care vorbeste ar putea fi in ultimele 6 luni de contract.
Din strainatate ar fi Florentin Matei 28 ani de la Apollon Smyrnis din prima liga greceasca.
https://www.transfermarkt.com/florentin-...ler/147998
Darius Ghindovean de la Duisburg liga 3 germana nascut 2001
https://www.transfermarkt.com/darius-ghi...ler/508762
Iar din cei care joaca in Romania ar putea fi: Sebastian Mailat care nu prinde lotul la CFR Cluj
Si Petrisor Petrescu de la Hermanstadt.
Eu sper ca glumesti...ce sa faci cu petrescu de la liga 2 ori cu Florentin Matei...
Eu zic ca unul din jucatorii romani ar putea fi Mihai Butean,cel mai sezon l-a avut la Astra jucand ca aripa.
Butean e fundaș! Ar fi chiar păcat sa aducem jucători in defensiva
Dar atacantul Virgiliu Postolachi? Moldoveanul crescut de PSG,a fost dorit de toata presa din Romania la echipa nationala dar acum are probleme la Mouscron,este rezerva lui Gnohere(fost fcsb). Este atacant cu fizic(1.88) si de viitor(nascut 2000). Plus o lovitura de imagine.
(28-12-2021, 21:47)maryan a scris: [ -> ]Butean e fundaș! Ar fi chiar păcat sa aducem jucători in defensiva

Butean a dat cel mai bun randament din pozitia de aripa stanga la Astra!
Randamentul l-o dat in 2019!eu cred ca avem nevoie de jucători ce au jucat si ne pot ajuta inca de la inceput dacă vrem sa mai speram la ceva si rămân la părerea ca avem nevoie de unul sau chiar doi atacanți
Pana la jucatori IN eu sunt foarte curios ce jucatori sunt OUT! GSP a publicat astazi un articol ...cum ca Meszar incearca sa rezilieze contractele jucatorilor cu salar mare care nu au dat randament!Este vorba despre Hora si Antal???
Sper ca vedem in lot si juniori noi....din club!
(30-12-2021, 0:33)Zagorakis a scris: [ -> ]Pana la jucatori IN eu sunt foarte curios ce jucatori sunt OUT! GSP a publicat astazi un articol ...cum ca Meszar incearca sa rezilieze contractele jucatorilor cu salar mare care nu au dat randament!Este vorba despre Hora si Antal???
Sper ca vedem in lot si juniori noi....din club!

Meszar spunea ca subt peste 5,ar fi:Tomozei,ilie,bustea,mar,antal si din pacate cred ca Calin Tudor.
Cu Tudor Calin este o greseala ,sper ca nu ajunge si el pe la rapid sau Medias iar acolo arata ce poate cu adevarat!Sezonul trecut Tudor Calin a fost ca nivel peste Victor Dican...iar acum Dican este noua senzatie din L2 ca mijlocas defensiv ,convocat la nationala U21!Chiar urmaresc toate meciurile unde sunt jucatori interesanti in L2 ca si un hobby! In fotbalul modern sunt cautati jucatori cu fizic foarte bun,foarte puternici ori au o viteza foarte mare in joc,Tudor Calin este un mijlocas la 1,90 care daca pune putina masa musculara ajunge departe!
PS:In acest sezon de L2 ca top 3 underi sunt:Valentin Ticu(Petrolul),Victor Dican(U Cluj) si Alex Oroian(Hermannstadt)!Clubul a facut o greseala mare cu Oroian,chiar daca are un caracter vulcanic eu cred ca Balint trebuia sa fie un psiholog mai bun!Am scris acum ceva luni despre fundasul central de la Viitorul Tg. Jiu care este under,Alex Core,baiatul arata ca un tanc cu inaltime de 1.98,este jucatorul cu cele mai multe minute jucate pentru Tg.Jiu in acest sezon!Dar despre mijlocasul polivalent under Levente Bara de la Ciuc,joaca bine orice pozitie la mijloc!Portar under cu talie(1.98) este Ionut Rus de la Ripensia (imprumut de la CFR),a facut junioratul la clubul Lazio Primavera!Sper ca Negoescu sa nu fie un nou caz Oroian!
Eu zic să așteptăm, să vedem transferurile oficializate iar apoi ne putem da cu părerea.. sunt sigur că nu vor fi transferuri făcute-n vânt doar să fie făcute.Să fim serioși, toți cei veniți astă-vară au demonstrat că sunt niște transferuri reușite, mai puțin Wagner. Dangubic nu este atacantul pur sânge, este un jucător care oferă pase celui care marchează, este rapid, are șuturi bune de la distanță dar îi lipsește sângele rece din fața porții. Deci, am încredere în Gyuszi, Apostu și Meszar că vor selecta atacanții care vor aduce golurile meritate UTA-ei.
Am vazut ca doi jucatori ce au fost pe lista CFR-ului prin Petrescu au ramas liberi de contract ,un mijlocas dreapta nigerian Usman Sale 26 de ani,meciuri in cupe europene si un atacant nigerian Aniekpeno Udoh 25 de ani,tot cu meciuri in cupe europene ,ambii de la KUPS Finlanda! Au avut meci direct cu CFR pentru Europa League sezonul trecut!
Propun si eu un winger stanga de 21 de ani olandezo bosniac de 1,90 si tehnica superioara.
Saïd Hamulic de la DFK Dainava al doilea golgeter din campionatul lituanian cu 16 goluri in 36 de partide si 2 assisturi.
E in ultimul an de contract si impresariat de agentia care ia avut pe Mensah la Iasi si Donkor la Craiova poate fi adus in iarna aceasta sau la vara pt o suma cum sa platit pe Vukcevic sau Razvan Ivan cand eram in liga 2.Apostu are jucator la aceasi echipa pe Matulevicius deci cunoaste conducerea de acolo.
Cu o eventuala vanzare a lui Miculescu ne-am permite sa-l aducem.
https://www.transfermarkt.com/said-hamul...ler/652996
https://www.youtube.com/watch?v=KEsomff7wXk
PS:Sper sa confirme atacantul lituanian oricum e greu sa rateze mai mult decat HORA ANTAL DANGUBIC.
Am citit ca vor mai veni inca un atacant un fundas lateral si un mijlocas ofensiv.
Eu sper si un portar, fundasul lateral ar putea fi Velisar sau Onea. Butean cred ca ar cere un salar prea mare si il avem pe Vukcevic acolo.
Era necesara aceasta remaniere pt ca in vara sa schimbat regula U21 in ultimul moment cand lotul era deja facut, in afara de Hora care a fost titular in 9 meciuri din 21 nu a plecat nici un titular de drept.
Sper ca Gyusi sa aiba flerul lui Croitoru la ales jucatori.
Mai degraba Onea decat Velisar,din cate stiu Gyuszi isi doreste pe benzi, jucatori care pot juca atat in stanga cat si in dreapta ,la Velisar nu este cazul,eu zic ca totusi e vorba de Butean si nu de Onea.
(02-01-2022, 12:57)psv a scris: [ -> ]Mai degraba Onea decat Velisar,din cate stiu Gyuszi isi doreste pe benzi, jucatori care pot juca atat in stanga cat si in dreapta ,la Velisar nu este cazul,eu zic ca totusi e vorba de Butean si nu de Onea.

Ar mai fi si Cornel Rapa in lista aceasta de fundasi polivalenti impresariati de FGA poate juca in ambele benzi iar in ultimele 5 etape a jucat fundas central la Cracovia dar e putin probabil sa vina desi e in ultimele 6 luni, cu siguranta are un contract foarte bun in Polonia pe langa asta e titular meci de meci,doar daca ar fi probleme financiare acolo ar putea fi adus, in vara e mai realizabil transferul sau.
Odata cu stabilizarea ca si club de Liga 1 devenim mai atractivi pt jucatorii cu CV-uri importante cum e Rapa.
https://www.transfermarkt.com/cornel-rap...eler/96290
(02-01-2022, 13:36)Man09 a scris: [ -> ]
(02-01-2022, 12:57)psv a scris: [ -> ]Mai degraba Onea decat Velisar,din cate stiu Gyuszi isi doreste pe benzi, jucatori care pot juca atat in stanga cat si in dreapta ,la Velisar nu este cazul,eu zic ca totusi e vorba de Butean si nu de Onea.

Ar mai fi si Cornel Rapa in lista aceasta de fundasi polivalenti impresariati de FGA poate juca in ambele benzi iar in ultimele 5 etape a jucat fundas central la Cracovia dar e putin probabil sa vina desi e in ultimele 6 luni, cu siguranta are un contract foarte bun in Polonia pe langa asta e titular meci de meci,doar daca ar fi probleme financiare acolo ar putea fi adus, in vara e mai realizabil transferul sau.
Odata cu stabilizarea ca si club de Liga 1 devenim mai atractivi pt jucatorii cu CV-uri importante cum e Rapa.
https://www.transfermarkt.com/cornel-rap...eler/96290

Au incercat sa -l aduca si in iarna trecuta,are insa salar foarte mare si e practic imposibil de adus atat timp cat e sub contract si cat timp Cracovia il doreste acolo...are si o varsta ,eu cred  foarte mult in potentialul lui Butean ,este si tanar 25 fata 31cat are Rapa si chiar m-as bucura sa vina la noi.
Daca vrei sa aduci un fundas de banda, nu prea inteleg de ce, (noi avem 3 plus inca unu care poate juca in stanga Dima) atunci ne trebuie un fundas stanga unde au mai fost sincope ale lui Evgheny. Pe Vukcevic nu poti sa il scoti din echipa e unul din cei mai buni fundas de banda dreapta. Sa il aduci pe Butean sa ii dai salariu si nu unul mic sa il tii rezerva lui Vukcevic mi se pare prea mult. Velisar a jucat foarte putin la Gaz fiind a treia varianta ca fundas stang, dupa Dobrescu si Trif, nu cred ca in momentul asta este o varianta.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30