Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2021-2022
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Deaconu a spus către prosport ca are 2 oferte din Liga 1 și cică o oferta din bundesliga . Acum nu știu ce sa zic,deja avem prea mulți oameni in ofensiva (asta dacă vine și nigerianul). Rapid sigur s-a interesat de el,cealaltă echipa sper ca suntem noi.
(12-01-2022, 6:24)adymax a scris: [ -> ]Canadianul in ciuda inaltimii pare tehnic din clip, primul Canadian in Liga 1 din 2012 incoace, sper sa avem inspiratie la ei si sunt tineri pot creste la UTA. Oare oe Ronaldo Deaconu nu l-am putea convinge sa vina la noi.

Sa nu se creada ca daca Ungaro vine din Canada este un jucator inferior comparativ cu alte importuri in Liga 1 . Prin talentul sau iesit din comun,  Alfonso Davies a reusit sa stirneasca interesul Canadienilor pentru soccer. Ungaro este pe lista de 50 selectionabili al Canadei pentru Olympiada. Este un jucator inalt care sta foarte bine pe picioare, fizic, foarte greu de impins din spate de aparatorul advers, protejeaza foarte bine balonul si arata o tehnica care poate fi totusi imbunatatita intr-un campionat ca cel al Romaniei. Il vad alaturi de Miculescu in fata, cu Roger, Ubbink, Dangubic, Fhilip Otele la mijloc
(13-01-2022, 8:10)Coco13 a scris: [ -> ]Sa nu se creada ca daca Ungaro vine din Canada este un jucator inferior comparativ cu alte importuri in Liga 1 . Prin talentul sau iesit din comun,  Alfonso Davies a reusit sa stirneasca interesul Canadienilor pentru soccer. Ungaro este pe lista de 50 selectionabili al Canadei pentru Olympiada. Este un jucator inalt care sta foarte bine pe picioare, fizic, foarte greu de impins din spate de aparatorul advers, protejeaza foarte bine balonul si arata o tehnica care poate fi totusi imbunatatita intr-un campionat ca cel al Romaniei. Il vad alaturi de Miculescu in fata, cu Roger, Ubbink, Dangubic, Fhilip Otele la mijloc

La ce vorbești tu aici,am avea o tactica 4-0-6 Smile). Nu vor fi toți titulari ,Dangubic sigur nu din start . Iar apoi in spatele lui Ungaro vor fi Miculescu Ubbink și Roger . Posibil ca pe Ubbink sa îl tragă puțin mai spate ,cuplu cu Mode sau Batha la centrul terenului și atunci ii face lui lui Dangubic și Otele. Cu Ubbink ca mijlocaș central risti destul de mult pe plan defensiv ,probabil Ubbink la centru o sa fie când trebuie sa forțam ofensiv .
Exact, cu echipa aia luam trei goluri in fiecare meci. Ma indoiesc ca vom da noi patru….
Roger la CFR ,gratis din vara ! Superba veste,felicitări tuturor pentru strategie .
E cea mai proasta varianta, nu pierderea lui neaparat, ci faptul ca nici nu luam bani pe el si nici nu stiu cat ne va ajuta in acest retur. Daca noua “aripa transferata” e ok, probabil Roger va deveni rezerva lui.
Din ce scriu ăia de la Digi, CFR-ul vrea să ofere o sumă de bani ca să-l lăsăm să plece din pauza asta.
In ritmul asta , ne amagim degeaba ...sa pierzi unul din cei mai buni jucatori ..gratis, sincer nu m-as fi asteptat de la Meszar.Nu are nici un sens ca Roger sa mai ramana la UTA pana in vara .Cu faza asta , am demonstrat inca odata ca suntem o echipa mica , si nu avem nici o sansa sa crestem ca si club cu un astfel de management.
P.S. sa faci poza in cantonamentul UTA-ei cum semnezi cu o alta echipa este o lipsa de respect care nu poate fi tolerata!
Mai bine luam acum ceva bani si la revedere...
150 s-ar spune ca cerem sa îl lăsam din aceasta iarna . Decât nimic,ar fi ok și 150 ăștia . Sincer nu inteleg de ce nu s-a prelungit . Măcar cu banii ăștia sa aducem pe Deaconu
Mai bine faceam pe dracu in patru si il pastram , era si o lovitura de imagine, ca DA.... UTA este un club care se consolideaza , si nu isi pierde ori vinde jucatorii pe 3 lei...nu pot explica in cuvinte frustrarea si lehamitea care o simt in aceste momente.
Simteam ca o sa plece dar inca o data imi dau seama cat de paguboasa este strategia asta de a merge doar pe mana lui Apostu. Asta oricum isi ia procentul sau proportional cu salariul pe care i-l da CFR-ul. Nu e deloc sanatos sa ne bazam doar pe Apostu si asta incepe sa isi permita cam multe in ultima vreme.
Cel mai bine asa ar fi, cei de la cfr si-au urmarit interesul, nu stiu daca cu ajutor sau nu, dar semnand cu jucatorul prima data e clar ca pun presiune cu privire la pretul pe care poti sa-l ceri. Daca luam ceva pe el+economie la salariile lui pana vara e ok. Nu cred ca ne va mai ajuta f mult oricum.
Cam da...
(13-01-2022, 14:04)Gru a scris: [ -> ]Cel mai bine asa ar fi, cei de la cfr si-au urmarit interesul, nu stiu daca cu ajutor sau nu, dar semnand cu jucatorul prima data e clar ca pun presiune cu privire la pretul pe care poti sa-l ceri. Daca luam ceva pe el+economie la salariile lui pana vara e ok. Nu cred ca ne va mai ajuta f mult oricum.

Presiune asupra pretului poate sa puna si UTA acum. Mai mult ca sigur ca Roger nu prea mai intra in calculele lui Balint pe ce a mai ramas din campionat(sau cel putin nu ar trebui) si aici depinde foarte mult cat de pregatit il vrea CFR in vara. Poti foarte frumos sa le spui celor de la CFR ca daca nu da suma x de bani jucatorul se va antrena cu echipa a 2-a pana la terminarea contractului. 

--------

E greu sa cred ca puteam sa il tinem la noi avand in vedere ca CFR ii poate plati un salar lejer dublu sau triplu fata de maximul pe care il puteam oferi noi. Trebuie sa fim realisti si sa recunoasteam ca aproape oricare dintre noi daca am fi in locul lui am alege banii(+ expunerea si posibilitatea de a juca in cupe europene) in detrimentul suporterilor. Momentan e greu sa tinem jucatori, mai ales daca sunt in ultimele luni si au dovedit ceva la noi.

Singurul mod in care asta nu se intampla e daca facem contracte pe 3-4-5 ani si sa speram ca vor exploda la noi, altfel ramai cu petarde pe care trebuie sa le platesti.
Extrem de suparat! De asta a mers si Apostu in Turcia??? Sper ca Otele si Ongaro au alt agent si doar a fost intermediat transferul prin Apostu!
(13-01-2022, 14:23)soundinfect a scris: [ -> ]
(13-01-2022, 14:04)Gru a scris: [ -> ]Cel mai bine asa ar fi, cei de la cfr si-au urmarit interesul, nu stiu daca cu ajutor sau nu, dar semnand cu jucatorul prima data e clar ca pun presiune cu privire la pretul pe care poti sa-l ceri. Daca luam ceva pe el+economie la salariile lui pana vara e ok. Nu cred ca ne va mai ajuta f mult oricum.

Presiune asupra pretului poate sa puna si UTA acum. Mai mult ca sigur ca Roger nu prea mai intra in calculele lui Balint pe ce a mai ramas din campionat(sau cel putin nu ar trebui) si aici depinde foarte mult cat de pregatit il vrea CFR in vara. Poti foarte frumos sa le spui celor de la CFR ca daca nu da suma x de bani jucatorul se va antrena cu echipa a 2-a pana la terminarea contractului. 

--------

E greu sa cred ca puteam sa il tinem la noi avand in vedere ca CFR ii poate plati un salar lejer dublu sau triplu fata de maximul pe care il puteam oferi noi. Trebuie sa fim realisti si sa recunoasteam ca aproape oricare dintre noi daca am fi in locul lui am alege banii(+ expunerea si posibilitatea de a juca in cupe europene) in detrimentul suporterilor. Momentan e greu sa tinem jucatori, mai ales daca sunt in ultimele luni si au dovedit ceva la noi.

Singurul mod in care asta nu se intampla e daca facem contracte pe 3-4-5 ani si sa speram ca vor exploda la noi, altfel ramai cu petarde pe care trebuie sa le platesti.
Exact, il trimiti la echipa a doua daca nu dau bani pe el, sper sa o gandeasca si Balint, prea buni am fost mereu, ar fi cazul sa jucam si noi mai cu nesimtire fata de altii...
hai sa nu exageram,nu suntem in situatia favorabila fotbalistic vorbind sa trimitem un jucator ca Roger la echipa 2-a tot returul. Am incredere foarte mare in Roger ca e un fotbalist serios si va da totul pentru echipa pana in ultimul meci.

Cum spunea si Soundinfect nu avem posibilitatea de a ne lupta la salarii si prime cu echipele de top din campionatul nostru si oricine ar si-ar fi ales viitor cu gandul la propiul buzunar si la expunerea mai mare de care probabil va avea parte la cfr.
Pana una alta e doar "FUM" play off ul , gandim mai sus poate la anul, eu zic sa ne bucuram de UTA si de fiecare meci pe stadionul FN!!!
Decizia lui Roger este absolut normala si cred ca fiecare am fi facut la fel in locul lui. Greseala mare facuta de club a fost in vara trecuta cand nu i-au propus o prelungire de contract pentru ca a fost printre putinii jucatori veniti sezonul trecut care au confirmat si au demonstrat ca merita sa joace in continuare la echipa, sigur nu ar fi fost probleme in vara la o prelungire de contract asa acum normal ca nu te poti bate in oferte cu cfr. Inteleg politica asta sa nu semnezi pe multe sezoane cu un jucator de frica sa nu cumva sa dai rateu si sa nu confirme dar te asiguri cu o clauza de prelungire automata daca acel jucator jucator da randament si astfel nu ramai descoperit. Iar cu jucatorii pana in 25-27 de ani ar trebui semnat pe minim 2-3 ani din start pentru ca sunt jucatori care pot fi vanduti pe sume importante de bani daca ar confirma, asa nu castigam nici bani si nici nu ramanem cu jucatorii valorosi.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30