Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2021-2022
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Și eu cred ca au înțelegeri cu minim încă 6 jucători pe lângă mar!!!
Eu sper ca jucatorii ce vin sunt mult peste cei ce au plecat!
Simo: nu cred ca era o varianta rea de rezerva pentru Shlyakov, aici daca banii sau pretentiile lui pentru post nu erau exagerate
Buhacianu: un jucator polivalent cu o viteza de invidiat, care te poate ajuta cand trebuie sa joci pe contra atac. Nu cred ca avea pretentii foarte mari salariale si cred ca aveam nevoie de el.
Petre: aradean, tanar, cred ca se putea lucra la atitudine cu el. Calitate incontestabila, iubire pentru club la fel...merita o sansa peste ce i s-a oferit, cu toate ca a primit destule.
Cipri: nu cred ca avea pretentii foarte mari salariale, iubeste tot ce inseamna UTA, trebuia tinut in echipa si doar pentru ca e jucatorul care sa insufle spiritul echipei noilor veniti. A avut si va avea o legatura speciala cu suporterii adevarati.
Peteleu: apreciere pentru devotament si calitate, aici nu cred ca au fost indeplinite pretentiile financiare.
Denis Rusu: multumim pentru punctele cu Dinamo si CFR, s-a cam stins de cand a aflat de interesul celor de la CFR.
Albu: nu e deloc de neglijat pentru ce a adus echipei, ca dovada convocarile la echipa nationala dar nu mi s-a parut un jucator decisiv pentru noi.
Rosu: cred ca putea sa aduca un plus echpei daca nu venea Mode, care e cu cel putin 2 clase peste. Un jucator pe care te puteai baza.
Voinea: genul de jucator care o sa demonstreze in alta parte ca e valoros dar la noi ii era cam imposibil. Atunci cand a avut ocazia, nu a facut-o.
Melinte: ne puteam baza pe el dar a avut concurenta infernala pe pozitia lui.
Tescan: succes pe mai departe, sunt convins ca are valoare dar nu cred ca se potrivea pentru planurile de viitor ale clubului.

Va rog sa nu judecati! Sunt doar pareri personale.
Inainte sa il plangem atat pe Petre ,poate ar fi bine sa ne interesam care ar fi motivele pentru care Gyuszi nu mai doreste sa lucreze cu el,pe langa performantele sportive din astea 4-5 luni....
Petre, Peteleu, Buha si Simo trebuiau cel putin inca un sezon sa continue cu noi, chiar si din postura de rezerve.
Se pare ca ar fi ceva discutii cu Jefferson Baiaro și Rolandas Baravykas...eu sincer n.am auzit de ei dar mă rog rămane sa vedem.
(11-06-2021, 9:57)psv a scris: [ -> ]Inainte sa il plangem atat pe Petre ,poate ar fi bine sa ne interesam care ar fi motivele pentru care Gyuszi nu mai doreste sa lucreze cu el,pe langa performantele sportive din astea 4-5 luni....

Un singur cuvant: atitudinea.
Meszar a zis clar in interviu "sa bage capul in pamant....." si de unde stie managementul decat de la antrenor....
@Kapa, adevărul e că trebuie să și auzim de vreun jucător care vine la UTA... să fim serioși, la ce oferă clubul, financiar vorbind, putem ține jucători care au valoarea MAXIMA de 600K €
, restul au pretenții financiare uriașe pentru clubul nostru.
Așa cum n-am auzit de Vorobjovas și Roger Jr, așa nu știm nici de cei doi străini care au semnat cu noi.
Clar nu mă deranjează că nu am auzit de ei ( nu are asta nici o relevanță) sa sperăm doar ca sunt buni( binèinteles daca o fi și adevarat)!
(11-06-2021, 12:00)Jula marsandula a scris: [ -> ]
(11-06-2021, 9:57)psv a scris: [ -> ]Inainte sa il plangem atat pe Petre ,poate ar fi bine sa ne interesam care ar fi motivele pentru care Gyuszi nu mai doreste sa lucreze cu el,pe langa performantele sportive din astea 4-5 luni....

Un singur cuvant: atitudinea.
Meszar a zis clar in interviu "sa bage capul in pamant....." si de unde stie managementul decat de la antrenor....

Daca ar fi numa asta....
Sunt multi plecati insa cumva aceste despartiri cam toate sunt corecte.

In aparare, lateral, daca mai aduci un fundas de banda ce rost mai avea sa ii ti pe Simo si pe Peteleu cand deja ai doi care care au cam fost titulari si pot juca si pe ambele benzi. Poate i se va da o sansa lui Alex Naghy ca fundas dreapta si atunci suntem acoperiti aici, cu Evgheny, Tomi, Alex Naghy si fundasul nou. La fundasi centralii avem trei deja semnati si sunt sigur ca va mai veni unul, ca va fi Celea sau altul ii partea a doua, orice am zice Melinte era sub toti cei trei ramasi si anticipez si sub cel ce vine.
La mijloc Albu e scump rau si mai ales in partea a doaua a sezonului a fost oscilant total, Rosu cea mai mare dezamagire pentru mine. Isac si Mode par peste cei doi. Rusu se stia ca va pleca de ceva vreme si va fi inlocuit cu Adrian Mar, iar conform comunicatului clubului avem doi mijlocasi semnati, cumva pare ca atat Albu cat si Rosu sunt inlocuiti.
In atac raman trei persoane, Roger, nu prea ai ce sa ii reprosezi, Hora, asa cu minusurile lui a fost atacantul care a produs cel mai mult si Antal care mai avea contract.
Cei plecati din atac 4 la numar, nu stiu sincer cu ce ne mai puteau ajuta, cu tot respectul pentru uni din ei. Mai bine in locul lor aduci 2 buni cu care faci treaba, poate plesnim si noi unul pe modelul Malele.
@Alin P, sunt de acord cu tine. Din păcate pentru cei plecați, cumva trebuiau să se aștepte atât ei cât și noi suporterii că vor pleca.
Alexandru Albu a fost oscilant, pot spune ca prima parte a sezonului l-am vazut ca fiind stalpul echipei, apoi incet incet s-a stins.
Valentin Buhăcianu este foarte rapid, destabilizeaza o aparare dar atat, cand e sa creeze ceva sau sa ajunga față-n-față cu portarul, se pierde.
Cristian Melinte a făcut niște greșeli grave în majoritatea meciurilor în care a jucat în Liga 1 pentru UTA, personal renuntam inca din iarna la el.
Neluț Roșu a fost dezamagirea maxima, mai bine jucam in 10 decat sa il ai pe Rosu in echipa, pierdea mingi, pase gresite.. 
Denis Rusu a semnat cu CFR de mult timp, totusi maniera in care a plecat de la noi a fost un pic cam prea nesimtita, dar fie.
Dragoș Tescan are potential, dar nu suntem genul de club care sa aiba rabdare 100 de ani cu fiecare jucator.
Albert Voinea i s-a oferit prea putine sanse, dar si asa din punctul meu de vedere, era fizic sub majoritatea jucatorilor.
Ciprian Rus, imi pare rau pentru el ca a plecat, cumva a fost emblema UTA-ei in ultimii ani, dar trebuie sa recunoastem cu totii ca nu mai face față în Liga 1.
Adrian Petre, a jucat 8 meciuri si pot sa spun ca picatura care a umplut paharul a fost acea faza in care a scapat singur cu portarul si nu a marcat, cred ca de atunci Gyuszi a decis ca nu mai are nevoie de el. Sa nu zic faptul ca abia alerga, cumva n-arata niciun interes in teren. Chiar sunt curios daca va merge la vreo echipa din Liga 1, putin probabil.
Simo Rompoulakou, personal ii mai ofeream o sansa pentru ca eu zic ca are loc de imbunatatire in jocul sau, desi sa fim sincer a facut cateva greseli mari in unele meciuri, fiind depasit aproape mereu de adversari.
Andrei Peteleu, mi se pare ca plecarea lui a fost nu dpdv sportiv, mai degraba o neintelegere cu staff-ul.
(11-06-2021, 12:45)Alin P a scris: [ -> ]Sunt multi plecati insa cumva aceste despartiri cam toate sunt corecte.

In aparare, lateral, daca mai aduci un fundas de banda ce rost mai avea sa ii ti pe Simo si pe Peteleu cand deja ai doi care care au cam fost titulari si pot juca si pe ambele benzi. Poate i se va da o sansa lui Alex Naghy ca fundas dreapta si atunci suntem acoperiti aici, cu Evgheny, Tomi, Alex Naghy si fundasul nou. La fundasi centralii avem trei deja semnati si sunt sigur ca va mai veni unul, ca va fi Celea sau altul ii partea a doua, orice am zice Melinte era sub toti cei trei ramasi si anticipez si sub cel ce vine.
La mijloc Albu e scump rau si mai ales in partea a doaua a sezonului a fost oscilant total, Rosu cea mai mare dezamagire pentru mine. Isac si Mode par peste cei doi. Rusu se stia ca va pleca de ceva vreme si va fi inlocuit cu Adrian Mar, iar conform comunicatului clubului avem doi mijlocasi semnati, cumva pare ca atat Albu cat si Rosu sunt inlocuiti.
In atac raman trei persoane, Roger, nu prea ai ce sa ii reprosezi, Hora, asa cu minusurile lui a fost atacantul care a produs cel mai mult si Antal care mai avea contract.
Cei plecati din atac 4 la numar, nu stiu sincer cu ce ne mai puteau ajuta, cu tot respectul pentru uni din ei. Mai bine in locul lor aduci 2 buni cu care faci treaba, poate plesnim si noi unul pe modelul Malele.

Foarte de acord cu ce spui tu , apropo de fundasi laterali ,Baravykas este fundas lateral dreapta si mai are vreo 30 de selectii la nationala Lituaniei, deci... sunt ferm convins ca tot ce vom aduce va fi peste ce am avut . Bineinteles , ne pare rau dupa Cipri, dupa Buha dar nu exista alta cale spre progres, sita trebuie sa cearna continuu!In afara de Albu si oarecum Denis Rusu care a jucat mai mult si fortat titular deoarece era under, nu a plecat nici un jucator care a fost titular cert , astfel ca nu inteleg mesajele prapastioase postate de unii"suporteri" pe diferite site-uri...nu asta ne -am dorit , sa performam , sa fim mai buni ????In fotbalul profesionist nu exista loc de sentimentalisme!
Am văzut în mai multe comentarii referiri de genul ”era un jucător care nu avea salariu mare” sau ”era un jucător care nu avea pretenții mari”. Fără a contrazice neapărat aceste afirmații, vreau să punctez faptul că tot ceea ce aflăm noi despre contractele acelor jucători sunt de fapt zvonuri și trebuie luate cu rezerva de rigoare. Retrag observația dacă autorii acelor comentarii au informațiile direct de la sursă (jucător sau cel care și-a pus semnătura pe contract din partea clubului), dar mă îndoiesc că este cazul.
Daca e o informatie corecta ziceau ca Ashkovski a semnat cu Sepsi pe un salar undeva la 9000 de euro si ar fi cel mai mare salar de la ei,hai sa fim seriosi Sepsi in acest moment e la un alt nivel fata de noi asta apropo de unii care sunt nemultimiti ca nu vin nu stiu ce jucatori pe nu stiu ce salarii.Ai un anumit buget pt salarii in care trebuie sa te incadrezi,nu te poti arunca sa dai salarii de 15000 si peste un an sa intri iar in insolventa.Iar in legatura cu Albu 400k e enorm pt un club de liga 1,mai ales pt un fundas central,mai bine iei un V Gheorghe pe 200k daca tot vrei sa dai bani pe un jucator,macar sti ca ala poate in orice moment sa faca diferenta.Inca un pic de rabdare si vom vedea ce jucatori au semnat.
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/li...e-19277459

Să fie oare Vadim Rață unul dintre cei 2 mijlocași străini?
Internațional din Moldova cu dublă cetățenie si Românească nu ne-am aglomera pe extracomunitari.
Tot in articol scrie că Simo ar putea semna cu Chindia.
Eu totuși sper si la Petrișor Petrescu.
Eu cred ca sunt jucatori din L1 cei doi mijlocasi care au semnat deja.....unul poate sa fie Vadim Rata dar Bautista Cascini de la Clinceni cred ca este foarte bun pentru noi! Are si pasaport italian!
Petrisor Petrescu care nu s-a impus la Clinceni, trimis inapoi la Sibiu unde nu poti sa spui ca a fost ceva extraordinar. Eu unul nu cred ca straini care ar fi semnat sunt jucatori care au activat in Romania. Celea se pare ca va semna prelungirea cu Chindia, se pare ca si fundasul central va fi altul decat cel pe care il credeam noi.
(12-06-2021, 0:47)Alin P a scris: [ -> ]Petrisor Petrescu care nu s-a impus la Clinceni, trimis inapoi la Sibiu unde nu poti sa spui ca a fost ceva extraordinar. Eu unul nu cred ca straini care ar fi semnat sunt jucatori care au activat in Romania. Celea se pare ca va semna prelungirea cu Chindia, se pare ca si fundasul central va fi altul decat cel pe care il credeam noi.

Perfect de acord,ce sa caute la noi ,un jucator de la o retrogradata!Eu zica ca 90% din jucatorii care vor veni sunt straini si nu au mai jucat in campionatul nostru!
Dar mijlocasul ofensiv Gratas Sirgedas? Coleg cu Mode in nationala ,a lipsit de la ultimele doua meciuri (astazi si in 28.05) ,in Lituania se joaca si acum in campionat.
Idriz Batha și Rolandas Baravykas confirmați la UTA.
Valoarea lui Rolandas Baravykas este de 275K€.
Valoarea lui Idriz Bartha este de 400K€.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30