Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stadionul "Francisc Neumann"
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
INCREDIBIL!!!! Primăria își consideră proprii cetățeni, plătitori de impozit, niște huligani????
Cum? Sa nu arunce din strada pe sub tribuna?
Stie cineva daca stadionul va fi omologat si daca vom putea juca din prima etapa pe Francisc Neuman?

LE: Intre timp a raspuns Meszar la conferinta de presa care se desfasoara acum.
Despre zona unde vor sta suporterii oaspeți se știe ceva , câ nu se vede niciunde o delimitare a sectorului oaspeților.
Faraonul ne aburea mai demult că oaspeții vor avea un sector delimitat de spectatorii arădeni, ptr a prevenii incidentele.
Sistem de sonorize? Camere de securitate? Nu am vazut sa fie mentionate in nici un articol. Parerea mea ca nu au cum sa termine stadionul si sa fie omologat pana la sfarsitul lui August.
(08-08-2020, 2:52)adymax a scris: [ -> ]Sistem de sonorize?  Camere de securitate?  Nu am vazut sa fie mentionate  in nici un articol.   Parerea mea ca nu au cum sa termine stadionul si sa fie omologat pana la sfarsitul lui August.

Sunt montate,se ocupa firma Matrix,chiar saptamana trecuta au testat sistemul de sonorizare si au cerut primariei sa suplimenteze sistemul cu cate 4 boxe cu bass amplasate pe coronamentul fiecarei tribune!
Am avut o experienta foarte neplacuta cand am trecut astazi prin fata stadionului...din pacate platoul din fata stadionului unde ni se promiteau "stele de hollywood" pentru jucatorii de legenda , s-au gandit mintile luminate intre timp sa-l imprejumuiasca cu un gard de vreo doi metri!!!???!!!Zona respectiva se preta excelent ca o zona open pentru suporteri , asa cum era defapt si in configuratia vechiului stadion ....efectiv batjocura astora nu mai are nici o limita!!!
Niște posturi de santinelă nu construiesc ,,mințile “ astea luminate?
Huh

Nu de alta da să stea și ei liniștiti.
Si asa era mic locul ala, acum va fi si mai inghesuit. Niste tampiti!
atasat niste poze recente cu interiorul stadionului, frumos zic eu, insa necesita finisaje deoarece exista deja scaune sparte si rugina pe suportii acoperișului

[/url][Imagine: 20200806-132532.jpg]

[Imagine: 20200806-131552.jpg]

[Imagine: 20200806-131626.jpg]

[Imagine: 20200806-131717.jpg]

[Imagine: 20200806-131757.jpg]

[Imagine: 20200806-131947.jpg]

[Imagine: 20200806-132307.jpg]


[url=https://postimg.cc/YLNmXSJV]
Pana la urma o sa corespunda pentru categoria 4 UEFA? Poate de aia ingradesc cu gard in fata sa corespunda pt cat4,pe langa cele de ai jos sunt necesare 150 de locuri de parcare, vedeti mai jos cerinta pt oficiali si echipe:

Parking space for a minimum of two buses and ten cars must be available for the
teams and officials in a safe and secure area in the immediate vicinity of the
players’ and officials’ entrance. If such parking is not located in the immediate
vicinity of players’ and officials’ entrance, a safe and secure drop-off area must be
organised.

[Imagine: 117222116_3176136619172038_7843720596978...e=5F5B4F6A]
Da , acolo va fi parcarea pentru oficialitati , dar cred ca puteau gasi o varianta mai buna sa o securizeze, ...nu cu gard de doi metri!Pun pariu ca vor pune si aici acelasi gard ieftin de dedeman!
Arata oribil gardoiu ala...
Big Grin
(13-08-2020, 1:43)adymax a scris: [ -> ]Pana la urma o sa corespunda pentru categoria 4 UEFA? Poate de aia ingradesc cu gard in fata sa corespunda pt cat4,pe langa cele de ai jos sunt necesare 150 de locuri de parcare, vedeti mai jos cerinta pt oficiali si echipe:

Parking space for a minimum of two buses and ten cars must be available for the
teams and officials in a safe and secure area in the immediate vicinity of the
players’ and officials’ entrance. If such parking is not located in the immediate
vicinity of players’ and officials’ entrance, a safe and secure drop-off area must be
organised.

[Imagine: 117222116_3176136619172038_7843720596978...e=5F5B4F6A]
Big Grin
Oare și in Anglia ,Germania , Franța ,etc este nevoie de un așa gard kitch-os la stadioanele lor de top?
De-abia aștept să văd Camp Nou și Bernabeu dotate cu astfel de gard
Gard exista la toate stadioanele, dar calitatea/design-ul e alta/ul. Din pacate acesta e nivelul din Romania.
(13-08-2020, 12:16)BogdyS a scris: [ -> ]Gard exista la toate stadioanele, dar calitatea/design-ul e alta/ul. Din pacate acesta e nivelul din Romania.

Asta spuneam și eu : gard kitchos.

Oare ce surprize ne mai așteaptă?
Mie mi-e teama si de gazon. Nu arata prea bine marti seara! Sunt portiuni, mici e drept, unde e ars.
Postez si aici:

LPF-ul ne-a programat vineri in 28 August la 9PM sa jucam cu Voluntari acasa.
Stie cineva daca o fi gata stadionul FN (receptie, inspectie, avize, approbari, etc.) pana atunci?

Ii mai putin de 2 saptamani pana la meci.
Poză preluată de pe grupul @Suporteri FC UTA Arad
[Imagine: 118076348_308220947090502_34082383453409...e=5F60AEA3]
Sper ca gardurile din fata stadionului sa fie acoperite cu bannere ( imagini de pe stadion, imagini cu suporterii etc) asa era la vechiul stadion al lui Totenham si nu arata rau, sper sa fie asa altfel arata urat.